Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana czujnika parkowania / demontaż dolnej części zderzaka  (Przeczytany 4906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Krawczyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 kombi
  • Miejscowość: Włocławek
Witam


Ponieważ jestem nowy na forum zaczynam od przywitania się i pozdrowień.


Diagnostyka mojego Citroena C5 X7 kombi wskazała na błąd dwóch tylnych czujników cofania. Ponieważ mam zamontowany hak holowniczy dostanie się do tych czujników nie jest sprawą prostą.
Najłatwiej byłoby zdemontować samą dolną część zderzaka. Czy ktoś wykonywał taką operację i czy jest ona w ogóle możliwa? W przeciwnym razie będę musiał demontować cały zderzak.


Będę wdzięczny za pomoc

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Wymiana czujnika parkowania / demontaż dolnej części zderzaka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2017, 18:06:44 »
Wymieniałem czujnik i nie musiałem demontować dokładki. Najpierw wsadziłem tam telefon i zrobiłem zdjęcie aby zlokalizować zatrzaski czujnika. Wtedy wiedziałem w którym miejscu podważyć. Najwygodniej na podnośniku lub kanale ale da się też na parkingu.

Offline Leszek komenda

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Posiadany samochód: maxima V6
Odp: Wymiana czujnika parkowania / demontaż dolnej części zderzaka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2017, 18:52:18 »
Wymieniałem czujnik parkowania, też mam hak i nic nie trzeba było demontować. Najlepiej z kanału bo wszystko widać. 2 zatrzaski trzymają sam czujnik plus wtyczka. 5 min roboty i koniecznie wtyczkę pryśnij jakimś kontakt sprayem.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk


Offline Łukasz Krawczyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 kombi
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Wymiana czujnika parkowania / demontaż dolnej części zderzaka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2017, 22:14:21 »
Dzięki za informacje, próbowałem zrobić zdjęcia telefonem, również "wymacać" czujniki palcami. Dostęp bez podnośnika kiepski, palcami ledwie mogłem dosięgnąć czujników. Jeśli wystarczy tylko zlokalizować zatrzaski czujnika to może i jest nadzieja, ale skrajny prawy czujnik... ilość miejsca mocno ograniczona.  Spróbować na pewno warto.


Na wszelki wypadek, w jaki sposób zdemontować dolną osłonę, patrzyłem na zdjęcia dolnego zderzaka na allegro, wygląda jakby tylko zatrzaski łączyły go z górną częścią zderzaka

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Wymiana czujnika parkowania / demontaż dolnej części zderzaka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2017, 12:15:59 »
Tak jest dolna część tylnego zderzaka zdejmuje się bez problemu. Jeśli masz hak i z tego tytułu słaby dostęp do czujników to nie kombinuj bo bardzo łatwo połamać zatrzaski od nich. Całość wyszarpujesz do tyłu, nie na boki, jest jena śruba od dołu.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Łukasz Krawczyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 kombi
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Wymiana czujnika parkowania / demontaż dolnej części zderzaka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2017, 22:20:27 »
Wielkie  dzięki za wszystkie porady. Spróbuję zdemontować dolną część zderzaka zgodnie z sugestiami. Dzięki temu łatwiej będzie sprawdzić również styki i gniazda czujników. Dam znać jak przebiegła cała operacja.
Jeszcze raz wielkie dzięki