Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z centralnym zamkiem (?)  (Przeczytany 2975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Problem z centralnym zamkiem (?)
« dnia: Lipiec 13, 2014, 12:04:35 »
Od około pół roku jeżdżę XP. W tym czasie dwa lub trzy razy miałem dziwny problem związany z centralnym. Otóż zamykam auto z pilota- mrugają awaryjne i słychać ryglowanie zamków. Idę sobie gdzieś. Wracam. Przyciskam mały przycisk otwierania... i nic. Przyciskam przycisk zamykania... i nic. Podchodzę do auta otworzyć mechanicznie kluczem- okazuje się, że auto jest/było  otwarte (w sensie niezaryglowane zamki).
Niepokoi mnie to bo ponieważ często jeżdżę w plenery fotografować albo coś zwiedzać i nie wiem kiedy zastanę pojazd otwarty dla potencjalnych "zwiedzających".
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Problem z centralnym zamkiem (?)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2014, 16:30:16 »
Centralny zamek działa u Ciebie poprawnie.
Jednak wykrywa, że któreś z drzwi/klapa jest otwarta i nie pozwala na zamknięcie.

Więc albo coś otwarte, albo jakiś czujnik zawieszony, lub któryś z zamków ciężko pracuje i stawia opór przy ryglowaniu.

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Re: Problem z centralnym zamkiem (?)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2014, 20:05:15 »
Nie, nie. Gdy zamykam to jest zamknięte. Nie odbija bo to raczej bym słyszał. Miałem tak na przykład w Xantii, a naprawiałem też komuś w Evasion. Tu normalnie zamyka. Tak jakby się po czasie otwierało ale dziwne jest też, że wtedy nie reaguje na pilota.
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
Re: Problem z centralnym zamkiem (?)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2014, 19:32:25 »
Cytuj

Błażej Grotowski napisał:
Nie, nie. Gdy zamykam to jest zamknięte. Nie odbija bo to raczej bym słyszał. Miałem tak na przykład w Xantii, a naprawiałem też komuś w Evasion. Tu normalnie zamyka. Tak jakby się po czasie otwierało ale dziwne jest też, że wtedy nie reaguje na pilota.

Kolego mam to samo u siebie a w zimie to auto mam cały czas otwarte bo nie idzie zamknąć go tak odbiła centralny. W lecie też się zdarza ale rzadko tak wiec ....... nie chce mi się drzwi rozbierać bo zapewne któryś siłownik "ciężko" chodzi .

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Re: Problem z centralnym zamkiem (?)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2014, 21:11:45 »
Dalej nie czuję satysfakcji z odpowiedzi:) Napisałem, że po przyjściu do auta nie reaguje ono (2-3 razy w ciągu pół roku) na pilota- ani na otwarcie, ani na zamknięcie. Zamek nie odbija po zamknięciu o czym też już napisałem. Oczywiście można uznać, ze odbija po kilkunastu minutach czy też godzinie ale to już nie jest takie "odbijanie" bo coś blokuje. Auto zamknięte. Kilka minut mija nim się oddalę, a zamek w tym czasie jest zamknięty. Jednak to samoczynne otwarcie nie jest odbiciem bo coś blokuje czy hamuje ryglowanie. Wtedy bym miał jak w Xantii, że od razu odbija.
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

Offline Ryszard Figasiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Bobolice
  • Posiadany samochód: Xantia II 99r.1.8/16v i C5/2.0/16v 2002r. + lpg/xara picasso 1.8+LPG 2000r.
  • Zainteresowania: motoryzacja/ogrodnictwo/turystyka
  • Miejscowość: Bobolice
Odp: Problem z centralnym zamkiem (?)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2016, 19:38:37 »
Błażej czy zlokalizowałeś przyczynę tych otwierających się zamków ?.

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Odp: Problem z centralnym zamkiem (?)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2016, 20:03:52 »
Nie zlokalizowałem ale chyba samo przeszło bo nie stwierdzam już takich sytuacji. Zobaczymy zimą.
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII