Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zablokowany panel radia,z kierownicy działa  (Przeczytany 4431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Zablokowany panel radia,z kierownicy działa
« dnia: Lipiec 13, 2013, 12:54:12 »
Witajcie.By nie zaśmiecać,przejdę do rzeczy.Otóż próbując po ciemku sterować radiem z panelu(zmienić stację)prawdopodobnie wcisnęłam jakąś sekwencje przycisków i zablokował się panel radia a konkretnie sterowanie,tak,że nawet nie da sie go wyłączyć, pogłosić zmienić stacji itd.Natomiast spod kierownicy wszystko działa(oczywiście wyłączyć się nie da a jedynie ściszyć). Czy ktoś z Was zetknął się z takim problemem i może mi pomóc?
Czy istnieje jakas sekwencja "przycisków" odblokowująca"panel sterowania? Cytrynę podłączałam u mechanika pod komp. ale nie wykazuje żadnych błędów od radia.Prosze Was o pomoc bo na forum nie znalazłam nic na temat.Pozdrawiam serdecznie.
Cytrynka z 2004r.Radio oryginalne.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: Zablokowany panel radia,z kierownicy działa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2013, 21:11:59 »
próbowałam już wcześniej,bez rezultatu.Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł,sugestie
?

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Zablokowany panel radia,z kierownicy działa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2013, 04:16:21 »
Miałem coś takiego ostatnio i po wyjęciu płyty CD działa poprawnie, ale płyta sama niechciał się wysunąć.
Darek

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Zablokowany panel radia,z kierownicy działa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2013, 07:50:05 »
Cytuj

joanna luty napisał:
Cytrynę podłączałam u mechanika pod komp. ale nie wykazuje żadnych błędów od radia.
Cytrynka z 2004r.Radio oryginalne.

Normalne że nie pokaże żadnych błędów. Mechanik po prostu musi za pomocą komputera na nowo przyuczyć radio do pracy w samochodzie.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Marek Konopka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: picasso 2.0HDI 2004
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Zablokowany panel radia,z kierownicy działa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:38:26 »
Witam dosłownie tydzień temu miałem to samo. Problem dziwny bo panel sterowania odłamał się od radia, prawdopodobnie przy wymianie żarówek zle osadziłem kołeczek stabilizujący radio w otworze centrującym. Naprawa banalna w resztkach odłamanych wąsów mocujących nawiercone nowe otworki + małe śrubki i nakrętki. Na szczęście w metalowej obudowie radia sa wycięcia w które da się wsunąć łby śrubek. Na resztę połamanych zaczepów machnąłem ręką. Dla pewności nowe mocowanie zalałem klejem i wykręciłem trochę kołeczek centrujący żeby po zamontowaniu i dokręceniu wkrętów radio siedziało na sztywno. Aha taka "naprawa" powoduje że radio nie wchodzi do fabrycznego otworu więc ostrym nożykiem wycinamy podebranie na w/w nakrętki śrubek. Po zamontowaniu radia nic nie widać. Radio działa , była długa trasa i trochę wertepów.  Oczywiście gdyby znów się rozpadło ,widziałem na AL-ro radia za 50 zł, zawsze można panel przełożyć gdyby było uszkodzone lub wymagało programowania kodu. PS. naprawa trwała krócej niż moja pisanina bo piszę jednym palcem.Pozdrawiam.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: Zablokowany panel radia,z kierownicy działa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2014, 19:30:02 »
Przepraszam,że dopiero teraz ale napiszę,może komus sie przyda.Radio po wyjęciu okazało sie rozkręcone,wystarczyło poskręcać śrubki i chodzi jak należy.