Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK2] Antypolutiom fault - zużycie katalizatora 1,8 125 kM  (Przeczytany 1880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
[MK2] Antypolutiom fault - zużycie katalizatora 1,8 125 kM
« dnia: Marzec 17, 2015, 23:19:48 »
Jak w temacie wyskoczyło mi coś takiego na lexii skasowane pokazało się na dłuższej trasie ok 150 km.Jutro wymieniam filtr powietrza i świece. Mam LPG. Ktoś przerabiał taki błąd? Przebieg 220 kkm   na LPG zrobione 70 kkm
z góry dzięki za pomoc

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK2] Antypolutiom fault - zużycie katalizatora 1,8 125 kM
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2015, 07:12:46 »
Witam , kolego jak miałem C5 1,8 16V 2004 r to ten właśnie komunikat pojawił mi się kilka krotnie  .Moje postępowanie ograniczyło się po poradach właśnie tutaj i mechanika , do paliwa dolałem preparatu do czyszczenia układu paliwowego i wtrysków firmy STP i przejechałem dynamicznie około 50 km i po kłopocie podczas 4 lat użytkowania miałem 3 razy takowy incydent .Najbardziej stresujący był podczas jazdy na chorwację w Austrii po tankowaniu !! i po przejechaniu 20km na zachodnim paliwie zapalił się komunikat i serwis [kontrolka] całe 2500 km z komunikatem po powrocie do kraju chciałem dokonać czyszczenia ,zatankowałem na orlenie 40l paliwa[ 95 ]i pojechałem do sklepu po preparat STP do czyszczenia wtrysków benzynowych .....ale po przejechaniu 5 km komunikat sam zgasł i jak sobie przypominam do końca użytkowania jakieś 2 lata nie pojawił się . Może u Ciebie jest inna przyczyna ale ......
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Wojciech Maziarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break mkI, 2.0i 16v + LPG
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK2] Antypolutiom fault - zużycie katalizatora 1,8 125 kM
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2015, 19:40:32 »
Danielu,
czy to jest tylko jeden błąd (APF)? Czym go odczytałeś? Bo jeśli tylko z wyświetlacza, to trochę mało. Przydałaby się Lexia, bo przyczyn może być więcej.

APF, o którym mówisz lubi się pojawiać razem z "Catalytic converter fault" wtedy, gdy instalacja LPG nie jest dobrze zestrojona.

Jeśli auto jeździło głównie w jeździe miejskiej, a złapało błąd po przygazowaniu w trasie (np. na autostradzie - dłuższa jazda w zakresie gdzie LPG nie było ustawiane), to typowałbym właśnie rozjechanie się map gazu i benzyny. Sprawdź korektę LTFT, jeśli jest bardzo duża (kilkadziesiąt %), to masz prawdopodobną przyczynę.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Re: [MK2] Antypolutiom fault - zużycie katalizatora 1,8 125 kM
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2015, 21:15:35 »
Cytuj

Sławomir Wolniak napisał:
Witam , kolego jak miałem C5 1,8 16V 2004 r to ten właśnie komunikat pojawił mi się kilka krotnie  .Moje postępowanie ograniczyło się po poradach właśnie tutaj i mechanika , do paliwa dolałem preparatu do czyszczenia układu paliwowego i wtrysków firmy STP i przejechałem dynamicznie około 50 km i po kłopocie podczas 4 lat użytkowania miałem 3 razy takowy incydent .Najbardziej stresujący był podczas jazdy na chorwację w Austrii po tankowaniu !! i po przejechaniu 20km na zachodnim paliwie zapalił się komunikat i serwis [kontrolka] całe 2500 km z komunikatem po powrocie do kraju chciałem dokonać czyszczenia ,zatankowałem na orlenie 40l paliwa[ 95 ]i pojechałem do sklepu po preparat STP do czyszczenia wtrysków benzynowych .....ale po przejechaniu 5 km komunikat sam zgasł i jak sobie przypominam do końca użytkowania jakieś 2 lata nie pojawił się . Może u Ciebie jest inna przyczyna ale ......


Dziwne te maszyny oj dziwne :) .Kiedyś antypolution zapaliło mi się w trasie
w momencie kiedy zapaliła się kontrola rezerwy .Dokładnie dwa piknięcia jedno po drugim i pojawił się komunikat :) Tym razem podejrzewam ,ze mam problemy z LPG dzięki za pomoc

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Re: [MK2] Antypolutiom fault - zużycie katalizatora 1,8 125 kM
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2015, 21:24:28 »
Cytuj

Wojciech Maziarz napisał:
Danielu,
czy to jest tylko jeden błąd (APF)? Czym go odczytałeś? Bo jeśli tylko z wyświetlacza, to trochę mało. Przydałaby się Lexia, bo przyczyn może być więcej.

APF, o którym mówisz lubi się pojawiać razem z "Catalytic converter fault" wtedy, gdy instalacja LPG nie jest dobrze zestrojona.

Jeśli auto jeździło głównie w jeździe miejskiej, a złapało błąd po przygazowaniu w trasie (np. na autostradzie - dłuższa jazda w zakresie gdzie LPG nie było ustawiane), to typowałbym właśnie rozjechanie się map gazu i benzyny. Sprawdź korektę LTFT, jeśli jest bardzo duża (kilkadziesiąt %), to masz prawdopodobną przyczynę.


Ostatnio wyskoczyło mi starzenie się katalizatora na lexii po dłuższej trasie Jelenia Góra-Wrocław lotnisko -Jelenia Góra. Teraz jest dokładnie tak samo.Wymieniłem dzisiaj świece i filtr powietrza jutro podepnę kompa I zobaczę co tam pokaże komp LPG Faktem jest ,że w zeszłym roku latem wymieniałem dwa wtryski LPG no i nie kalibrowałem.Dopiero teraz sobie o tym przypomniałem.Dzięki za podpowiedź :)

Offline Wojciech Maziarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break mkI, 2.0i 16v + LPG
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK2] Antypolutiom fault - zużycie katalizatora 1,8 125 kM
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2015, 12:10:55 »
Pochwal się, jak zwalczysz problem - dla potomności ;)