Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.  (Przeczytany 3769 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 29, 2019, 14:31:27 »
Tak jak pisałem, mało kto myśli o asistance wykupując OC/AC. A wtedy wychodzi najtaniej, i najlepiej.
Ja korzystałem kilkukrotnie, problemów nie było. Jak złapałem kapcia na autostradzie we Włoszech, też
dzwoniłem po asistance. Zmieniać tam koło z lewej strony auta, to jak grać w rosyjską ruletkę.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 29, 2019, 19:05:48 »
W PZU jest dobry assistance a swego czasu AVIVA miała najlepszy assistance na rynku tj. dowolna ilość holowan, auto zastępcze na 15 dni, za granicami Polski 1500km

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 29, 2019, 19:33:33 »
Ja mam OC/AC w link4 i tam mieli najlepsze opcje jeśli chodzi o holowanie. Kilka razy w roku jeździmy na długie trasy i wolałem zawsze być ubezpieczony od tego typu przypadków. W opcji premium jest bez limitu na PL i 500km zagranicą. Do tej pory nie było lepszego pakietu assistance w AC. W AC Avivy z tego co pamiętam jak sprawdzałem w zeszłym roku było chyba tylko 200km zagranicą w najlepszym pakiecie AC. Trochę mnie zaskakujecie, że są takie assistance na 1000-1500km zagranicą. Ciekawe czy ktoś już z tego korzystał i jakie ma doświadczenia.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 29, 2019, 20:39:21 »
Były kiedyś takie duże, za 500 z hakiem ale za dużo było cebuli, uszkadzali specjalnie auta i wracali za darmo z wakacji więc ukrócili trochę. Może coś się zmieni. Ja też mam chyba w proamie ten na 500km za granicą i bez limitu w pl za ok 250zł. Z braku laku dobre i 500km.
Trzy lata temu miałem taki sam w innym towarzystwie i bez problemu zimą z Czech pod samiusieńki dom mnie wiózł 200km, tam gdzie palcem na mapie pokazałem.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 095
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 30, 2019, 00:07:37 »
Ja mam ADAC. Jedna z Zalet to to, że ubezpiecznie/assistance jest na kierowcę, a nie na samochód. Czyli czym nie jedziesz - to jesteś ubezpieczony...
Płacę na rok chyba z 90EUR.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 30, 2019, 09:12:52 »
Też kiedyś myślałem nad ADAC, ale kolega, który to miał mnie wyprowadził z błędu jeśli myślałem, że doholują mnie do domu. Holowanie jest tylko do najbliższego serwisu i całe to ubezpieczenie najlepiej działa na terenie Niemiec. W innych krajach a zwłaszcza tych na południu Europy czeka się bardzo długo na jakąś pomoc, więc sobie odpuściłem, bo rzadko jeżdżę przez Niemcy.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 095
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: Prośba o pomoc - tryb awaryjny.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 30, 2019, 09:52:29 »
W Polsce też działa - 3 razy już mnie holowali... Oczekiwanie było dosyć krótkie.

Natomiast logika Niemca jest taka - po co holować do domu, skoro można w najbliższym warsztacie naprawić?
U nas chyba jeszcze inne podejście jest. Najlepiej jakby by było holowanie do 3000km. Ale nie słyszałem o takim assistance,
chyba, że floty coś takiego mają w pakiecie... Ale to ich samochody, także im zależy, aby samochód wrócił.

Plus ADAC-a jeszcze jest taki, że można dopłacić 25EUR dla małżonki i jeszcze po 25EUR za każde dziecko do 23r. życia.
I wszyscy mają ten sam zakres... No i infolinia po Polsku jest