Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 III kombi - wygluszenie  (Przeczytany 2205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
C5 III kombi - wygluszenie
« dnia: Maj 16, 2016, 16:31:48 »

Wiem ze temat byl poruszany kilka razy, ale nie moge znalezc tego watku.
Jak powszechnie wiadomo C5 szczegolnie w kombi nie jest super wygluszony, mimo zastowowania podowjnych szyb i dosc dobrych i grubych wygluszen.
Zauwazylem, ze szum pochodzi nie tyle od wiatru co od opon i jest glownie slyszalny z tylu auta. Pytanie wiec jest do osob ktore juz wygluszaly tyl aby podzielily sie informacja czy zauwazyly gdzies brak wygluszenia lub czy wygluszenie konretnego panely dalo dobre wyniki.
POdejrzewam, ze powodem moga byc progi oraz nadkola, ale zanim zaczne wybebeszac auto (co niestety nie jest latwe w C5) chcialem sprawdzic.


Offline Rafał Osowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 sedan 140KM 2009 AL4
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 III kombi - wygluszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2016, 15:44:15 »
Skoro szum pochodzi od opon, to może lepsze opony trzeba kupić?  :P
A tak na poważnie, to pytanie czy jest różnica między zimówkami a letnimi (zimowe są zazwyczaj głośniejsze). Jeżeli nie ma różnicy, znaczy letnie opony to jakieś zwykłe "kartoflaki". Jeżeli letnie są cichsze, ale mimo to dalej za głośne, to pewnie taka przypadłość kombiaka - dalej się nie wypowiem, bo mam sedana.

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: C5 III kombi - wygluszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2016, 15:47:53 »
Nie uzywam zimowych opon wiec nie wiem jaka jest roznica. Uprzedzajac odpowiedzi - w UK nie ma takiej potrzeby.
Na tylnej osi mialem Micheliny piloty i bylo glosniej. Teraz mam Avon i jest minimalnie ciszej, ale szalu nie ma.
Jezeli z przodu opon nie sluchac tak mocno jak z tylu to znaczy, ze problem musi byc w wygluszeniu.