Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: (MKI) Duże spalanie mojej cytrynki  (Przeczytany 2344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Powroźnik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Audi S6 c5 4.2 V8 340HP
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa, chiptuning
  • Miejscowość: Rzeszów
(MKI) Duże spalanie mojej cytrynki
« dnia: Grudzień 03, 2016, 18:37:37 »
Witam
Tak jak z czasem przyszła zima tak mojej cytrynce coś odwalilo i zaczeła palić niesamowite ilości ropy...
Wiem doskonale, że mamy niskie temperatury itd ale czy ten aspekt aż tak moze wpłynąć na spalanie ?
Mam ciężką noge ale ostatnio staram sie jeździć bardziej eko, lecz co z tego, jak wskazówka od poziomu paliwa ucieka tak szybko( tankuje przewaznie tak 50-60zł, studenckie życie na wiecej nie pozwala  ;D  )
Z informacji na wyświetlaczu, śrdenie spalanie rzadko kiedy spada poniżej 9.5L a dzisiaj na postoju ( w korku  po wyzerowaniu licznika ) wyszło ponad 15L... Na dodatek po każdym odpaleniu auta widać jak nic, że wskazówka spada w dół... mój ostatni koszt przejechania 120km wyszlo 80zł.. ( przy koszcie ropy 4.44 tankowane na orlenie ).
Czy panowie dadzą rade coś poradzić mi na to ustrojstwo ? bo jeżeli nie to niestety będę musiał się pożegnać z moją Lemonką  :(
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 19:38:02 wysłana przez Dawid Jarecki »
Audi S6 C5 4.2 V8 340HP QUATTRO

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Odp: Duże spalanie mojej cytrynki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2016, 19:00:50 »
Przede wszystkim sprawdź rzeczy eksploatacyjne - czy właściwy olej - FILTR POWIETRZA!!! - filtr paliwa (drogi, ale też trzeba go zmieniać). Potem sprawdź spalanie "do pełna", kilkaset km i znów "do pełna" na tym samym dystrybutorze, bo odczucia w tankowaniu po 50pln mogą mylić. Jakie wychodzi Ci spalanie nie chwilowe, ale np. wg komputera z ostatniego 1000 czy 2000km?

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Duże spalanie mojej cytrynki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2016, 19:21:06 »
Kiedyś miałem poloneza 1.9 D. To był bardzo oszczędny pojazd, na trasie palił nawet poniżej 5 litrów. Ale w zimie, po zimnym rozruchu, w jeździe miejskiej, na krótkich trasach i w korkach palił nawet 15 litrów.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Patryk Powroźnik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Audi S6 c5 4.2 V8 340HP
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa, chiptuning
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Duże spalanie mojej cytrynki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2016, 20:20:15 »
Przede wszystkim sprawdź rzeczy eksploatacyjne - czy właściwy olej - FILTR POWIETRZA!!! - filtr paliwa (drogi, ale też trzeba go zmieniać). Potem sprawdź spalanie "do pełna", kilkaset km i znów "do pełna" na tym samym dystrybutorze, bo odczucia w tankowaniu po 50pln mogą mylić. Jakie wychodzi Ci spalanie nie chwilowe, ale np. wg komputera z ostatniego 1000 czy 2000km?
Filtr miałem wszystkie zmieniane pare miesięcy temu ponieważ dbam o takie rzeczy. Co do takowania " do pełna" to to graniczy z cudem w tym momencie  ;D . Chodzi też o to, że mimo, że cytrynka nie ma nie wiadomo jakiej mocy to przy tym spalaniu można mieć dużo mocniejsze auto :) dlatego mi to nie pasuje wszystko


Mam jeszcze pytanie odnośnie komputera pokładowego... ponieważ, czasami jadąc spokojnie 70km/h przez ok.50km bez gazowania ( na wyświetlaczu "spalanie w danym momencie" nie przekracza 5-6L ) wskazówka poziomu paliwa ucieka z prędkością swiatła.. a czasami gdy przekraczam 150km/h i auto przeciagam do ok. 3.8tys wtedy ta wskazówka nie zauważalnie się rusza..
Wiem ze coś jest nie tak tylko pytanie co ?

Pozatym jak wyglada spalanie w waszych c5 klubowicze? przy jeździe miejskiej
Audi S6 C5 4.2 V8 340HP QUATTRO

Offline Krzysztof Adamski

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Rudna
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkI2.2hdi 2003 ,CirtoenMkI c5 3.0 V6 carlsson,Citroen C6 3.0
  • Miejscowość: Rudna
Odp: Duże spalanie mojej cytrynki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2016, 21:29:09 »
Nie wiem , czy Cię pocieszę czy zasmucę ale u mnie spalanie wygląda podobnie. Nie mam lekkiej nogi ale jak bym nie jechał to w trasie nie zejdą ponizej 8 litrów a jak moja żona w większości kręci sie wokół komina to średnie spalanie dobija do 11 litrów. Też mnie to denerwowało więc kupiłem w benzynie, przerobilem na gaz i teraz jest gites.

Offline Patryk Powroźnik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Audi S6 c5 4.2 V8 340HP
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa, chiptuning
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Duże spalanie mojej cytrynki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2016, 21:40:42 »
Rozumiem :). A jak się mają spalania na innej mapie ?, po usunięciu fapa i egr ktoś coś wie ?
Audi S6 C5 4.2 V8 340HP QUATTRO

Offline Jarosław Zgliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk1 2.0 16v Automat
  • Zainteresowania: Elektronika, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Duże spalanie mojej cytrynki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2016, 22:03:39 »
To ja benzyną 2.0 palę średnio 10 litrów (też automat), ale nie jeżdżę w korkach bo raz 13 wyniosło.

wowo13

  • Gość
Odp: Duże spalanie mojej cytrynki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2016, 13:47:29 »
Patryk, bez podania prawdziwego spalania z pełnego baku i warunków + średniej pędkości z komputera, nikt Ci nie powie, czy pali Ci dużo czy mało.
Taki duży silnik długo się nagrzewa zimą. Mój pali ponad 9 l na 100 km (na wyświetlaczu 10.6), a nie jeżdżę w ogóle po korkach, staję na może 5 światłach.
Pamiętam, że jak stałem w zimie w korku w 1.9 jtd, to miałem spalanie 16.5 l na 100 km. Zima zaskoczyła kapelusze i nie potrafili po białym jeździć, cała Warszawa stała. 6 km w 1.5 h.