Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: komunikat ,,engine management system faulty"  (Przeczytany 3724 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Pajor

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Audio, muzyka, motoryzacja, vintage audio
  • Miejscowość: Siemiechów
komunikat ,,engine management system faulty"
« dnia: Sierpień 23, 2019, 21:01:45 »
Witam wszystkich.


borykam się z problemem komunikatu ,,engine management system faulty", który mi wyskoczył 2 dnia po zakupie C5-tki.
C5 2008 r 2.0 140 km RHF.
Komunikat ten napierw pojawiał sie na ok. 30km i potem jakiś czas wgl się nie wyświetlał. Z pracą silnika było wszystko ok.
Następnie komunikat już był praktycznie cały czas. Wyraźny spadek mocy- wchodził w tryb awaryjny, natomiast po ponownym odpaleniu silnika wszystko wracało do normy nawet na cały dzień.


Byłem na diagnostyce wyskoczyły 2 błędy związane z EGR wiec gość powiedział że na 95 % to egr.
Dziś natomiast jak oglądałem lokalizację i dostęp do tego EGR-u zauważyłem ze jest zaślepiony blaszką.
Odkręciłem z ciekawości rurkę idącą od egru do kolektora ssącego. Potem jak składałem to zauwyżyłem ze gwint przy jednej śrubie jest prawdopodobnie zerwany. Blaszka była ze stali nierdzewnej, mam duże wątpliwości co do szczelności tego miejsca. bo nie było tam żadnej podkładki ,a blaszka z nierdzewki nie dopasuje się tak jak np z miedzi + w zasadzie trzyma się to na jednej z 2 śrub.


Pytanie brzmi czy moje objawy mogą być spowodowane nieszczelnością przy tel blaszcze zaślepiającej?
Gdzie ewentualnie szukać jeszcze powodu usterki?

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 095
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: komunikat ,,engine management system faulty"
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2019, 21:29:52 »
Zapewne ktoś niechlujnie wyciął EGR, tzn. nie zmienił właściwie softu. Dlatego ci głupieje.

Offline Tomasz Pajor

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Audio, muzyka, motoryzacja, vintage audio
  • Miejscowość: Siemiechów
Odp: komunikat ,,engine management system faulty"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2019, 08:59:34 »
Problem rozwiązany, z racji iż jest filtr FAP nie chciałem iść w stronę zaślepiania. Auto oddałem do mechanika. Próbował wyczyścić stary egr natomiast wygląda że elektronika była w nim padnięta bo nie chciał się zaadaptować. Nowy założony firmy Delphi, niestety wraz robocizną 1200 zł. Natomiast miłym zaskoczeniem było to ze mechanik wyczyścił kolektor i chłodnicę spalin. Większość mechaników pewnie by tego nie zrobiła.
[/size]Błędy wywalało bo nie było usunięte to z softu.[/color]