Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne zachowania skrzyni 4hp20  (Przeczytany 1183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Powroźnik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Audi S6 c5 4.2 V8 340HP
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa, chiptuning
  • Miejscowość: Rzeszów
Dziwne zachowania skrzyni 4hp20
« dnia: Październik 21, 2017, 20:14:19 »
Witam mam problem ( prawdopodbnie ) z skrzynią biegów 4hp20.. mianowicie


W trybie manualnym przy obrotach rzędu 3tyś po "właczeniu" 3 biegu czasami nie następuje zmiana natychmiastowa tylko bardzo powolne opadanie obrotów do momentu wbicia 3..


Tryb "D" szybkie przyśpieszanie na 2 biegu oboroty rzedu 2700- 3000 zamiast wbicia 3 auto tak jakby na siłe przeciągało dwa biegi na raz i nie wiedziało co robić po czym jest szarpniecie i zmiana..


Dodam, że odkąd wróciłem z trasy (ponad 3tyś km ) mam problem z 3biegiem auto przy niskich obrotach i prędkości 70-90km ostro drga ( podejrzewam w tym przypadku przegub )ale do tego wchodzą dość duże zawachania obrotów i dziś zauważyłem ze przy takich "zawachaniach" przygasły mi zegary na ułamek sekundy.. czyżby alternator ?..


Mogą to być elektrozawory ? ( nie rozumiem dokładnie zasady ich działania ale podejrzewam, że czymś tam sterują :) ) może jakaś usterka mechaniczna ? ( lub może problem wgl nie związany ze skrzynią ? )


Co do lexii i sprawdzenia błędu w tym momencie troche średnio mam na to możliwość więc mam utrudnione zadanie.. Za co byście się zabrali na początek ? nie wliczając podpiecia pod lexie :D bo to oczywista oczywistość i jakie mogą być ew. skutki ?
Pozdrawiam


ps. na koniec dodam, że "usterki" "objawy " czy jak zwał.. ze skrzynią biegów nie występują cały czas, często jest tak, że auto przez tydzień dwa jeździ idealnie nie czuć zmiany biegów, a momentami jest tragedia i ma się ochotę...


ps2.. znalazłem w internecie jeszcze takie same problemy co u mnie cytuje


" do problemów z skrzynią należa jeszcze wzrost obrotów w trakcie zmiany biegów z reguły z 2-3 dające uczucie jakby samochód się ślizgał,[/size]* uderzenia w trakcie zmiany z Parkingu na wsteczny, bądź neutral (na rozgrzanym silniku),[/color][/size]* po zatrzymaniu na światłach i wciśnięciu hamulca po około 2 s głuchy odgłos ze skrzyni (tylko jak rozgrzana, delikatne boksowanie)"[/color]
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2017, 20:42:43 wysłana przez Patryk Powroźnik »
Audi S6 C5 4.2 V8 340HP QUATTRO

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dziwne zachowania skrzyni 4hp20
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2017, 03:10:44 »
Jeśli czasami jeździ idealnie to faktycznie może problem jest np z wiązkami. Jak będzie problem ze skrzynia spróbuj poruszać przewodami przy silniku.
Można też wypiąć wszystkie wtyczki z BSM i popsikać kontaktem, to samo można zrobić z innymi wtyczkami przy silniku. U kolegi takie "odnowienie" wtyczek pomogło w dziwnych objawach trzęsącego się silnika.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Patryk Powroźnik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Audi S6 c5 4.2 V8 340HP
  • Zainteresowania: mechanika samochodowa, chiptuning
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Dziwne zachowania skrzyni 4hp20
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2017, 13:33:11 »
Czasami najprostrzy sposób jest najlepszy ogarne to jutro i dam znac :)
Audi S6 C5 4.2 V8 340HP QUATTRO