Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 43080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gachu

  • Gość
Re: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 07, 2013, 19:53:04 »
[color=FF0000]Teraz tylko skasowałem posty i nic więcej nie zrobie ale to już drugi raz kiedy zaczynacie filozofować (już raz wątek był zamknięty nie chcę robić tego ponownie) .

Przypominam o temacie czyli światła dzienne a to czy kogoś stać na takie czy inne to już jego sprawa, jeśli ktoś niema ochoty ich montować niech nie montuje ale jego opinia na ten temat jest zbędna w tym wątku. Jest dział Pogadajmy więc tam sobie załóżcie wątek o wyższości kury nad jajkiem i dywagujcie do woli.[/color]

Offline Piotr Licznerski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V 109km
Re: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 26, 2014, 16:47:57 »
Panowie, przedstawiam swój montaż świateł do jady dziennej.
Rozmieszczenie w ten sposób i podłączenie zgodne z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym. MOntaż zacząłem od dopasowania świateł do plastikowych zaślepek w zderzaku (po lifcie) dopasowanie zajęło jakieś 30 minut na obie strony. Lampy zostały wklejone na czas schnięcia kleju zabezpieczyłem taśmą (tak aby się nic nie przesunęło). Kolejny etap to przeprowadzenie kabli od świateł. Wszystkie schowałem w dolnym zderzaku i przymocowałem na tzw. trytki. Co do połączenia kabli. Plus wziąłem z niebieskiego kabla z kostki bezpieczników (najgrubszy kabel) okazało się że to kable zasilania pompy paliwa. Sygnał do przełączania ze świateł do jazdy dziennej na światła mijania wziąłem z kabli które zasilają światło postojowe (zamontowane światła były z automatycznym przełącznikiem).
Całkowity czas montażu to około 4 godzin.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 01, 2014, 10:31:32 »
Elegancko, ale mam dwie takie drobne uwagi:
- czy nie za mało zostawiłeś "luzu" przewodowi zasilającemu?
Po połączeniu z tym niebieskim w skrzynce bezpieczników wygląda na bardzo napięty...

- jak rozwiązałeś sytuację gdy będziesz musiał holować auto?

Offline Krzysztof Pszczółkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: był C5 Break 2.0 HDi 110 (DW10ATED), jest XSARA PICASSO HATCHBACK Exclusive 1.6 HDi 110 BVM 5, doszedł jeszcze C5X7 DW10FC FAP
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 01, 2014, 23:40:29 »
Witam.
Ja zamontowałem okrągłe lampy. A na przewodach zamontowałem złączki, by w razie holowania czy naprawy można je było odpiąć i wymontować całe zaślepki. Po odpięciu LEDów pozostałe światła działają OK.

http://zapodaj.net/d602b345a6670.jpg.html

http://zapodaj.net/2bb3e824f08e4.jpg.html

Jak będę miał chwilę, zrobię lepsze zdjęcia i umyję Pikusia :)
"Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

fridayek81

  • Gość
Re: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 02, 2014, 13:44:51 »
Witam ja mam tak samo jak Krzysztof zamontowane w swoim pikusiu

Offline Piotr Licznerski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V 109km
Re: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 04, 2014, 14:51:16 »
Ten kabel się wydaję tylko tak napięty, specjalnie go tak ułożyłem do zdjęcia, wszystie kable swobodnie leżą w skrzynce bezpieczników. Przy lampach są złączki które się wypina w momencie potrzeby holowania auta.

Offline Norbert Michalak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 2.0 HDi 90KM
  • Zainteresowania: Citroen
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 15, 2016, 19:49:19 »
w końcu ktoś się określił w jaki przewód bo czytanie 9 zakładek z  wpisami i kłótniami na tematy co komu się podoba  teraz pozostaje wymierzyć średnice mgielnych ewentualnie przespac się z tematem otworów w maskownicy :P dzieki za niebieski od pompy :)

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 19, 2016, 20:48:32 »
Norbert napisz czy udało ci się zamontować światełka, może wrzucisz jakieś zdjęcia, też się nad tym zastanawiam. Może głupie pytanie ale czy ciężko się tą osłonę od przeciwmgielnych zdejmuje i ile zajął ci montaż. Jako, że jestem totalnym laikiem wszelkie podpowiedzi i instrukcje mile widziane:)