Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: POMOC W WYBORZE RADIA I GŁOŚNIKÓW CO POLECACIE?  (Przeczytany 4410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
POMOC W WYBORZE RADIA I GŁOŚNIKÓW CO POLECACIE?
« dnia: Lipiec 28, 2015, 13:13:53 »
WITAM!
Postanowiłem zrobić coś z fatalnym nagłośnieniem w moim XP. Wiem wiem że zaraz usłyszę że najlepiej byłoby zmienic je całe pozostawiając jedynie gwizdki. Zaczynam jednak od radia. Dalej głośniki, wygłuszenie i ew. wzmak.
Tematów było trochę na forum jednak technologia postępuje z miesiąca na miesiąc więc z tąd moje pytanie:
Planuję kupić radio markowe zielone podświetlenia z SD i USB oraz RCA do tego nie chcę za dużo wydawać ]:-> ok 250zł
moje typy to:



CLARION CZ202EG
SONY CDX-G1002U
JVC KD-R449
JVC KD-R469
KENWOOD KDC-3057UG
Pioneer DEH-1700UBG


Co o tym powiecie? A może jakieś sugestie?
Apropo: co bedę potrzebował żeby wymienić to radio z fabrycznego?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2015, 11:51:22 wysłana przez Jarosław Partyka »

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2015, 15:44:46 »
Od 7-8 lat mam Clariona DB 189 RGMP - chodzi w mojej mniejszej Xsarze jak złoto. Żadnych zacięć, bardzo fajny dźwięk... super radyjko.
Mniej więcej 4 lata temu szukałem radia dla szwagierki i kupiłem jej wspomniany przez Ciebie model CLARION CZ202EG - też chodzi elegancko i powiem Ci, że sam się przymierzam do zakupu tego radia do swojej Picasso.

Nie wymieniam głośników, bo to wymaga wygłuszenia drzwi. Wychodzę z założenia, że pakuję do samochodu delikatny subwoofer ze wzmacniaczem, a głośnikom z drzwi obcinam nieco niskie pasmo w ustawieniach radia. W ten sposób mam gwizdki + średnie/wysokie w drzwiach + bass z tym że rozważam do Picasso subwoofer aktywny płaski pod fotel lub zamontuję go między przednimi fotelami. Słuchałem różnych sprzętów tego typu i zdają egzamin o ile kupisz coś markowego. Sam modelu jeszcze nie wybrałem. Zaczynam od radia.

W małej Xsarze mam subwoofer zbudowany przeze mnie na bazie kolumny głośnikowej ZGC-40-8-580 z prostym wzmacniaczem (jakiś stary Blaupunkt). Dyskoteki na pół osiedla tym nie zrobię (i nie mam takich zamiarów), ale w kabinie gra bardzo przyjemnie. Zajmuję się amatorsko renowacją starych polskich kolumn głośnikowych więc taki sprzęt też sobie sam zrobiłem ;)

Do Picasso sam woofera nie zrobię, bo musiałbym go dać do bagażnika, a tam już jeździ butla LPG. Pozostaje gotowy woofer do montażu w kabinie.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2015, 22:39:23 »
Dzięki za podpowiedź. Miałem już do czynienia z Clarionami (u znajomych) także porównywalne poniekąd z Alpine (markowo). Nie wiem dlaczego ale jakoś intuicja podpowiada mi Pionka albo właśnie Clariona. Poczekam może się ktos jeszcze podłączy.

P.S. Dlaczego nie chcesz wygłuszać drzwi? Przecież to nie jest takie skomplikowane (domysły - nie robiłem jeszcze tego) sam zamierzam przeprowadzić taki zabieg. Nie spotkałem się ze złą opinią na temat wygłuszenia a nawet przeciwnie.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2015, 08:22:07 »
Wygłuszenie + unieruchomienie wszystkich mogących drżeć elementów drzwi + jakieś lepsze głośniki x4 = za dużo roboty i kasy.
Wolę prostsze rozwiązania.


Ja się trzymam tylko Clariona jeśli chodzi o radioodtwarzacze.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2015, 16:28:49 »
Ja proponuję coś ze stajni Pioneer. Osobiście mam DEH-6400BT. Multikolor ,USB,SD ,BT itd.Jest  mikrofon na kablu dzięki czemu możemy stworzyć zestaw głośnomówiący. Pewnie trochę trzeba dołożyć do tych 250pln ale sprzęt jest godny polecenia.

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2015, 22:40:47 »
Niezły ten Pionek aczkolwiek nie widze nigdzie aktualnej sprzedaży ale sądzę że cena jak z BT to min 400.. sporo jak dla mnie :D cały czas sie wacham czy dołożyć tą powiedzmy 100 i szukac z BT w koncu fajna sprawa..

Podczas przeszukiwania portalów aukcyjnych natknąłem się na ALPHARD - Copernicus AL165Ti mocno się zastanawiam bo jeśli głośniki będą pod samo radio podpięte to niema też co szaleć z ich mocą.. zakładając nawet te 4x52W radia (pewnie zawyżone) i te głośniki 35W RMS oraz skuteczność 96db wydają się niezłym rozwiązaniem..
co o tym myślicie?

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2015, 00:48:59 »
Nie! żadnych alphardów, Delco czy innych wynalazków.
Dołóż, lub kup niski model uznanej firmy!
Te markowe przynajmniej odbierają stacje radiowe jak trzeba. Tylko na Kenwood się sparzyłem bo końcówka mocy się ciągle chrzaniła.
Natomiast Pioneery, blaupunkty spisywały się dobrze. Ja nie cierpię ciągłego trzeszczenia i gubienia fal radiowych. Wszystkie tanie chińskie wynalazki z którymi miałem styczność zapewniały tego typu atrakcje, albo niedziałające przyciski.

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2015, 11:35:34 »
No no :) Zgodzę się co do tego że radia niemarkowe to lipa. Ale tu pytanie nawiązuje do głośników Alpharda :) ale chyba i w tej dziedzinie można się domyślać że nie bedzie się najlepiej spisywało :)

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA I GŁOŚNIKÓW CO POLECACIE?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2015, 22:07:30 »
Niezły ten Pionek aczkolwiek nie widze nigdzie aktualnej sprzedaży ale sądzę że cena jak z BT to min 400.. sporo jak dla mnie :D cały czas sie wacham czy dołożyć tą powiedzmy 100 i szukac z BT w koncu fajna sprawa..
Ja trafiłem ofertę na lokalnym portalu ogłoszeniowym, a cena ... do 400pln sporo brakowało.
Jak koledzy pisali wcześniej-nie pchaj się  w jakieś wynalazki .Lepiej używka firmowa niż nówka imitacja radia.

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA I GŁOŚNIKÓW CO POLECACIE?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2015, 23:22:20 »
Idąc tropem myślenia - TYLKO FIRMOWE ew rezygnując z zielonego podświetlenia na rzecz BT co powiecie o SONY DSX-A60BT lubJVC KD-X310BTE?

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: POMOC W WYBORZE RADIA I GŁOŚNIKÓW CO POLECACIE?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2015, 22:17:40 »
Idąc tropem myślenia - TYLKO FIRMOWE ew rezygnując z zielonego podświetlenia na rzecz BT co powiecie o SONY DSX-A60BT lubJVC KD-X310BTE?
Nie wiem jak teraz nowsze modele Sony brzmią. Osobiście miałem dwa "Soniaki"i byłem z nich bardzo zadowolony dopóki.... nie usłyszałem w aucie kolegi jak gra Pioneer. O JVC słyszałem sporo pochlebnych opinii. Proponuję -jeśli masz pod ręką sklep typu MM lub coś w ten deseń abyś zrobił sobie odsłuch poszczególnych marek odtwarzaczy.