Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyciek ON  (Przeczytany 1530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik Bobrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen XP 2.0 HDI 2000 r.
  • Miejscowość: Kraków
Wyciek ON
« dnia: Październik 17, 2010, 18:29:12 »
Witam,
Jestem na świeżo po podróży Kraków - Wrocław - Kraków. Na jednym z postojów zauważyłem małą plamkę na asfalcie pod silnikiem. Po większych oględzinach stwierdzić można wyciekający ON. Zrobiłem kilka fotek, może ktoś powie mi coś na ten temat. Jutro z rana chciałem wybrać się na przegląd techniczny, ale na dolnej osłonie silnika jest plama i od czasu do czasu pojawia się kropla ON. Wydaje mi się zatem, że pieczątki w dowodzie nie uzyskam.

Krople pojawiają się na seledynowej (zielonej) wtyczce i spadają dalej w dół, lądując ostatecznie na osłonie silnika i ostatecznie na ziemi. Wydaje mi się, że jest to wtyczka od elektryki więc nie tam jest wyciek.

   

Podejrzewam zatem część powyżej:



Poniżej dwie fotki obrazujące tą wtyczkę. Drugie zdjęcie z widoczną kropelką ON.





Z góry dzięki za wszelkie wskazania.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Wyciek ON
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2010, 22:40:09 »
Tam gdzie pokazałeś strzałką jest szybko złącze na przewody paliwowe. Wypnij je ( ściśnij te białe prostokąty i pociągnij  ) i osusz dokładnie te miejsce aby nie było zawilgocone,  a potem wciśnij z powrotem. Uruchom silnik i obserwuj czy nie pojawiają się krople paliwa w miejscu złącza.
Kiedyś miałem taki przypadek że właśnie te złącze podczas jazdy się samoczynnie wypięło. Być może u Ciebie zaczyna być podobnie. Ja zabezpieczyłem złącze opaskami samozaciskowymi i jak na razie mam spokój.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Wyciek ON
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2010, 12:41:24 »
Mogła się uszczelka źle ułożyć lub podwinąć i kapie sprawdź to
Darek

Offline Dominik Bobrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen XP 2.0 HDI 2000 r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Wyciek ON
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2010, 20:47:57 »
Dzięki wielkie za sugestie, spędziłem poranek próbując samemu coś wskórać... jedyne czego byłem prawie pewien, że to nie przewód paliwowy (złączka). Po dokładnym wysuszeniu przewodu, złączki i puszeczki po prawej stronie, zacząłem szukać wycieku przykładając czystą szmatkę... największe wycieki w okolicy spodu tej puszeczki sześciokątnej. O 7:00 zameldowałem się w ASO. Rozszczelnienie podgrzewacza paliwa, jakaś szczelina z której zaczęło się sączyć... O 12:00 było po sprawie a z portfela ubyło 180 zł... przegląd podbity :) dzięki raz jeszcze za wszelkie sugestie.

Offline Grzegorz Wegner

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Jastrzębie Zdrój
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0 HDI rok 2001
  • Zainteresowania: muzyka, fotografia
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Re: Wyciek ON
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2012, 20:38:32 »
witam znalazłem ten temat w wyszukiwarce. mam taki problem że mam silny wyciek paliwa na wtyczce elektrycznej podgrzewacza, w miejscu gdzie wychodzi ta pomarańczowa uszczelka w kształcie harmonijki tak jak widać na zdjęciu, czy udało się komuś z was rozwiązać ten problem? proszę o pomoc.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Wyciek ON
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2013, 17:11:35 »
tak udało się rozwiązać problem poprzez kupno nowego podgrzewacza za ok 100-110zł i wymiane w ciągu kilku minut we własnym zakresie