Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z podnoszeniem szyb tylnych z panelu pod kierownicą  (Przeczytany 1847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radek Psuj

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v 2003
  • Zainteresowania: Ratownictwo, bushcraft
  • Miejscowość: Kraków
Problem z podnoszeniem szyb tylnych z panelu pod kierownicą
« dnia: Styczeń 21, 2018, 21:32:10 »
Witam,
nie znalazłem podobnego tematu w szukajce ani w Google, stąd moje pytanie - czy spotkał się ktoś z taką sytuacją - nie działa podnoszenie tylnych szyb z panelu kierowcy (pod kierownicą) opuszczanie ok, podnoszenie i opuszczanie z przycisków w drzwiach  działa bez problemu. Dziwne jest to, że jeszcze tydzień temu wszystko działało jak trzeba. Próbowałem poruszać przełącznikami i kostkami od środka, jeden nawet na chwilę załapał, ale po chwili znowu przestał działać. Zmieniałem je również miejscami i nic. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Problem z podnoszeniem szyb tylnych z panelu pod kierownicą
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2018, 07:50:08 »
Prawdopodobnie są uszkodzone przełączniki, ja mam u siebie to samo ale tylko w jednym przełączniku.
mam już kupioną używkę na podmiankę ale za zimno jest żeby przy aucie grzebać.
Możesz spróbować jakiegoś sprayu kontaktowego - WD40 itp, może pomoże - wygoni wodę, poprawi połączenie.


Jest to o tyle uciążliwe że te przełączniki są trudno dostępne na rynku wtórnym, ostatnio udało mi się kupić na All... jedną sztukę i mam nadzieję że jest dobra :)


Tu jest jeszcze jedna sztuka


 http://allegro.pl/przycisk-przelacznik-szyby-przod-xsara-picasso-fl-i6728012014.html?snapshot=MjAxOC0wMS0wM1QxMDozNjowMS41MjlaO2J1eWVyO2EwM2NlNzQ4YTdhMjhkODczMmQ4N2ViYTMzMzM2ZDAwNTcwYWVhZWY5YWVkMDQ1Nzg2YzBiN2JmNDdiYmQ1NWY%3D




Offline Radek Psuj

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v 2003
  • Zainteresowania: Ratownictwo, bushcraft
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Problem z podnoszeniem szyb tylnych z panelu pod kierownicą
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 13:56:05 »
Dzięki za info. Dziwi mnie tylko to, że oba właściwie padły w jednym momencie. Spróbuję poczyścić i zobaczę:)
Pozdrawiam

Offline Radek Psuj

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v 2003
  • Zainteresowania: Ratownictwo, bushcraft
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Problem z podnoszeniem szyb tylnych z panelu pod kierownicą
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2018, 09:13:08 »
Witam ponownie - aktualizacja tematu:
Irytacja osiągnęła szczyt i rozebrałem włączniki do czyszczenia, okazało się, że jednym z elementów jest płytka łącząca piny i były tam pęknięte luty. Po poprawieniu lutów włączniki działają jak nowe:)
Pozdrawiam