Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Alarm uzbrajanie po zgaszeniu silnika  (Przeczytany 1693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Zawitaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2.0 HDI 163 KM Tourer Exclusive, Chevrolet Aveo była Alfa Romeo 147
  • Miejscowość: Imielin
Alarm uzbrajanie po zgaszeniu silnika
« dnia: Listopad 21, 2019, 23:25:20 »
Cześć wszystkim zakupiłem C5 w wersji exclusive z alarmem fabrycznym i mam pytanie co do jego działania. Chodzi mi o uzbrajanie alarmu po zgaszeniu silnika bez zamykania drzwi pilotem - sytuacja np ze stacji paliw, podjeżdżam z żoną na stację, wychodzę zatankować, idę płacić wracam i po otwarciu drzwi alarm wyje. Jak można to ustawić żeby działało po ludzku czyli nie zamykam auta z pilota -> nie uzbrajam czujek? Jest to dla mnie niestety upierdliwe.

Offline Bartek Sieluck

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM (198KM) Exclusive
  • Miejscowość: Tczew
Odp: Alarm uzbrajanie po zgaszeniu silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2019, 07:40:45 »
U mnie dokładnie tak to działa. Zamykasz auto pilotem - Uzbrajasz alarm. Zamykasz kluczykiem to alarm się nie uzbraja. Jest jeszcze przycisk po lewej stronie, którym deaktywujesz czujniki wewnętrzne tylko i po zamknięciu auta z pilota i zarazem uzbrojeniu alarmu, alarm włączy się tylko w przypadku otwarcia drzwi.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: Alarm uzbrajanie po zgaszeniu silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2019, 07:52:39 »
Nie powinien uzbrajać się samoczynnie jeśli samochód był otwierany. A już na pewno nie powinno się tak dziać z żoną w środku... ;)
Pozdrawiam, Jarek

Offline Tomasz Zawitaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2.0 HDI 163 KM Tourer Exclusive, Chevrolet Aveo była Alfa Romeo 147
  • Miejscowość: Imielin
Odp: Alarm uzbrajanie po zgaszeniu silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2019, 09:22:22 »
W instrukcji w dziale alarm jest na końcu takie coś:
Włączenie automatyczne *
2 minuty po zamknięciu ostatnich drzwi lub bagażnika, syrena włącza się automatycznie. Aby uniknąć przypadkowego włączenia alarmu po otwarciu drzwi lub bagażnika, należy nacisnąć wcześniej przycisk odryglowania na pilocie zdalnego sterowania.
* Zależnie od kraju przeznaczenia.
Nie wiem czy to to, ale auto jest z Belgii i może jest to ustawione fabrycznie?