Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK II] Metalowy odgłos, świergotanie w przednim zawieszeniu  (Przeczytany 1651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
[MK II] Metalowy odgłos, świergotanie w przednim zawieszeniu
« dnia: Kwiecień 24, 2013, 20:59:07 »
Witam, zwracam się do Wam drodzy forumowicze z prośbą o poradę. Otóż od niedawna przesiadłem się na C5 MKII, wcześniej miałem C5 MKI. Zauważyłem, że przy jeździe po kostce brukowej przy otwartych szybach dochodzi głośny metaliczny odgłos ("świergotanie") z okolic przedniego prawego koła. Miałem kiedyś podobny objaw w MK I - wtenczas przyczyną była metalowa (zardzewiała już) blaszka przy zaciskach hamulcowych.
Czy moglibyście poradzić mi gdzie mam szukać przyczyny problemu? Czy mogą to być przednie sfery? Drążki stabilizatora były wymieniane 2 miesiące temu.
Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Offline Marcin Kraśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Świnoujście
  • Posiadany samochód: C5 (Mk2) 1.8i Impress 2007r.
  • Miejscowość: Świnoujście
Odp: [MK II] Metalowy odgłos, świergotanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2015, 01:26:53 »
Czy problem został rozwiązany? Mam chyba taki sam objaw w mojej MkII. Prawe przednie koło, metaliczny odgłos na nierównościach, jakby jakaś blaszka dzwoniła. W autoryzowanym serwisie zwróciłem uwagę żeby to sprawdzili przy wymianie elementów zawieszenia, ale nic nie znaleźli i cały czas dzwoni.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [MK II] Metalowy odgłos, świergotanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2015, 07:32:22 »
Metaliczny odgłos miałem jak najechałem na sporą gałąź w nocy i  nadpękła osłona przy tarczy hamulcowej. Spawanie pomogło.

Offline Parys Alexiou

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: 2003 Mitsubishi Galant 2.5 V6 Elegance + Stag QMax
  • Miejscowość: Police
Odp: [MK II] Metalowy odgłos, świergotanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:52:36 »
Ale to już było ;]
Ściągasz koło i na piaście jest taka aluminiowa opaska, coś jak obrączka, średnicy 5-7 cm. Wyrabia się i zaczyna dzwonić na dziurach. Zawsze jak zmieniam koła to ściągam te opaski i nieco je ściskam w imadle-na pół roku jest spokój. Pewnie jest jakiś lepszy patent, ale nie chce mi się kombinować.

Offline Marcin Kraśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Świnoujście
  • Posiadany samochód: C5 (Mk2) 1.8i Impress 2007r.
  • Miejscowość: Świnoujście
Odp: [MK II] Metalowy odgłos, świergotanie w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:15:41 »
Dziękuję, sprawdzę to na pewno. Przepraszam, jeśli było to już w innym temacie, ale nie byłem na forum od 3 lat i nie jestem na bieżąco, a nie udało mi się znaleźć podobnego tematu. Jak to znajdę, zrobię foto i wrzucę.