Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby  (Przeczytany 4813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Krzanowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso II 1.6 blue hdi 120KM
  • Miejscowość: Kraków
problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« dnia: Luty 01, 2016, 11:00:33 »
Witam!
Od pewnego czasu mam problem z funkcją nadmuchu - odmrażanie przedniej szyby. Zawsze wiało jak trzeba i było widać jak odparowuje przednia szyba - teraz niestety jest z tym problem - nadmuch na przednią szybę jest minimalny pomimo włączenia przycisku odmrażania. Słychać działanie wentylatora ale tylko minimalnie wieje i w zasadzie ta funkcja nie działa. Jadę we środę do serwisu, czy może ktoś jednak da mi jakieś wskazówki, co to może być. Już kilka razy wasze uwagi pomogły, bo nie wiadomo kto to będzie diagnozował w serwisie - czasem porażka totalna :-) Wielkie dzięki.

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2016, 16:28:44 »
A czy ustawienie kierunkow nadmuchu manualnie dziala? Moze problem z kalapkami kierujacymi powietrze.

Offline Maciej Krzanowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso II 1.6 blue hdi 120KM
  • Miejscowość: Kraków
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2016, 20:16:45 »
Tak działa, więc chyba te klapki - przynajmniej tak przy innych modelach aut sugerowali. Dzięki.

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2016, 20:57:23 »
Skoro manualnie przeztawia nadmuch to i kapki działają. Wiec wychodzi na to ze tylko ta funkcja ma problem. Wyglada jakby funkcja aktywowala wentylator ale nie przestawiala klap na nadmuch na szybę. Zrob tak. Manualnie ustaw nadmuch na szybę i daj wentylator na niskie obroty. Sprawdz czy dmucha na szybę.  Teraz nacisnij guzik od odmrazania i sprawdź czy poprawnie dmucha całą moca na szybę.

Offline Maciej Krzanowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso II 1.6 blue hdi 120KM
  • Miejscowość: Kraków
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2016, 17:18:30 »
Byłem w ASO i powiedzieli, że to wina komputera - tak niby wszystko działa, ale po naciśnięciu na odmrażanie szyby, komputer nie wydaje odpowiedniego sygnału i trzeba manualnie sobie przestawiać nadmuch na szybę i dawać maxa. Coś mnie to nie przekonało :-)

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2016, 09:37:00 »
podepnę się tez pod temat,problem u mnie jest taki ze czasami cieple powietrze po włączaniu ogrzewania przedniej szyby jest na postoju po 5 minutach a czasami po 15 minutach,szukałem tych grzałek przed ścianą grodziowa na wężu wchodzącym do nagrzewnicy i ich tam nie ma,i pytanie czy zawsze sa w tym samym miejscu,jeśli tak to w jakim być mogą ,jeśli nie to wina pewnie termostatu,dodam ze jest to 2,0 hdi ale na klimat umiarkowany ale w wersji exlisive 2005 rok,i raczej w tej wersji powinno być chyba dogrzewanie przy klimatroniku,pozdrawiam.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2016, 12:27:33 »
możliwe ,że masz elektryczną nagrzewnicę "farelkę" w obudowie nagrzewnicy zamiast dogrzewania płynu na wejściu do nagrzewnicy.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2016, 12:39:19 »
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=95779.0
Podsyłam link do tematu podgrzewacza,na pierwszej stronie (u dołu) masz fotki jak wygląda oraz gdzie go znależć,jeśli oczywiście u Ciebie występuje.

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2016, 07:35:13 »
Dziękuję Joasiu :p
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline Maciej Krzanowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso II 1.6 blue hdi 120KM
  • Miejscowość: Kraków
Odp: problem z nadmuchem - funkcja odmrażania przedniej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2016, 18:10:02 »
Byłem w ASO i powiedzieli, że to wina komputera - tak niby wszystko działa, ale po naciśnięciu na odmrażanie szyby, komputer nie wydaje odpowiedniego sygnału i trzeba manualnie sobie przestawiać nadmuch na szybę i dawać maxa. Coś mnie to nie przekonało :-)
przepraszam, że tak późno -  mój problem rozwiązał się sam. Jak pisałem w ASO stwierdzili, że to wina komputera i nic nie zrobią, ale po wyjeździe z warsztatu cudownie wszystko działało i działa do dzisiaj :-)