Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara szarpie i nie ma mocy po wymianie uszczelki pod głowicą  (Przeczytany 1232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamila Cendry

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Skąd: Żary
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,8 ; rok 99
  • Miejscowość: Żary
Xsara szarpie i nie ma mocy po wymianie uszczelki pod głowicą
« dnia: Czerwiec 08, 2016, 22:49:52 »
Witam wszystkich serdecznie,
Najpewniej jest już na forum ten wątek ale nagli mnie czas wiec poruszam temat raz jeszcze.
POMOCY!!!


Xsara 1.8 8V rocznik 99 benzyna


Auto chodziło jak ta lala ale pojawił sie olej na chodniku. Silnik umyłam i zlokalizowałam wyciek. Uszczelka pod głowicą wymieniona, głowica splanowana, układ chłodzenia oczyszczony - bo w zbiorniczku było odrobine oleju- nalany nowy płyn chłodniczy.
Auto wróciło do mnie kasłające, szarpiące, dławiące się jakby na wysokości katalizatora - mało tego na tylnim tłumiku NAGLE zrobiła się dziura. Problem na obrotach 1,5 - 2tys biegi 1,2,3. Nie da się jezdzić!!! ,
Mechanik wymienił listwe wtryskową ale nie ozdrowiło to Xsary.


Co radzicie?

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: Xsara szarpie i nie ma mocy po wymianie uszczelki pod głowicą
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2016, 04:01:42 »
To przepraszam ten "mmechanik" oddał Ci taką padakę? A teraz jeszcze wymienia sprawne podzespoły??!! Bierz od dziada rachunek na wszystko co zrobił do tej pory, a autko oddaj do prawdziwego warsztatu. Niech któryś z forumowych kolegów mieszkający w okolicy kogoś poleci. W kwestii szarpań - przy dużej dozie szczęścia to tylko jakiś niepodłączony czujnik, lecz tu mi trąca źle ustawionym rozrządem.
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.