Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: rozbieranie radia clarion rd3-01  (Przeczytany 1732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
rozbieranie radia clarion rd3-01
« dnia: Listopad 07, 2013, 13:46:39 »
witam. Niestety muszę rozebrać radio aby dostać się do płyty i wyjąć ją ręcznie gdyż radio nie oddaje jej z własnej woli. Nigdy tego nie robiłem i nam kilka pytań

1. Czy robić to na odłączonym akumulatorze?
2. Czy po odłączeniu radia jest możliwość że pilot przy kierownicy nie będzie potem działał i trzeba go będzie programową za pomocą programu?
3. Czy ma jakieś wskazówki i sugestie czego nie robić albo co i jak robić przy rozbieraniu?
Z góry dzięki za pomoc ale zapewne i tak jeszcze będę jej potrzebował :)


PS: mam jeszcze problem z tym że radio nie pamieta stacji zapisanych na nim. po kliku odpaleniach nie ma tego co zapisałem. jest na to jakaś rada?

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: rozbieranie radia clarion rd3-01
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2013, 23:31:50 »
Aku nie musisz odłączać. Radio zapięte jest na kostki. Jak je wyjmiesz z dechy to odłączysz je kostkami i możesz grzebać w radiu.
Płytę wydobędziesz siłą i godnością osobistą, oraz spokojem i poświęconym czasem :-). Niestety radyjko trzeba rozkręcić i zobaczyć dlaczego płyta nie wychodzi.

Dlaczego gubi pamięć? Tu trzeba trochę wiedzy elektronicznej i parę pomiarów. Prostą odpowiedź otrzymasz od wróżki. One patrząc na radio wszystko wiedzą.

Schemat i instrukcja rozkręcania na PW bo ma 5mb i się nie mieści

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: rozbieranie radia clarion rd3-01
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2013, 07:33:47 »
Radio należy wymontować z konsoli i rozpocząć zabawę. Wymontowanie polega na zdjęciu ramki maskującej jak do wymiany żarówek oświetlenia wyświetlacza, wykręceniu dwóch wkrętów, wyciągnięciu radia, odłączeniu anteny i dwóch kostek. Później według logiki. Niedawno miałem to samo. Tam urywa się (ze starości chyba) zawieszenie mechanizmu odtwarzania.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: rozbieranie radia clarion rd3-01
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2013, 00:02:01 »
radio rozebrałem patrzyłem. zlokalizowałem jedną przyczyne- rolka napędzająca płyte nie chodzi z przyczyny że ona sama nie jest napedzana. coś gdzieś niedochodzi, tryb nie załącza ale nie potrafie określić dlaczego. może uda mi się załatwić rd3 od peugeota, jest inny panel to wynienie najwyżej. radio na alledrogo kosztuje 100zł, naprawa zapewne tańsza nie bedzie. no nic na razie słucham stacji radiowych.

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: rozbieranie radia clarion rd3-01
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2013, 20:23:25 »
Tak lekko odpuszczasz?