Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Różny przebieg na liczniku dziennym i komputerze pokładowym  (Przeczytany 1704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Wójcik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Kraków
Ostatnio przy tankowaniu kasuję równocześnie oba liczniki (pierwszy raz przypadkiem, później celowo) i za każdym razem komputer pokładowy zaniża przebieg o jakieś 10%; pewnie w związku z tym przekłamuje też zużycie paliwa. Zastanawiam się, czy coś jest nie w porządku, czy "ten typ tak ma"? Ciekawe, skąd licznik i komputer biorą dane, bo chyba nie z tego samego impulsatora? GPS-u przecież nie ma...

Offline Marek Drobnik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: północna anglia
  • Posiadany samochód: C4 GP 1,6 hdi MCP
  • Miejscowość: północna anglia
Re: Różny przebieg na liczniku dziennym i komputerze pokładowym
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2013, 20:29:17 »
U mnie jest tak samo, zatem już są dwa:) Nie wiem, czy to już "ten typ tak ma":))

Offline Radosław Pietrow

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Siemiatycze
  • Posiadany samochód: Citroen Xara Picasso
  • Miejscowość: Siemiatycze
Re: Różny przebieg na liczniku dziennym i komputerze pokładowym
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2014, 21:30:11 »
potwierdzam. u mnie to samo

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Różny przebieg na liczniku dziennym i komputerze pokładowym
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2014, 08:55:54 »
Licznik pewnie ciągnie dane i impulsatora ze skrzyni biegów, a sterownik z czujnika ABS.

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 215
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Różny przebieg na liczniku dziennym i komputerze pokładowym
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2014, 14:53:00 »
Cytuj

Tomasz Wójcik napisał:

Ciekawe, skąd licznik i komputer biorą dane, bo chyba nie z tego samego impulsatora?


Cytuj

Karol Chyla napisał:
Licznik pewnie ciągnie dane i impulsatora ze skrzyni biegów, a sterownik z czujnika ABS.


Oba korzystają z informacji przekazanej przez BSI (który z kolei otrzymuje informację z impulsatora w skrzyni). Wydaje mi się, że problem leży w oprogramowaniu licznika lub wyświetlacza a konkretnie w zaokrąglaniu wartości - u siebie w Pugu nie ma aż tak wielkiej różnicy, jednak "przeskoczenie cyferki" nie jest jednoczesne w obu.

Cytuj

Tomasz Wójcik napisał:
Ostatnio przy tankowaniu kasuję równocześnie oba liczniki (pierwszy raz przypadkiem, później celowo) i za każdym razem komputer pokładowy zaniża przebieg o jakieś 10%;


A może to licznik zawyża (tak samo jak prędkość, o wartość 10% zgodnie z wytycznymi europejskimi)? :)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Tomasz Wójcik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Kraków
Re: Różny przebieg na liczniku dziennym i komputerze pokładowym
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2014, 10:55:22 »
Cytuj

Artur Heise napisał:
Wydaje mi się, że problem leży w oprogramowaniu licznika lub wyświetlacza a konkretnie w zaokrąglaniu wartości - u siebie w Pugu nie ma aż tak wielkiej różnicy, jednak "przeskoczenie cyferki" nie jest jednoczesne w obu.

Też mi się tak wydaje. Zauważyłem ostatnio, że wskazania rozjeżdżają się bardziej, kiedy jeżdżę na krótkich trasach. Na długich przelotach (po kilkaset km autostradami bez gaszenia silnika) różnica spada do kilkuset metrów.