Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: zanik napięcia podczas próby zapłonu  (Przeczytany 1140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damian.z1

  • Gość
zanik napięcia podczas próby zapłonu
« dnia: Listopad 02, 2013, 23:59:06 »
Witam wszystkich, w mojej Xsarze 2.0 HDi z 2001 roku miałem następujące niepokojące zdarzenie:

Podczas próby uruchomienia po przekręceniu kluczyka w pozycję II zaczęło mi się rozłączać i załączać napięcie, pompa w baku zaczynała pracować, zestaw wskaźników próbował się uzbroić i bah... ciemno, i po chwili od nowa pompa zaczyna buczeć, zestaw wskaźników terkotać i tak w koło, z częstotliwością ok. 2-3 razy na sekundę. Zmierzyłem napięcie na akumulatorze, ale ok. 12.6 Volt. Rozłączyłem pompę w baku, potem na pół godziny rozłączyłem akumulator i po ponownym podpięciu usterka zaczeła stopniowo ustępować. Po całkowitym ustąpieniu podłączyłem pompę i problem nie powrócił. Samochód był kiedyś bity, ale myślę że przy elektryce/elektronice nie było grzebane. Czy takie objawy wskazują na coś konkretnego ???

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: zanik napięcia podczas próby zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2013, 08:13:18 »
Ano wskazują na korozje na łączące elektrycznych. I może być prawie wszędzie. Zacznij od połączeń masowych. Dalej bezpieczniki oraz kostki zlaczeniowe. Oczywiście pomocna będzie próbowała, ale lepiej żeby z mocniejsza żarówki (np 10W).

damian.z1

  • Gość
Re: zanik napięcia podczas próby zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2013, 11:36:43 »
dzięki za odpowiedź
obawiałem się że to jakiś typowy objaw wariowania elektroniki, BSM, BSI itp.
ale na innym forum, też ktoś zasugerował że albo stacyjka, albo styki kabli
w tym kierunku będę na razie kombinował