Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Car audio  (Przeczytany 2044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Dzierżanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Posiadany samochód: Citroena Xsara Picasso 2002 rok
Car audio
« dnia: Listopad 16, 2017, 22:24:19 »
Witam jestem "nowym "członkiem forum i zarówno posiadaczem centka Xsara Picasso auto kupiłem bez radia, mianowicie dziś kupiłem radio jcv KD r481. Czytałem że są potrzebne moduł do sterownia kierownica (zamówiłem ale dopiero podkoniec przyszłego tygodnia będę miał bo delegacja ). Chodzi o to czy mogę podłączyć nowe radio bez żadnych problemów ? Czy lepiej dopiero jak będę miał moduł pozdrawiam

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Car audio
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2017, 23:32:06 »
Możesz podłączyć. Sterowanie przy kierownicy po prostu nie będzie działało do czasu, aż nie zamontujesz modułu, który pogodzi ze sobą obce radio i fabryczne sterowanie. Z tego co widzę to ten JVC ma standardowe gniazda ISO więc wepniesz go do instalacji samochodu bez żadnych przejściówek.


Ja fabryczne sterowanie olałem. Jeszcze gdyby było na kole kierownicy to pewnie bym się skusił na moduł, ale ta manetka jest niewygodnie umiejscowiona ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Mateusz Dzierżanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Posiadany samochód: Citroena Xsara Picasso 2002 rok
Odp: Car audio
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2017, 23:46:32 »
A nie będzie żadnych problemów z komputerem pokładowm

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Car audio
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2017, 09:54:50 »
Nie. Po prostu przestanie wyświetlać dane z radia. Pozostaną dane o spalaniu, dystansach, data i godzina itd. Jeśli po podłączeniu radia nie będzie Ci nic wyświetlał (tak się często dzieje) to po prostu odłącz akumulator na 5 minut, podłącz ponownie i wszystko powinno grać.


Dokładnie tak zrobiłem u siebie. U mnie na wyświetlaczu i tak jeździ cały czas godzina i data, bo mam LPG bez emulatora czyli nie przelicza mi dystansu i spalania przy jeździe na gazie. Jakoś nie cierpię z tego powodu ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso