Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: kontrolka świateł przeciw mgielnych  (Przeczytany 6019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Kos

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: zachód
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: zachód
kontrolka świateł przeciw mgielnych
« dnia: Styczeń 03, 2016, 22:20:18 »
Witam! Szukałem takiego tematu ale nie mogłem odszukać jeśli już było to przepraszam Mam problem podczas hamowania świeci mi się na czerwona kontrolka świateł przeciw mgielnych nie wiem co jest zgrane czy mam złe hamulce czy problem ze światłami? Proszę o pomoc i poradę.

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2016, 11:39:08 »
Czy to ta sama kontrolka która zaświeca się po zaciągnięciu hamulca ręcznego?
Według mnie kontrolka od przeciwmgielnych powinna być żółta.
Sprawdź dokładnie która sie zaświeca - może to świadczyc o niskim poziomie płynu hamulcowego. U mnie tak było jak miałem wyciek na cylinderku i miałem sygnalizację jak ostrzej pokonywałem zakręty
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Grzegorz Kos

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: zachód
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: zachód
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2016, 15:07:00 »
Niestety to nie jest ta sama kontrolka co od hamulca ręcznego to jest kontrolka świateł przeciw mgielnych na początku było tak że jak naciskałem pedał hamulca delikatnie się świeciła na czerwono ledwo widocznie teraz to jak wciskam hamulec to świeci mocno na czerwono.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2016, 19:11:53 »
Kontrolka od p/mgielnych tylnych jest pomarańczowa


Nie wiem skąd u Ciebie jest czerwona? Masz benzynę czy diesla?
U mnie w dieslu po przekręceniu stacyjki uruchamiają się te kontrolki( + na na chwilkę świece żarowe)
Powiedz,która się pali u Ciebie w opisanej sytuacji.

Offline Grzegorz Kos

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: zachód
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: zachód
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2016, 20:10:41 »
Dokładnie tak to jest ta kontrolka ja mam benzynę 1.6 95km 2001r i ta kontrolka teraz świeci mi się na czerwono jak tylko dotykam hamulca jak zapale światła przeciw mgielne tylne to kontrolka reaguje na tą sytuacje normalnie zapala się i świeci tak jak u Ciebie a teraz ciekawostka straciłem właśnie całe światła przednie tylko migacze mi działają i halogeny na dole i na halogenach dojechałem do domu. To nie jest problem z masą?

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2016, 20:28:18 »
Sprawdź czy podczas wciskania hamulca razem ze światłem stop nie świeci przeciwmgielne-może być jakieś zwarcie na kostce lampy. Co do przednich świateł ,sprawdziłeś bezpieczniki i żarówki?

Offline Grzegorz Kos

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: zachód
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: zachód
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2016, 21:13:41 »
Razem ze światłem stop nie pali się przeciw mgielne tylne a zarówki raczej nie padły by wszystkie w jednym momencie co? Sam już nie wiem zgłupiałem to auto ma zbyt wiele elektroniki jak dla mnie. Pogoda nie skłania mnie do rozbierania lamp na takim mrozie nie mam garażu jutro wstawiam auto do elektryka. Założyłem ostatnio instalację LPG może oni coś namieszali w instalacji jak się wpinali ostatnio wywala mi błąd sondy lambda jak jadę na gazie i dymi mi auto pewnie to zbyt bogata mieszanka jak myślicie?

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2016, 21:21:15 »
Ostatnio przepaliły mi się obie żarówki stop na raz więc niczego nie można wykluczyć. Piszesz ,że wszystkie- postojowe też?

Offline Grzegorz Kos

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: zachód
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: zachód
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2016, 21:34:35 »
postojowe także padły przednie lampy mam tylko migacze tylne działają normalnie..

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2016, 22:33:48 »
Ostatnio przepaliły mi się obie żarówki stop na raz więc niczego nie można wykluczyć. Piszesz ,że wszystkie- postojowe też?

Mi ostatnio w lewej tylnej lampie oberwało się włókno stop i opadło na włókno pozycyjne. Gdy wciskałem hamulec to gasła cała tylna lewa lampa, a po kilku hamowaniach szlag trafił bezpiecznik przedniej prawej żarówki H4 i przestały świecić światła do jazdy dziennej (włączane automatem gdy wyłączę światła postojowe). Wymieniłem tylną żarówkę i bezpiecznik przedniej i wszystko wróciło do normy. Czuję, że elektryka tego samochodu zaskoczy mnie jeszcze nie raz, bo za cholerę nie mogę dojść do tego jaki związek ma tylna lampa z bezpiecznikiem przedniej ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Grzegorz Kos

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: zachód
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: zachód
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2016, 19:57:17 »
Witam. Auto naprawione. Lewa tylna lampa masa się upaliła i jak się upaliła to spaliło bezpieczniki lamp przednich tak stwierdził elektryk. Jednak nie wyjaśnione jest dla mnie to że masa upaliła się w tylnej lampie a tylne lampy mi działały a przednie mi zgasły.. i dlaczego jak hamowałem to zapalała się kontrolka świateł przeciw mgielnych tylnych co ma pedał hamulca do światła przeciw mgielnego rozumiem do światła stop. Dziękuję wszystkim za rady.

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: kontrolka świateł przeciw mgielnych
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2016, 20:16:54 »
Bo prad zachowuje sie jak woda podczas powodzi. Zawsze znajdzie ujscie i poplynie tam gdzie bedzie chciala. Obwod stopu zamykal sie przez zarowki przeciwmglowych. W tym przypadku za mase robila właśnie zarowka w desce ta od swiatel pp. Bo ona fizycznie jest na stale polaczona z masą pojazdu.