Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?  (Przeczytany 3368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?
« dnia: Czerwiec 10, 2016, 12:23:50 »
Witam właśnie dotarła do mnie rurka od klimatyzacji  z alldrogo  zamówiłem rurkę tą grubszą bo to właśnie ją mam przetartą ,ale zauważyłem że   przy mocowaniu w ściane grodziową ,rurka na chudsza jest upiłowana, i teraz pytanie czy taki stan rzeczy nie uniemożliwi mi montażu rurki  na aucie? chodzi o to czy teraz będzie możliwość zamontowania tej chudszej rurki.  w załączniku foto.Pytanie drugie na fotce w czerwonym kółku zaznaczyłem miejsce  gdzie aluminiowa rurka łączy się z gumowym wężem,  powiedzcie czy te miejsce da się rozłączyć i ponownie złączyć szczelnie? u siebie w aucie przetarcie mam właśnie  na tym odcinku rurki aluminiowej z fotki od strony sprężarki.
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Jacek Badura

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 538
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2016, 13:04:10 »
To złącze jest zaprasowane i na 99% nie jest możliwe jego rozłączenie...
rodzinne toczydełka:
było C3 1.1

jest Xsara Picasso 1.6i 110 Sx
jest też C4 Picasso 2.0 HDi 150 exclusive

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2016, 15:14:11 »
To złącze jest zaprasowane i na 99% nie jest możliwe jego rozłączenie...
Czyli rurka jest zniszczona  i najrozsądniej będzie ją odesłać tak?
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2016, 11:39:48 »
Cieńszej rurki raczej nie zamontujesz do tego uchwytu. Chyba, że zmodyfikujesz ten uchwyt. Chodzi o to, aby docisnąć równo oringi w gnieździe. W ładowarce użyłem uciętego klucza płaskiego odpowiedniego do średnicy rurki. Z tego co wiem połączenie jest nadal szczelne porad rok.
Natomiast połączenie zaciskane jest jak najbardziej do odratowania. To znaczy trzeba przeciąć wzdłuż zakuwkę i obciąć nożykiem wąż. Następnie założyć nowy wężyk i prasą zacisnąć nową zakuwkę.
Szanujący się zakład naprawy klimatyzacji powinien posiadać węże do klimatyzacji i świadczyć takie usługi.
Albo taką usługę zakuwania wykona Ci każdy punkt zakuwania węży hydraulicznych. Ta zakuwka to nic innego jak odpowiednik opaski zaciskowej.
Jak przyjechali goście od klimy naprawić ją w koparkach w mojej byłej firmie, to właśnie te węże tak wymieniali. Z kręgu odcięli wąż o odpowiedniej długości i małą praska to zakuli.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2016, 12:54:30 »
Cieńszej rurki raczej nie zamontujesz do tego uchwytu. Chyba, że zmodyfikujesz ten uchwyt. Chodzi o to, aby docisnąć równo oringi w gnieździe. W ładowarce użyłem uciętego klucza płaskiego odpowiedniego do średnicy rurki. Z tego co wiem połączenie jest nadal szczelne porad rok.
Natomiast połączenie zaciskane jest jak najbardziej do odratowania. To znaczy trzeba przeciąć wzdłuż zakuwkę i obciąć nożykiem wąż. Następnie założyć nowy wężyk i prasą zacisnąć nową zakuwkę.
Szanujący się zakład naprawy klimatyzacji powinien posiadać węże do klimatyzacji i świadczyć takie usługi.
Albo taką usługę zakuwania wykona Ci każdy punkt zakuwania węży hydraulicznych. Ta zakuwka to nic innego jak odpowiednik opaski zaciskowej.
Jak przyjechali goście od klimy naprawić ją w koparkach w mojej byłej firmie, to właśnie te węże tak wymieniali. Z kręgu odcięli wąż o odpowiedniej długości i małą praska to zakuli.
Dzięki Karol znalazłem w swoim mieście firmę produkującą   węże hydrauliczne i pneumatyczne w poniedziałek będę sie z nimi kontaktował, zrobię tak jak napisałeś  poproszę ich o  połączenie rurki na nowo.Orientujesz się ceny takich napraw?  zastanawia mnie czy   jest to opłacalne czy lepiej szukać używki tylko że sprawnej już:) a tak  na  deser to byłem w aso Citroen   i pytałem o cenę rurek nowych oryginalnych   i uwaga:D 910zł ta przyjemność kosztuję,natomiast poduszka silnika  ta od strony rozrządu(taka gruszka) 250 zł.
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2016, 13:20:47 »
Wężyki do klimy są dość drogie. O ile pamiętam coś w okolicy 50-60 zł/mb. Mowa o występujących średnicach, czyli 10 i 15 mm.
Te wężyki są specyficzne bo mają warstwę jakiegoś"teflonu" czy coś podobnego. Podobno czynnik do klimy jest bardziej przenikliwy niż powietrze.
Tomek to ty masz pękniętą tą rurkę, czy masz nieszczelność na połączeniu między elastycznym a rurką?
Bo jak pęknięta rurka to da się przecież pospawać. Kumaty spawacz to zrobi. Kolega w Maździe Premacy miał pęknięcie i bez problemu ktoś mu pospawał. Klima działa.
A jak winny przewód elastyczny to już pisałem, dobry zakład od klimy powinien go wymienić i zakuć go do starych rurek.
No ceny w ASO maja "dobre". Poduszkę po silnik dobrej klasy można kupić w okolicy 50-70 zł.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Zamówiłem rurkę klimy z alledrogo czy wszystko z nią ok?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2016, 16:36:34 »
Wężyki do klimy są dość drogie. O ile pamiętam coś w okolicy 50-60 zł/mb. Mowa o występujących średnicach, czyli 10 i 15 mm.
Te wężyki są specyficzne bo mają warstwę jakiegoś"teflonu" czy coś podobnego. Podobno czynnik do klimy jest bardziej przenikliwy niż powietrze.
Tomek to ty masz pękniętą tą rurkę, czy masz nieszczelność na połączeniu między elastycznym a rurką?
Bo jak pęknięta rurka to da się przecież pospawać. Kumaty spawacz to zrobi. Kolega w Maździe Premacy miał pęknięcie i bez problemu ktoś mu pospawał. Klima działa.
A jak winny przewód elastyczny to już pisałem, dobry zakład od klimy powinien go wymienić i zakuć go do starych rurek.
No ceny w ASO maja "dobre". Poduszkę po silnik dobrej klasy można kupić w okolicy 50-70 zł.
Dzięki za info,Karolu spójrz na zdjęcie wyżej  jest taki aluminiowy banan to właśnie na tym odcinku aluminiowej rurki mam nieszczelność  na połączeniu węża jest ok, lecz posiadam drugi taki odcinek rurki identyczny,szczelny,  i pewniej chyba byłoby  założyć  nie spawany element  co jak myślisz?
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg