Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Ćwierkotanie po odpaleniu auta  (Przeczytany 2278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukasz0218ck

  • Gość
Ćwierkotanie po odpaleniu auta
« dnia: Listopad 11, 2015, 21:55:19 »
Witam, to moje pierwsze min na tym forum i pierwszy post i w ogole jestem nowy. Co do mojej XPeka to ponizej wrzucam informacje na jego temat



No ale wracajac do problemu. Chodzi o to ze spod maski w okolicach prawej chyba czesci silnika dobiega mnie cwierkotanie delikatne choc dosc uciazliwe. Dzwiek slychac przy zamknietej masce, bardziej z zewnatrz niz z auta. Z ciekawosci sprawdzilem dwa inne auta zupelnie przypadkowe i dzwiek podobny mojemu i u nich wystepowal. Chodzi o brave benzyne 1,4 i golfa benzyne 1,8 bodajze. Roznica miedzy tym co slysze u nich a tym co slysze w XPeku polega na tym ze w momencie kiedy ja delikatnie (doslownie 1cm) dotykam pedalu sprzegla to cwierkotanie cichnie. U nich po wcisnieciu sprzegla nawet do polowy lub calego dzwiek ten nadal wystepowal.

No ale wracajac do mojej Xary P. W moim odczuciu na pedale sprzegla dopatruje sie luzu okolo wlasnie 1cm. Chodzi o to ze pedal ten na tym 1centymetrze jest luzny dokladnie tak jakby nic go nie trzymalo. Dopiero po tym centymetrze napotykam sie na wlasciwy poczatek oporu jaki normalnie wystepuje przy wciskaniu pedalu sprzegla az do samego konca.

I teraz moje pytanie brzmi. Co moze byc przyczyna tego cwierkotania niezbyt glosnego? I dlaczego po dotknieciu sprzegla i wyeliminowaniu tej luznej 1centymetrowej przestrzeni na poczatku wyczuwajac juz pierwszy opor cwierkotanie yo sie wycisza? Skad moze byc ten niewielki luz na pedale sprzegla i czy wystarczy naciagnac linke czy moze wydawacsie to moze na powazniejsza usterke?

Z ciekawosci moge sie przyznac ze przeszlo mi przez mysl zeby od strony kabiny zwiazac pedal sprzeegla krocej wyeliminowujac ten 1cm luzu co cwiwrkotanie by wyeliminowalo z pewnoscia. Nie wiem jednak czy moj zbyt prosty pomysl jest bezpieczny dla auta. Nie chcialbym po prostu kozystac z lawety w polowie drogi miedzy tarnowem a kielcami.

Z gory dzieki za zainteresowanie sie moim tematem. Prosze o jakies wskazowki. Bede wdzieczny i rzecz jasna dluzny wobec osob ktore udziela mi swoich rad. Pozdrawiam:)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


ukasz0218ck

  • Gość
Odp: Ćwierkotanie po odpaleniu auta
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2015, 22:00:28 »


Podrzucam zdjecie mojego XPeka



Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2015, 22:43:36 wysłana przez ukasz0218ck »

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Odp: Ćwierkotanie po odpaleniu auta
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2015, 12:35:52 »
Może tłumik drgań skrętnych rzegocze?
Na ostatnim zdjęciu sterczą jakieś nogi? ;)
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

luckyboy

  • Gość
Odp: Ćwierkotanie po odpaleniu auta
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2016, 09:23:31 »
Prawidłowo wyregulowane sprzęgło powinno mieć właśnie ok 1cm skoku jałowego na pedale. Gdyby był naciąg bez luzu to sprzęgło mogłoby ślizgać się.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka