Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szarpanie po odjęciu gazu 1.8 16v  (Przeczytany 3015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Stawiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Posiadany samochód: Citroen C5x7 2.0 HDI 2008r Automat
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Police
Szarpanie po odjęciu gazu 1.8 16v
« dnia: Marzec 24, 2016, 20:48:52 »
Witam serdecznie forumowiczów i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Posiadam Xsarę Picasso 1.8 16v 2001r  od pewnego czasu mam problem z wolnym spadaniem obrotów i szarpanie po odjęciu nogi z gazu. Podczas jazdy na 1 i 2 biegu bez gazu auto parę razy szarpie po czym jedzie normalnie, na wyższych biegach gdy zwolnię pedał gazu autko raz szarpnie po czym jedzie normalnie. Kolejną usterką jest że czasem obroty wcale nie spadają i po puszczeniu gazu autko jedzie dalej.Przepustnica wymyta, nowy silnik krokowy i potencjometr przepustnicy (brak lewego powietrza). Proszę o pomoc w irytującej mnie sprawie. Pozdrawiam :) .

Offline Dariusz Bartosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Łomianki
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8i 16V 2000r.
  • Miejscowość: Łomianki
Odp: Szarpanie po odjęciu gazu 1.8 16v
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2016, 13:52:41 »
Witam, miałem ten sam problem. Winna jest przepustnica. Najprawdopodobniej dostaje się lewe powietrze przez nieszczelność przepustnicy. Nieszczelność ta występuje na ośce na której znajduje się klapka zamykająca dostęp powietrza. Najlepiej zdemontować przepustnice wybić ośkę i wymienić uszczelki na nowe. U mnie to zadziałało.

Offline Paweł Bystrzycki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
Odp: Szarpanie po odjęciu gazu 1.8 16v
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2017, 21:17:36 »
Witam . Mam podoba usterkę tylko że ja mam tak na 2 biegu że jak wrzucę i przy bardzo delikatnym przyspieszaniu na ułamek sekundy auto przerwie nie raz też tak jak jak wrzucę wyższy bieg i tak jak ma ciężko to przerywa nie raz, jestem po wymianie cewki na nowa teraz mam nowe świece jedno iskrowe nie wiem jak to fachowo się mówi gazownik twierdzi że te są dobre do gazu i mi powiedział że wina tego jest że cefka jest chińska i to dla tego, jak jechałem po nowe świece gazownik mi moje stare założył tylko że zmniejszył skok iskry na oko i było Oki. Czy nowe świece może mają za duży skok iskry ?jakie świece powinienem mieć do 1.8 16 v na gazie ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka