Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: problem z nawiewm  (Przeczytany 1478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kwiatkowski Jakub

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: olkusz
  • Posiadany samochód: citroen picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: olkusz
problem z nawiewm
« dnia: Sierpień 11, 2014, 17:42:44 »
jadąc ostatnio na klimie zatrzymałem sie przy sklepie ,gdy wsiadłem znowu do swojego pikusia odpaliłem silnik i wgl nie pracował mi nawiew ,nie da sie włączyć ani klimatyzacji ani nic ,mieliście kiedyś coś podobnego ?

fridayek81

  • Gość
Re: problem z nawiewm
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2014, 18:50:17 »
Cześć kolego objawy wskazują na uszkodzenie dmuchawy wnętrza, bardzo nieciekawy dostęp żeby ją zdemontować, najpierw sprawdziłbym bezpieczniki od dmuchawy masz pod maską, może być to również uszkodzona kostka stacyjki wtedy również nie będzie działać Ci dmuchawa. Zobacz czy pomaga uderzenie pięścią w boczną konsolę od strony kolan kierowcy jak zacznie pracować to albo jest nadtopiona kostka stacyjki (tak ostatnio było u Mnie ) a jak nie pomoże to albo uszkodzony jest tzw "jeż" jak masz dmuchawę valeo podobno łatwiej taki rezystor naprawić, jak firmy behr jest ciężej, choć są fachowcy co to robią.
Możesz popatrzeć na youtube jest film instruktażowy z demontażu dmuchawy:)
Pozdrawiam i napisz jak już dojdziesz co i jak.

Offline Kwiatkowski Jakub

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: olkusz
  • Posiadany samochód: citroen picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: olkusz
Re: problem z nawiewm
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2014, 07:40:44 »
witam ,miałem sie odezwać odnośnie tej usterki :)
sprawa wygląda tak że zawiozłem samochód do mechanika ,gdy rozebrał powiedział mi że napewno jest przepalona kostka stacyjki ,oraz powiedział ze wgl panel sterowania (ten na którym ustawiamy sobie temperature itp) nie działa ,tzn na wyświetlaczu pokazuje wszystko tylko nie wysyła tego dalej ,ale ostatnio jadąc załączyłem sobie odszranianie szyby tylnej i odszroniło ,czyli jakiś tam przekaz jest ,a mechanik mi powiedział ze ten panel trzeba kupić nowy i powinno działać ,a jak nie to bedziemy dalej sprawdzać :( i teraz nie wiem co za bardzo mam zrobić

fridayek81

  • Gość
Re: problem z nawiewm
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2014, 23:43:33 »
Witam, gratuluje mechanika najlepiej pół auta wymienić, może coś znajdzie:) po pierwsze tak jak piszesz panel sterowania działa więc na początek sprawdź czy dochodzi napięcie do dmuchawy czyli wpisz w youtube dmuchawa xsara picasso tam kolega co ma picasso pokazuje jak się do tej dmuchawy dostać itp bardzo fajnie to przedstawił. A kostkę rozumiem, że mechanik sprawdził i wszystko jest z nią ok>skoro kazał szukać panelu sterowania klimatronikiem?
Pozdrawiam