Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sposób działania ogrzewania/klimatyzacji  (Przeczytany 1641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Sposób działania ogrzewania/klimatyzacji
« dnia: Grudzień 28, 2017, 19:18:20 »
Jak powinno działać ogrzewanie i klimatyzacja w trybie auto? Chodzi mi dokładnie o szybkość nagrzewania wnętrza. Teoretycznie ustawienie zadanej temperatury powinno być osiągane jak najszybciej, szczególnie wtedy gdy silnik jest już w pełni nagrzany.
Gdy u siebie włączam ogrzewanie (silnik w pełni nagrzany, temperatura na zewnątrz około 2 st.C, termostat sprawny) i ustawiam 21 st. tryb AUTO, dmuchawa pracuje na jednym z najwyższych biegów i po około 2 minutach zwalnia do 2 może 3 biegu. Wewnątrz nadal jest zimno i daleko do zadanych 21 st. Wydaje mi się, że tryb AUTO powinien stosunkowo szybko dążyć do osiągnięcia zadanej temperatury, a tak nie jest. Żeby szybko nagrzać wnętrze, muszę ustawić 27 - 28 st. i po kilku minutach przestawić np na 21 st. Chyba po to jest tryb auto, aby ogrzewanie działało optymalnie i żeby nie trzeba było klikać ręcznie. W Renault Scenic widziałem funkcję zmiany trybu osiągania zadanej temperatury SOFT, AUTO, FAST.
Z tego co pamiętam u mnie klimatyzacja o wiele szybciej osiąga zadaną temperaturę i wentylator pracuje na wyższym biegu o wiele dłużej niż podczas ogrzewania zimą.

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Sposób działania ogrzewania/klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2017, 20:12:46 »
TTTM i niestety mnie również to irytuje.
Co więcej, cyferki na panelu klimatyzacji, to nie zadana temperatura, tylko "poziom komfortu" :)

Cytat z instrukcji obsługi: "Wartość wyświetlana na wyświetlaczu odpowiada poziomowi komfortu, a nie temperaturze w stopniach
Celsjusza"

Ach ci Francuzi.... :)

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Sposób działania ogrzewania/klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2017, 20:15:28 »
aha, ok  >:(