Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: XP 1.8 16V - bagnet oleju  (Przeczytany 2357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
XP 1.8 16V - bagnet oleju
« dnia: Październik 29, 2015, 09:01:45 »
Jak wygląda oryginalny bagnet do XP 1.8 16V?


Czy on jest na całej długości taką jakby ciasno zwiniętą sprężyną z płaską końcówką z wcięciami od minimum i maksimum?


Pytam, bo z mojego bagnetu w ogóle nie mogę odczytać poziomu oleju - nie wiem czy nie jest za krótki i włożony z innego samochodu. Auto jeździ normalnie, nie przegrzewa się, silnik nie hałasuje, nie dymi, a jednak poziomu oleju nie jestem w stanie sprawdzić. Zainteresowałem się tym, bo wczoraj podczas ciasnego łuku, w który za szybko wjechałem na moment włączyła się kontrolka oleju i słychać było sygnał dźwiękowy - stało się to przy dość mocnym pochyleniu samochodu. Postanowiłem sprawdzić poziom oleju i kiszka, nie mogę tego zrobić.
Profilaktycznie dolałem około 250 ml oleju, odczekałem godzinę (silnik był jeszcze lekko ciepły) i dalej nic.

Gdyby komuś się chciało zmierzyć długość bagnetu (do uchwytu) to byłbym wdzięczny :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Ryszard Tarnowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso '02 Exclusive 1,8 16v + LPG
Odp: XP 1.8 16V - bagnet oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2015, 18:07:37 »
Wymiary bagnetu od dolnej części uchwytu (ta która dotyka rurki metalowej)  to 50 cm do pierwszej szczeliny i 53 cm do drugiej szczeliny    Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 18:29:43 wysłana przez Ryszard Tarnowski »

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: XP 1.8 16V - bagnet oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2015, 08:44:01 »
Dzięki, że chciało Ci się to zmierzyć. U mnie jest tak:

52cm - długość całkowita bez uchwytu
51cm - od uchwytu do wcięcia minimalnego poziomu
48cm - od uchwytu do wcięcia maksymalnego poziomu oleju


No i tak się zastanawiam, czy mam oryginalny bagnet. Po wspomnianej dolewce na bagnecie mam poziom oleju na poziomie minimum. Jeszcze dzisiaj trochę doleję.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso