Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Peknięta miska olejowa - od korka:(  (Przeczytany 1545 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Peknięta miska olejowa - od korka:(
« dnia: Marzec 27, 2017, 19:31:16 »
Witajcie,

powodowany chęcią wymiany oleju udałem się do mechanika, który trzy razu już mi olej wymieniał i nic nie wzbudzało moich obaw. Spokój ten okazał się jednak zwodniczy, gdyż dziś stałem po raz pierwszy stałem sobie z nim pod autem i widziałem, cóż mechanik ów narobił. Otóż korek spustowy oleju z miski uszczelniał nie uszczelką, a dodatkową porcją Nm. Że działało? Cóż. Do czasu.
Miska pękła od strony gwintu - jest rysa. Z początku mechanik upierał się, że w tych autach nie ma przecież uszczelki - dopiero po moich wyraźnych (oj, wyraźnych!) nawoływaniach do opamiętania się sprawdził w swoich katalogach i okazało się, że jednak uszczelki są, choć dalej się upiera, że ich średnica nie pasuje i to w ogóle jakaś pomyłka.

I stąd moje pytanie - czy ktokolwiek z Was spotkał się z twierdzeniem, że w naszych mk2 2.0hdi nie było uszczelek korka spustowego oleju? Bo mi się wierzyć nie chce - ale ja jestem tylko pismakiem prostym. Póki co zaklajstrował pęknięcie jakimś Reinzem - i jeśli wytrzyma do kolejnej wymiany oleju, wymieni go razem z miską. Jeśli nie wytrzyma, będzie musiał szybciej. I tu moje drugie pytanie - czy olej po kilkuset km. można zlać i wlać ponownie po wymianie miski?

dzięki!

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: Peknięta miska olejowa - od korka:(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2017, 19:42:49 »
Twój "mechanik" to debil. 031327 to numer podkładki.
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Odp: Peknięta miska olejowa - od korka:(
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2017, 20:02:38 »
Dzięki za opinię - nawet jeśli nie fachowa, to w pełni pokrywa się z moimi obserwacjami;)

Czy w jakikolwiek sposób usprawiedliwiałby go fakt, gdyby tej uszczelki nie było tam od początku jego opieki nad cytryną? W moich oczach nie, ale może jestem zbyt kategoryczny?


Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: Peknięta miska olejowa - od korka:(
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2017, 20:10:42 »
Nic go nie usprawiedliwia, tym bardziej, że w katalogu znalazł i dalej szedł w zaparte.
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.