Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK3] Lusterko zewnetrzne  (Przeczytany 5127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz jaskowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 163HP AM6C1
  • Miejscowość: Warszawa
[MK3] Lusterko zewnetrzne
« dnia: Sierpień 09, 2016, 14:24:41 »
Koleżanki i Koledzy,

po spotkaniu z sarną muszę wymienić lewe lusterko. Postanowiłem kupić całe, używane ( może uda się trafić w kolorze ). Niestety nie mogę znaleźć w katalogu części jakie powinienem kupić na aukcjach trafiały się 7,9,11 a nawet 13 pinów w kostce. Czy ktoś ma wiedze jakie ma ile pinów ?

Dodam, że moje jest elektryczne, podgrzewane i składane oczywiście z kierunkowskazem.

Z góry dziękuje za pomoc.

Łukasz

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2016, 17:43:52 »
Myślę że tu bardzo łatwo wprowadzić Cię w błąd i możesz kupić złe lusterko a ono 10pln nie kosztuje. Ja osobiście zamiast siedzieć tu na forum bym już zdejmował boczek i sprawdzał ile mam pinów.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2016, 23:01:45 »
Panowie , że tak zapytam czy lusterka do c5  od początku produkcji do liftingu to to samo czy lusterka po liftingu się różnią??

Offline lukasz jaskowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 163HP AM6C1
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2016, 23:20:03 »
@Tomasz Słuszna uwaga. Dzięki chyba faktycznie tak zrobię w weekend ;-)


@Jacku różnic z zewnątrz nie zauważyłem, ale jest spora ilość lusterek z różna ilością pinów.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2016, 16:44:13 »
Łukasz dzięki za info niestety muszę kupić same obudowy lusterek bo mi ukradziono.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2016, 20:02:11 »
Ja tez poluje na sama obudowe-srebrna bo polamalem zaczepy jak demontowalem do wymiany zewn.czujnika temp.i sa cale lusterka na all.w aso mozna kupic tylko caly kompl.czyli ten dekiel plus obudowa za niemoala kase plus lakiernik.Sa rowniez na all.same te dekle-obudowy nie lakierowane z cytryny c3 tej nowej bo sa takie same za przyzwita kase tylko trzeba je pomalowac NOWA LEWA OBUDOWA LUSTERKA CITROEN C3 2 II 10r-15r (6364954003) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Nakładka lusterka lewa Citroen C3 II (6189684445) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
CITROEN C3 II po 10r - OBUDOWA LUSTERKA LEWA (6117049409) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
OBUDOWA LUSTERKA CITROEN C3 NOWY ORYGINAŁ 23263508 (5998152205) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 OBUDOWA LUSTERKA LEWA KTP CITROEN C3 II 09- (5786575674) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Co do ilosci pinow to wydaje mi sie ze zalezy to tez od tego czy lusterka ci sie np.obnizaja przy cofaniu,zadzwon do aso i powinii wiedziec ile pinow ma twoje lusterko.

Offline lukasz jaskowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 163HP AM6C1
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:57:01 »
Ja musialrm kupiłem cale lusterko. Mam połamane obie części. Kompletna obudowa do lakierowania kosztuje 190 na allegro a lusterko w kolorze zapłaciłem 180. Jeśli nie będzie pasowała ilość pinów przełoże środek.

Obudowy widziałem w kilku miejscach. Musisz polować na Twój kolor bo nie opłaca się lakierowanie tak małej czesci.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2016, 12:38:06 »
Ładne posty. Nawet na urlopie można się od kolegów czegoś nowego dowiedzieć. :)
Prośba jeszcze o informację jak zdjąć i wymienić samą nakładkę, bo wkrótce mnie to czeka, a nie chciałbym czegoś pourywać.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2016, 18:13:52 »
U mnie w danii koles ma dwa komplety po ok.dwie stowki Andre reservedele, Citroën C5, årg. 2011, spejl kappeAndre reservedeleJak bedziesz sciagac obudowe to uwazaj na dwa zaczepy z czterech bo sa dziwnie montowane ja swoje polamalem bo nie szlo ich wypiac i wyglada na to ze trzeba dobrac sie do nich od srodka.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2016, 20:05:24 »
Tak sądziłem, ze trzeba dostać się do nakładek od środka. Muszę poszukać na forum, pewnie już tutaj to opisali, ale liczyłem na ściągę. ;)
Dzięki za ofertę, ale ja przystawiam się do nakładek chromowanych. Na Allegro coś tam jest, ale tylko na razie widzę zamienniki na jedną stronę lub z pourywanymi zaczepami. I pewności nie mam żadnej, że mi do moich obudów przypasują zaczepy z oferowanych nakładek, dopóki nie zdejmę swoich i upewnię się co mam zamontowane. :(

Offline lukasz jaskowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 163HP AM6C1
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MK3] Lusterko zewnetrzne
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2016, 15:26:30 »
U mnie operacja zakończyła się sukcesem okazało się że kupione lusterko jest dokładnie takie samo jak to które miałem tzn 10 pinów to podgrzewanie, elektryczna regulacja i składanie. Może komuś się przyda w przyszłości.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka