Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Radio RNEG a problemy ze skrzynką adresową  (Przeczytany 2604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Budny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: C5 III X7 Tourer
[MkIII] Radio RNEG a problemy ze skrzynką adresową
« dnia: Luty 19, 2016, 12:10:43 »
Witam serdecznie wszystkich!
  Od niedawna jestem właścicielem C5 z 2009 r. i generalnie jestem zakochany w tym aucie :) Jest jednak jedna sprawa, która nie daje mi spokoju i trochę mnie irytuje a mianowicie książka adresowa w radiu RNEG / MyWay. Szukałem informacji po różnych forach i nie znalazłem żadnych definitywnie określających jak uporać się z moim problemem.
Do rzeczy. Po udanym połączeniu telefonu (Samsung Galaxy S6 z androidem 5.1.1) z samochodem, wykonałem udostępnienie kontaktów z telefonu do radia. Wszystko zadziałało znakomicie. W skrzynce adresowej samochodu pojawiły się wszystkie moje wpisy i mogę z nich korzystać bezproblemowo. Dziwne zachowanie ujawnia się kiedy ktoś do mnie zadzwoni, zamiast nazwy i numeru telefonu pojawia się tylko numer. I tu uwaga, bo nie każdy numer tak się zachowuje. Czasem dzwoni ktoś do mnie i wyświetla się prawidłowo... Dodam, że w rejestrze rozmów wszystko wygląda tak jak powinno, czyli pokazuje się ID rozmówcy a nie jego numer telefonu. Update firmware'u do najnowszej wersji nic w tej kwestii nie zmienił. Co więcej, chciałem skasować wszystkie wpisy w samochodzie i zaimportować je na nowo, dlatego wszedłem w menu skrzynki adresowej i wykonałem delete all entries czy jakoś tak. Jakież było moje zdziwienie, kiedy niby po pomyślnym skasowaniu, moja skrzynka była ciągle pełna :(


Czy któryś z szanownych kolegów / koleżanek ma więcej doświadczenia w temacie tego sprzętu i mógłby pomóc ogarnąć temat początkującemu?


Pozdrawiam serdecznie
Marek

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII] Radio RNEG a problemy ze skrzynką adresową
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2016, 12:22:06 »
z wyświetlaniem nazw kontaktów musisz się przyzwyczaić, w RNEG działa to jak chce, w topowej navi przed liftem NG4 dosyć podobnie. raz wyświetla raz nie, wiele głów nad tym myślało i chyba TTTM

Offline Marek Budny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: C5 III X7 Tourer
Odp: [MkIII] Radio RNEG a problemy ze skrzynką adresową
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2016, 12:53:49 »
I wszystko jasne :)

Dzięki!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz Pluta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 X7 2011 1.6THP
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MkIII] Radio RNEG a problemy ze skrzynką adresową
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2016, 18:05:19 »
Mam C5 2011 RNEG od niecałego miesiąca i dopiero dzisiaj pierwszy raz wyświetliła mi się nazwa dzwoniącego  8) .
Dziwne, że tak popularnego (i bardzo upierdliwego) problemu jeszcze nikt nie rozkminił.