Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pytanie do osób posiadających auto z skrzynia automatyczna (AL4)  (Przeczytany 1818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Dudziak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: vw 5
  • Zainteresowania: c5
  • Miejscowość: Lodz
Hej
Jako że swoją Cytryne C5 posiadam tak naprawdę od wczoraj, mam pytanie co do skrzyni biegów.
Wiem że nie jest to skrzynia typu DSG etc ,ale czasami miedzy przełączeniem biegu z 1 na 2, potrafi delikatnie szarpnąć .




Ogólnie chciałem się dowiedzieć o kulturze "pracy" tejże skrzyni , może po prostu jestem przewrażliwiony. :)
W tym tygodniu skrzynia idzie na wymianę oleju to może to delikatnie pomoże ,albo po prostu ten typ tak ma że czasami sobie delikatnie szarpnie.  :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 18:33:52 wysłana przez Wojciech Dudziak »

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Pytanie od osób posiadających auto z skrzynia automatyczna (AL4)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2018, 13:42:53 »
Gratulacje odnośnie zakupu!
Popraw jeszcze "czeski błąd" ("od" na "do") w temacie. Zyskasz też uznanie u Moderatorów, jak znaki interpunkcyjne będziesz wstawiał zaraz za wyrazem, a potem dawał spację. :) Warto także wstawiać kropki na końcu każdego zdania.

Offline Wojciech Dudziak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: vw 5
  • Zainteresowania: c5
  • Miejscowość: Lodz
Odp: Pytanie od osób posiadających auto z skrzynia automatyczna (AL4)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2018, 18:34:31 »
Jaki masz przebieg,  rocznik?


90100 , 2009

Offline Michał Rutkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Posiadany samochód: C5 III 2008 2.0i Exclusive AL4
Odp: Pytanie do osób posiadających auto z skrzynia automatyczna (AL4)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2018, 19:22:28 »
Na zimnym oleju pozostawia wiele do życzenia (lubi przeciągać zmianę albo szarpnie) natomiast po rozgrzaniu jest już przyjemnie, wtedy większość zmian wchodzi płynnie, często czuć jak zmienia bieg ale zmiany są komfortowe.

Obstawiam że moja przejeździła 150k km bez zmiany oleju i po takim czasie czasami solidnie trzasnęła przy zmianie biegów. Pomogła wtedy znacząco wymiana elektrozaworów.