Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dokładanie czujników parkowania przód - problem  (Przeczytany 1214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Pabis

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Trzebinia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Trzebinia
Dokładanie czujników parkowania przód - problem
« dnia: Listopad 29, 2018, 01:02:25 »
C% X7 2009 rok. W oryginale tylko czujniki tył. Dołożone czujniki (6 sztuk) na przód, przyciski środek, wymieniony sterownik w bagażniku na obsługujący czujniki przód. Już po założeniu, bez telekodowania, czujniki przednie zaczęły sygnalizować, wszystko fajnie , jedynie brak wizualizacji na wyświetlaczu - wyświetla tylko tył.


W Diagboxie ustawione różne typy wspomagania parkowani - "przód i tył i pomiar dostępnego miejsca", "z przednimi i tylnymi czujnikami oraz kamerą video wizualnej pomocy podczas cofania", z przednimi i tylnymi czujnikami zbliżeniowymim pomiarem dostępnego miejsca oraz kamerą video wizualnej pomocy podczas cofania". Bez efektu

Radio to RNEG

Gdzie jeszcze mogę coś zmienić, żeby zaczęło pokazywać? Pisząc tego posta pomyślałem, że jeszcze w samym RNEG nie sprawdzałem - może tam?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2018, 08:35:05 wysłana przez Tomasz Hudy »

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Dokładanie czujników parkowania przód - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2018, 08:29:44 »
U mnie jak wymieniłem rt4 na rt6 przestał widzieć czujniki przód. Naprawiłem to mirascript.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Dokładanie czujników parkowania przód - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2018, 11:08:29 »
W RNEGu należy włączyć wyświetlanie komunikatów parktronika, odpowiednio do zmiany....