Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] [Hamulce] Jeśli nie ATE, to co? :)  (Przeczytany 1583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Purcell

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Bydgoszcz
[MKI] [Hamulce] Jeśli nie ATE, to co? :)
« dnia: Październik 11, 2015, 20:01:20 »
Dobry wieczór.

Nadchodzi zima i czas kolejnego wypoczynku mojej C5 w SPA na podnośniku wraz z odnową mechaniczną ;)

W trakcie tej regeneracji, do wymiany standardowo lecą tarcze i klocki hamulcowe. Do tej pory, jakoś tak z przyzwyczajenia ładowałem zestaw ATE (tarcze i klocki). Nie mam żadnych zastrzeżeń dot. pracy hamulców, może poza odczuwalnym fadingiem gdy poniesie mnie ułańska fantazja ;) Czy jest sens kombinować z jakimiś Ferodo czy Brembo?
Czy któryś z szanownych użytkowni(czek)ków testował kiedyś alternatywne sety?

Offline Michał Żegnałek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2005 2.0 HDI Exclusive Liftback
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Łódź
Odp: [MKI] [Hamulce] Jeśli nie ATE, to co? :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2015, 22:43:16 »
Witam. Pomyśl może nad klockami ceramicznymi, np Jurid White. Cena troszkę większa niż za standardowe klocki ale z opinii w necie oraz dwóch moich znajomych którzy takie założyli wynika, że są bardzo dobre. Dobrze hamują no i rzeczywiście nie brudzą tak felg jak zwykłe klocki. W przyszłości jak będę zmieniał klocki to właśnie na nie się skusze :) Obecnie mam przód i tył wszystko Trw i w sumie złego słowa nie mogę powiedzieć. W poprzednim aucie (Alfa 156) przy zmianie klocków z przodu z Trw na Ferodo w moim odczuciu Ferodo były lepsze.

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: [MKI] [Hamulce] Jeśli nie ATE, to co? :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2015, 16:30:52 »
Dobry wieczór.

Nadchodzi zima i czas kolejnego wypoczynku mojej C5 w SPA na podnośniku wraz z odnową mechaniczną ;)

W trakcie tej regeneracji, do wymiany standardowo lecą tarcze i klocki hamulcowe. Do tej pory, jakoś tak z przyzwyczajenia ładowałem zestaw ATE (tarcze i klocki). Nie mam żadnych zastrzeżeń dot. pracy hamulców, może poza odczuwalnym fadingiem gdy poniesie mnie ułańska fantazja ;) Czy jest sens kombinować z jakimiś Ferodo czy Brembo?
Czy któryś z szanownych użytkowni(czek)ków testował kiedyś alternatywne sety?

Mi założyli komplet od TEXTAR; jakość ta sama co w ATE a Textar potrafi być tańszy. Zaprzyjaźniony zakład do którego jeżdżę montuje z zasady właśnie Textary i z tego co wiem nikt nigdy nie miał do nich zastrzeżeń czy reklamacji z tego tytułu.
Ale i tak zrobisz jak zechcesz ;)
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06