Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyciek oleju 1.6 thp  (Przeczytany 2221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian Liczkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7
  • Miejscowość: Kutno
Wyciek oleju 1.6 thp
« dnia: Sierpień 01, 2019, 07:34:02 »
Witam,


Pacjent Citroen C5 1.6 thp, zostawia mi plamki oleju, to co udało mi się zdiagnozować kapie od lewej strony ( od trony rozrządu). zacieka od góry, gdzieś w okolicach czujnika zmiennych faz rozrządu, może i wyżej ale tam to już jest chyba tyko uszczelka pod głowicą - leci na dół po pompie wody i zbiera się na łapie dolnej silnika i spada na ziemie :P


Poradzicie mi pewnie umyć i szukać :P, także uprzedzając te odpowiedzi od razu odpowiadam, wjechałem autem na najazdy, silnik cały z tyły wymyłem ( wyjąłem nawet kolektor ssący by mieć lepsze dojście ) auto stało tak tydzień czasu nie odpalane, gdyż regenerowałem również głowiczkę od maglownicy, i ku mojemu zdziwieniu po tygodniu jak się pod niego wślizgnąłem znów pokazał się olej na łapie i zapocenie od góry. I teraz bądź tu mądry skąd to leci skoro silnik nie był odpalany. Wyciek znów pojawił się na górze. a dokładnie w którym miejscu to Wam nie odpowiem bo by mieć aż tak dobry dostęp trzeba byłoby go wyjąć......tak się teraz zastanawiam, może z napinacza rozrządu w sumie jest on hydrauliczny i również w tamtych okolicach i jedynie on przychodzi mi do głowy, że mógłby trzymać ciśnienie które z czasem powoli puszcza i dlatego po tak sporym czasie nadal się poci. A może ktoś ma inne pomysły ?