Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Tylne hamulce oraz błąd p1598  (Przeczytany 5504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Adamczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Wieluń
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2005 Exclusive
  • Miejscowość: Wieluń
[MKII] Tylne hamulce oraz błąd p1598
« dnia: Kwiecień 15, 2015, 20:34:14 »
Dziś wracając z pracy, gdy zatrzymałem samochód pod blokiem usłyszałem jakieś skrzypienie w tylnych hamulcach. Gdy zgasiłem samochód nadal było słychać skrzypienie jakby rozciąganie zardzewiałej sprężyny. Zarówno przy wciskaniu, jak i wyciskaniu pedału hamulca nożnego. Co dziwne słychać to zarówno z jednej jak i drugiej strony.
Czy miałem wymieniane klocki? Nie pamiętam. Z przodu na 100% były.
Drogi problem to błąd p1598 - jak sądzę elektrozawór termostatu. Część pewnie nienaprawialna. Warto kupić używany? A i czy może to mieć wpływ na spalanie?
Silnik to 2.0 Hdi bez FAP 2005r.

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Re: [MKII] Tylne hamulce oraz błąd p1598
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2015, 21:04:39 »
Cześć, nie jestem pewien na 100% ale podejrzewam, że to nie z hamulcami masz problem ale z łożyskowaniem tylnej belki, właśnie jak autko jest zahamowane to dziwne skrzypienie może dochodzić właśnie z belki, spróbuj pobujać samochodem napierając na bagażnik i jak będzie to słychać a nawet takie trzaski mogą sie pojawić to tam jest problem. Znajdziesz na forum dużo na ten temat.
Co do błędu to odczyt jakim przyrządem ? Bez interfejsu dedykowanego do PSA nie zabierałbym się za jakąkolwiek diagnozę użyj Lex..ii jak nie masz to na pewno ktoś z forumowiczów z twoich okolic ci pomoże.
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Piotr Adamczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Wieluń
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2005 Exclusive
  • Miejscowość: Wieluń
Re: [MKII] Tylne hamulce oraz błąd p1598
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2015, 21:33:47 »
Błąd odczytany przez L... Mam własny interfejs na użytek własny, jak również C4 mojego ojca.
Co do hamulców to słychać gdy naciskam pedał hamulca, a auto nie rusza się. Obojętnie czy silnik chodzi, czy też nie. Jak powoli naciskam to jakbym starą skrzypiącą sprężynę naciągał i tak samo jest jak ją puszczam. Moim zdaniem wyraźnie słychać hamulce, ale nie wykluczam łożysk. Mam nadzieje, że to jest w tym problem. Auto źle się prowadzi, lub też to jest moje subiektywne odczucie. Jutro sprawdzę z tym bujaniem.

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Re: [MKII] Tylne hamulce oraz błąd p1598
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2015, 21:47:00 »
Ja tak miałem, że jak hamowałem pod blokiem podczas parkowania to też miałem takie skrzypienie, zaciągałem postojowy i jak wysiadałem z auta to słyszałem takie stuki i skrzypienie jak ze starej szafy bo auto się samo poziomowało a po zahamowaniu trochę siadało na hydro i potem odprężało i te efekty akustyczne były. Jak masz wciśnięty pedał hamulca to tarcze są zablokowane klockami a zawieszenie może pracować i wtedy pracuje łożyskowanie belki skrętnej i to słychać jak jest do roboty, dlatego podsunąłem ci taka możliwość diagnozy hałasu. Może i oby to nie było to, bo jest z tym dużo roboty i ciężko samemu bez odpowiedniego zaplecza.
Co do błędu to jest jednorazowy czy się powtarza? Czy to jest błąd czy np. przerwa w obwodzie? Nie miałem takiego jeszcze więc ciężko tak odpowiedzieć ale jeżeli masz własny interfejs to pobaw się może gdzieś jest test tego elektrozaworu?
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MKII] Tylne hamulce oraz błąd p1598
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2015, 20:53:21 »
Witam  :devil: z elektrody ,,P1598-Zawór układu chłodzenia'' jak masz obudowę termostatu z elektrozaworem - do wymiany obudowa . Nowa obudowa 350 zeta już bez elektrozaworu , te z eletktro... okazały się wadliwe więc robią teraz bez  :devil: ( pół roku temu wymieniałem u siebie )
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Piotr Adamczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Wieluń
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2005 Exclusive
  • Miejscowość: Wieluń
Re: [MKII] Tylne hamulce oraz błąd p1598
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2015, 23:13:37 »
Na tyle problemy z zaciskami hamulcow. Możliwa regeneracja, ale widać postępująca korozję. ... do zalozenia rowniez nowe odboje. Natomiast co do elektrozaworu to może jakaś używek założę.  Jak nic nie da to poszukam nowej. BTW gdzie Sławka kupiłeś ten zawór? Masz jakiegoś linka, numer katalogowy?