Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Problem z wtryskiwaczem 2.0 16v PB 136km  (Przeczytany 2533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Zawarty

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKI 2.0 16v Pb 2004r
[MKI] Problem z wtryskiwaczem 2.0 16v PB 136km
« dnia: Kwiecień 09, 2015, 12:37:54 »
Witam wszystkich.

 Po dość długim czasie bezawaryjnej jazdy pojawił się problem. Citroen po odpaleniu nagle zaczął pracować nie równo jak na 3 gary i pojawił się błąd antypolution faulty, sprawdziłem co to za błąd i okazało się że P0202 "Obwód wtryskiwacza, cylinder 2 - usterka. Usunąłem błąd odpaliłem i znowu to samo, więc dla pewności wykręciłem świece z cylindra 2 była zalana wymieniłem na nową ale to też nie pomogło. Zostawiłem auto na noc bo było już późno dziś usunąłem błąd odpalam i wszystko było nagle ok pojechałem go sprawdzić zrobiłem 40km wróciłem do domu gaszę i z powrotem odpalam i znowu to samo od razu błąd i nierówna praca, odpiąłem wtyczkę od wtrysku przy tej świecy i okazuje się ze po sprawdzeniu błędów pokazuje że jest to wtrysk od cylindra 3? Czy wtryski liczy się inaczej niż cylindry czy po prostu mam pomieszane wtyczki ale nic na to nie wskazuje. Wtryskiem który pokazuje błąd okazał się wtrysk pierwszy od strony rozrządu i teraz pytanie z czym jest problem dlaczego raz działa a po ponownym odpaleniu są problemy zamienić wtrysk czy może coś innego jest problemem. Proszę o jakieś sugestie a może ktoś miał już podobny problem.

 Pozdrawiam.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKI] Problem z wtryskiwaczem 2.0 16v PB 136km
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2015, 14:47:59 »
Raz jest ok, innym nie, bo jeszcze całkowicie wtrysk Ci nie padł. Jeżeli jednak wiesz który jest wadliwy, to nie wiem czemu zwlekasz z jego wymianą.

Offline Krzysztof Zawarty

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKI 2.0 16v Pb 2004r
Re: [MKI] Problem z wtryskiwaczem 2.0 16v PB 136km
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2015, 16:04:57 »
Witam.
Dzięki za odpowiedź. Wczoraj dla pewności zamieniłem wtryski miejscami i dziś błąd powrócił za którymś odpaleniem tylko tym razem na innym cylindrze czyli diagnoza się zgadza że wtrysk wysiadł.
I mam pytanie do was czy wtryski z silnika 2.0 140km RFJ będą pasować do 2.0 136km RFN?