Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: silnik gorący wolno kreci rozrusznik i długo zapala-zimny od dotkniecia  (Przeczytany 2694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Witam was,mam taki problemik od 3 tygodni,w bardzo gorący dzień podczas jazdy z włączona klima odczułem lekki spadek mocy,na światłach raz sam zgasł silnik,zapalał bardzo długo rozrusznik kręcił bardzo wolno jakby akumulator był praktycznie wyładowany,po zapaleniu przez około 2 sekundy były drgania i bardzo wolne obroty,potem już normalnie,rano przy 20 stopniach na polu zapalił ładnie,lecz po nagrzaniu znowu był problem z odpaleniem,spalanie takie samo,silniczek chodzi jak pszczółka,bo nowe koło pasowe,oleju nie bierze.


teraz są chłodniejsze dni i silniczek rano zapala idealnie,i jak jest chłodno tzn poniżej 20 stopni jest bardziej dynamiczny,a jak jest ciepło trzeba deptać go ale spalanie praktycznie takie samo po mieście od 7 do 7,5 litra autostrada okolice 6 litrów.


jedyne błędy to airbag stały błąd  i coś było z klimatyzacja wykasowałem i jest spokój,silnik ma 200 tys i oprócz rozrządu rolek pasków i koła nic nie było robione,podsunie koledzy jakieś pomysły,pozdrawiam.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: silnik gorący wolno kreci rozrusznik i długo zapala-zimny od dotkniecia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:19:37 »
Może napisz jaki silnik bo w profilu przez tapatalka nie widać.
Pierwsza rzecz to może warto sprawdzić akumulator i jakie są napięcia przed rozruchem w trakcie rozruchu oraz po uruchomieniu silnika. Wykluczysz wtedy akumulator lub/i alternator.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: silnik gorący wolno kreci rozrusznik i długo zapala-zimny od dotkniecia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:37:53 »
Silnik 2,0 HDI 90 koni produkcja 2005 instalacja multiplex.
Aku jest nowy w styczniu kupiony,i na zimny kreci szybko i zapala dosłownie na dotyk,problem jest jak silnik ma 3 kreski temperatury to jest powyżej 80 stopni,pozdrawiam.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: silnik gorący wolno kreci rozrusznik i długo zapala-zimny od dotkniecia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:30:08 »
Dziwne te Twoje objawy.
Ja znawcą nie jestem ale może zapowietrza Ci się układ paliwowy. Czy bak masz dobrze odpowietrzony? Spróbuj na ciepłym silniku jeżeli masz ręczną pompkę paliwa podpompować paliwo.
Kolega miał przypadek w paseratti że silnik raz kręcił jak głupi i palił od strzała a innym razem odpalał dopiero na plaku.
Tyle że temperatura silnika i otoczenia jednoznacznie nie wpływały na efekt odpalania auta. To była totalna loteria ale winne okazały się wtryski.
Jeszcze kwestia rozrusznika ale jakby był to padnięty to raczej cały czas by słabo kręcił.
Sprawdzić możesz kable na rozruszniku czy nie są upalone tzn. czyste i zgnite (odłącz akumulator).
Na tą chwilę nie mam więcej pomysłów może ktoś bardziej doświadczony coś powie.


Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: silnik gorący wolno kreci rozrusznik i długo zapala-zimny od dotkniecia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:57:03 »
niestety pompki nie mam i nawet nie wiedział bym jak to podłączyć,to mój pierwszy diesel i to dopiero od lutego tego roku,za parę dni trasa do Pl 2 tys km oby sie to bardziej nie spaprało,dzięki pozdrawiam.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline krzysztof kolasiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: szczecin
  • Posiadany samochód: ksara pikasso 1,8
  • Miejscowość: szczecin
Odp: silnik gorący wolno kreci rozrusznik i długo zapala-zimny od dotkniecia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2016, 21:06:50 »
Witam, sprawdził bym zasilanie i masę rozrusznika, dokładnie obejrzyj czy końcówka zasilająca rozrusznik jest dobrze zamocowana jak jest ok to do sprawdzenia szczotki.