Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?  (Przeczytany 4580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anna Łukasiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 "Owca"
  • Zainteresowania: Dezajn ;)
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2020, 10:50:17 »
Yyyyyy! Bardzo, przepraszam  :-[  To pierwsze moje forum. Nigdy jakoś nie korzystałam i stąd moja chwilowa nieudolność. Małż jest bardziej "oblatany", bo ciągle siedzi na forum zabytkowych Mercedes i stwierdził, że przynajmniej teorię dotyczącą mojej  "Owieczki" muszę "ogarnąć" sama na jakimś forum. No to "ogarniam". ;)  Jemu przypadnie dłubanie i jeżdżenie po serwisach :P


Oczywiście dostosuję się do wszelkich wymogów. Dziękuję za zwrócenie uwagi i jestem bardzo wdzięczna za Waszą niesamowitą życzliwość i cierpliwość dla "babsztyla"? :-*

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2020, 17:48:14 »
Witam.Na twoje pytania padły już odpowiedzi.Myślę ,że cena za wymianę łożysk wahaczy do 600 zł to dobra cena.Panowie wymienili łożyska,a w związku z wyrobionymi gniazdami łożysk dodatkowo zasilikonowali szczeliny.Niestety taka naprawa nie wystarczy na długo,ale możesz bez obaw jeździć nic złego się nie stanie,ale trzeba będzie pomyśleć o wymianie wahaczy lub belki na regenerowaną.Sterownik szyb,trzeba wyjąć rozebrać i przemyć np.spirytusem powinno pomóc.Jeśli trafiłaś na fachowca od francuzów znającego bolączki c5 to super.Napisałaś,że będziesz pokonywać codziennie sporo kilometrów,więc może warto zastanowić się nad instalacją gazową, która co prawda w przypadku BRC kosztuje 2900 to szybko się zwróci.Silnik 2,0 EW 10 super współpracuje z instalacją gazową.Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2020, 17:58:30 wysłana przez Adam Kuich »

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 115
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2020, 18:53:41 »
....   która co prawda w przypadku BRC kosztuje 2900 to szybko się zwróci.Silnik 2,0 EW 10 super współpracuje z instalacją gazową.Pozdrawiam.
Tylko nie BRC. Naprawdę są spoko jednak nie są warte takie instalacje swojej ceny.

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2020, 18:58:20 »
Piotrek w poprzednim wielorybie miałem BRC przejechałem 100 tyś bez żadnego problemu.Oczywiście wymiany filtrów zgodnie z harmonogramem.Świec nie wymieniałem według zaleceń i nie było żadnego problemu.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2020, 19:43:07 »
lepiej polskiego składaka jakiegoś na stagu czy lpg tech gdzie każdy warsztat zajrzy bez problemu. W przypadku BRC nie ma takiej dobrej możliwości idealnego dobrania elementów i jak coś padnie to nie można od tak sobie podmieniać wszystkiego.

teraz gazik średnio po 15-18 tys się zwraca czyli jak ktoś wiecej jeździ to i pół roku i już zaczynają się oszczędności.


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 115
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2020, 20:34:14 »
Piotrek w poprzednim wielorybie miałem BRC przejechałem 100 tyś bez żadnego problemu.Oczywiście wymiany filtrów zgodnie z harmonogramem.Świec nie wymieniałem według zaleceń i nie było żadnego problemu.
Powiedziałem że BRC jest ok. Tylko jest za drogie jak na to co oferuje. W tej samej cenie można znaleźć na rynku ciekawsze rozwiązania.

 I tu zdecydowanie polecam Stag lub Tech a może nawet coś z ALEXa. Warto wspierać krajową produkcję.


100k km też nie jest jakimś wyznacznikiem, tyle przejadą nawet "czerwone Valteki"  :D i nie będzie problemów jeśli są dobrze dobrane. Nie mniej to nie temat o LPG.

Offline Wojciech Sekuła

Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2020, 14:45:57 »
Dorzucę co nieco od siebie:1. LPG i EW10A - mialem STAGa z interfejsem po bluetoothie (łatwo i szybko mozna posprawdzac rozne rzeczy) - oprocz dwóch usterek (zacierty elektrozawór - gwarancja oraz uszkodzony czujnik temp w reduktorze) nie mialem problemów z tą instalacja. Zakładana w Mławie (Nowakowski czy jakos tak). BTW wlew gazu idealnie pasuje obok wlewu benzyny.
2. Dekle zaworów - miałem uszczelniane, kombinowane ..nic nie pomagało. Na allegro znalazlem nówki sztuki za okolo 500PLN komplet (gdzies z okolic Łodzi).
3. Mam namiar na czlowieka z aso citroena dorabiajacego sobie po godzinach. Za naprawe łożysk w tylnej belce zaplacilem cos okolo 600PLN (jakos w 2018 - wraz z materialami). W 2018 robił w okolicach Wesołej.

4. Jak koledzy juz pisali - hamulec ręczny. Niestety co pare lat bedzie pekala guma oslaniająca pancerz (koło przedniego zawieszenia) i tamtedy bedzie sie dostawal syf. Niestety ja w przeciagu 5 lat mialem 2 razy wymieniane linki i raz regenerowane zaciski (problem z ręcznym w zacisku). Z czasem wyrobilem sobie nawyk sprawdzania felgi (czy nie jest goraca co oznaczaloby przyblokowany ręczny).

5. Poszukaj na forum o problemach ze sterowaniem nawiewu wewnątrz w samochodzie - pojawiaja sie czasami problemy z klapami mieszalnika oraz silnikami.
6. Co do sterowania szybami - koledzy juz odpowiedzili ... na poczatek wyjac panel sterowania i przeczyscic styki.
i to tyle.
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.

Offline Anna Łukasiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 "Owca"
  • Zainteresowania: Dezajn ;)
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2020, 20:03:34 »
Dobry wieczór,

Znowu jesteście niezawodni. Bardzo się cieszę, że tu trafiłam. Małż mnie namówił i pokazał na czym to polega z zaznaczeniem: Chciałaś Citroena nie Gwiazdę, to "know how" zdobywaj sama. ;)
1. Gaz. Tutaj jestem wręcz klaaasyką kobiety. ;) Panicznie się boję: pożaru, eksplozji tej wielkiej butli z tyłu, awarii w trasie i wszystkiego co tylko kobieta sobie potrafi wyobrazić. Granice nie istnieją. ;D
 
Ale jak już zacznę na dobre i regularnie jeździć (przeprowadzka dopiero się zaczyna ::) ), to na pewno wszystko podliczę, Pieniędzmi nikt w nas rzucać nie chce, niewykluczone więc, że będę musiała swoje obawy schować do kieszeni i to dosłownie.
Wiem, że Małż do swojej ukochanej "Smoczycy" przenigdy by tego urządzenia nie zainstalował i na gaz patrzy wilkiem. Na mnie czasem też. :P Czas i realia pewnie i tak wszystko zweryfikują. Podliczymy, zobaczymy. Na szczęście to ja w domu pilnuję rachunków! :D


2. Sterownik szyb.
Małż obiecał, że zrobi. Przeczytał grzecznie wszystkie Wasze wskazówki  8)


3. Nawiew.
Przeczytałam w internetach już o tym dość dużo i nawet znalazłam na YT jak naprawić te klapki. Ale wygląda to na przerażającą ilość skomplikowanej pracy. Objaw w mojej "Owieczce" jest taki, że z lewego nawiewu przy oknie leci wyłącznie letnie powietrze, a poza tym chyba wszystko działa?
Czy dobrze zrozumiałam, że ta klapka się po prostu zaklinowała w jakiejś dziwnej pozycji? Czy to ma jakiś związek z klimatyzacją? Sprzedawca powiedział, że nie wie czy działa, bo w Szwecji nikt klimatyzacji nie używa. Nie bardzo mu uwierzyliśmy, więc zakładamy, że nie działa. :(


4. Hamulec ręczny. Na tę chwilę na szczęście nic mu nie dolega :)


Teraz tylko czekamy do marca na zrobienie rozrządu i tego nieszczęsnego wycieku.



Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2020, 21:04:13 »
Ad. 3. Efekt uszkodzonych klap jest taki, że z lewej albo z prawej strony leci albo zimno, albo ciepło. Klapy są dwie i obsługują w całości lewą bądź prawą stronę. Sprawdź nawiew środkowy. Klimatyzacja nie ma z tym nic wspólnego.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 115
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 26, 2020, 21:54:19 »
Spokojnie. Gazu nie musisz się bać. Znajomemu spalił się samochód i to w czasie jazdy... Przyczyna w komorze silnika. (To było renault.) Nic nie wybuchło... Ba butlę zdemontowaliśmy i gaz jeszcze z niej wykorzystaliśmy.   :D


 Na linki ręcznego warto naciągnąć rurki termokurczliwe i obkurczyć. (Zwłaszcza na łączenie linek z prowadnicami w nadwoziu.) To znacząco podnosi ich trwałość. Takie rozwiązanie zastosowałem w Xantii i w C5. Nigdzie nie miałem z ręcznym problemów. To czym wszyscy straszą nigdy mnie nie dotknęło, wystarczy kilka złotych na rurki termokurczliwe.

 Xantią przekręciłem ze 100 tyś. Km i C5 już 80 tyś.

Offline Anna Łukasiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 "Owca"
  • Zainteresowania: Dezajn ;)
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 26, 2020, 22:26:16 »
Spokojnie. Gazu nie musisz się bać. Znajomemu spalił się samochód i to w czasie jazdy...


Jezu, Piotr, Ty to jednak wiesz jak kobietę przekonać ;D
Po takiej opowieści zwariowałabym ze strachu!!! Gaz to będzie ostateczność. Prędzej przejdę na dietę z owsianki i marchewki.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2020, 22:28:24 »

Jezu, Piotr, Ty to jednak wiesz jak kobietę przekonać ;D
Mnie się jedna Xantia "puściła z dymem", a gazu nie miała :)
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Wojciech Sekuła

Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 27, 2020, 06:41:05 »
@Ania, naprawde nie musisz sie bac LPG. Te silniki nie maja zadnych problemow z LPG. Najważniejsze to dobry warsztat.
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 27, 2020, 06:47:57 »
Odnośnie gazu to jeśli jesteś w stanie przytoczyć chociaż jedno spalone auto z jego powodu w ciągu ostatnich 20 lat to poproszę. Daj jakiś artykuł że auto eksplodowało w czasie wypadku z powodu gazu.

a teraz kilka faktów:
- zbiornik paliwa masz z plastiku, zbiornik LPG ze stali grubej na 0.5cm -  co się szybciej uszkodzi ?
- do gazu trzeba częściej wymieniać świece i cewki ponieważ trudniej go zapalić stąd większe obciążenie tych elementów - wniosek wyciągnij sama odnośnie wybuchowości :P
- codziennie na naszych drogach jest wiele wypadków, myslę że 1/3 aut jest z LPG, możesz nam wskazać te eksplozje i relacje świadków, relacje w TV jak to auta wybuchają jak w filmach z USA ? chociaż jeden przykład podaj.
- tankowałem wczoraj LPG, 10.1 l LPG na 100km - po 2.10zł - nie trzeba chyba nic więcej dodawać :) 
- auto na LPG ma lepsze wyniki spalin niż na benzynie.


co do klap nawiewu to ustaw z lewej strony maksymalnie zimne powietrze, a z prawej maksymalnie ciepłe i zobacz czy tak leci. Potem daj odwrotnie, czyli ustaw z lewej ciepłe, z prawej zimne i zobacz czy poprawnie się zmieniło i powietrze leci takie jak powinno. Jeśli dajesz zimne a leci letnie to klapka, jeśli dajesz ciepłe a leci zimne to klapka. Ogólnie w Piotrkowie naprawią ci to w godzine za 500zł. Bardziej odważni wolą ściągnać deskę i wydać na to 1000 :D chociaż sensu w tym nie ma.



Offline Anna Łukasiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 "Owca"
  • Zainteresowania: Dezajn ;)
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 27, 2020, 08:17:54 »
Nigdzie nie napisałam Tomku, że eksplodowało w czasie wypadku  :( 

Poniżej znalazłam przykłady jak wybuchają bez wypadku. Wpisałam "Wybuch LPG". O takich sytuacjach słyszałam od znajomych. Sama nigdy nie miałam w aucie gazu ale wygląda to po prostu przerażająco. Boję, że ktoś coś źle zrobi w warsztacie, czegoś nie dopilnuje i gdzieś ten gaz się będzie ulatniał. Małż też na pewno nie zauważy, bo już na gazie nie zna się zupełnie i nawet nie chce słuchać. A jak pomyślę, że na stacji paliw mam sama cokolwiek napełnić (z wyjątkiem benzyny), to aż mnie ciarki przechodzą.  :)

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-tak-wybucha-auto-z-lpg-jezdzace-bomby,nId,1888127
https://epoznan.pl/news-news-96542-wybuch_gazu_w_samochodzie_kierowca_z_poparzeniami_trafil_do_szpitala
https://warsztat.pl/dzial/14-instalacje-gazowe/artykuly/wybuch-samochodu-z-lpg-film-analiza,63646
https://www.youtube.com/watch?v=U5iCB9DIGAM
https://www.youtube.com/watch?v=eHat896WZvE
https://www.youtube.com/watch?v=OKQlyWXuNFs

Uciekam do pracy. Dobrego dnia wszystkim życzę. Koniec tygodnia już za chwilkę! :-*

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 27, 2020, 16:03:45 »
Ania, nawet na jednym z tych filmików jest niegłupi podpis: tak to jest jak się tnie koszty instalacji. Załóż dobrą instalację (ja mam STAGa) w porządnym warsztacie i nic się nie bój.

Autami zasilanymi LPG jeżdżę od około 2001 roku. Nigdy nic niebezpiecznego się nie działo, chociaż była niezła jazda z jakością wykonania samej instalacji (zwłaszcza w Skodzie Felicji przez "fachowca"). Na takich filmikach rzeczywiście jakieś wybuchy są czasem zarejestrowane, ale pytanie czy instalacja była zrobiona jak Bozia przykazała, czy w stodole. Ja się nie spotkałem z jakimś wybuchem dobrze założonej instalacji.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 27, 2020, 19:16:11 »
z tych filmów to chyba tylko 2 przypadki u nas :D wynikające z zaniedbania czyli gaz się ulatnia ale nic z tym nie robię.
Reszta to ruskie czyli instalacja mogła być zakładana młotkiem i przecinakiem z rurek kanalizacyjnych.

To samo by było jakby się paliwo lało po silniku.


Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2020, 22:29:19 »
ehh gdyby tak wierzyć we wszystko co w internecie, trochę rozsądku,  za chwilę będziesz się bała wyjść z domu bo ....  walnie gwiazdka z nieba :P // prędzej bałbym się  rozbiegania silnika z turbo czy zapalenia się samochodu niż  zagrożenia z samej instalacji LPG
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Kuba Godziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Wiśniew/Siedlce
  • Posiadany samochód: X2 2.0 HDI Blanc Banquise
  • Miejscowość: Wiśniew/Siedlce
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2020, 23:08:38 »
Jak programowanie szyb nic nie da poszukaj (kupiłem na allegro za 150 PLN) wyłącznika szyb i lusterek. Uwazaj bo ważne jest czy lusterka się składają i czy lusterko pasażera jest "indeksowane" (opuszcza się w dół na wstecznym). Najlepiej sprawdzić na service.citroen.com numer oryginalny wyłącznika i po tym numerze szukać na Allegro. Ja "programowałem szyby miesiąc a po wymianie przełacznika wszystko przeszło. Mogą być inne przyczyny - usterka samego podnośnika szyby ale ja zacząlem od przełącznika (nie chciało mi się boczków z drzwi zrywać, więc zacząłem od najmniej inwazyjnej operacji) i wszystko jest jak być powinno.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

X1 21td (wyciąłem EPIC'a) 2010=> 02.09.2012; 20:15
X2 2.0HDI (coś ma w procku namieszane) 02.09.2012; 15.30=>
Jumpy III 1.6HDI (blaszak firmowy) 18.09.2013=>
(2 białe Cytryny na podwórku)

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 612
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 05, 2020, 16:36:28 »
Jak programowanie szyb nic nie da poszukaj (kupiłem na allegro za 150 PLN) wyłącznika szyb i lusterek. Uwazaj bo ważne jest czy lusterka się składają i czy lusterko pasażera jest "indeksowane" (opuszcza się w dół na wstecznym). Najlepiej sprawdzić na service.citroen.com numer oryginalny wyłącznika i po tym numerze szukać na Allegro. Ja "programowałem szyby miesiąc a po wymianie przełacznika wszystko przeszło. Mogą być inne przyczyny - usterka samego podnośnika szyby ale ja zacząlem od przełącznika (nie chciało mi się boczków z drzwi zrywać, więc zacząłem od najmniej inwazyjnej operacji) i wszystko jest jak być powinno.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Wymiana przełącznika na nowy, to według mnie ostateczność ;). W TYM wątku pisałem na jaki pomysł wpadł mój szwagier przy C4GP, ale tu też to powinno zadziałać, bo te panele mają bardzo podobną konstrukcję i identyczną zasadę działania.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Kuba Godziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Wiśniew/Siedlce
  • Posiadany samochód: X2 2.0 HDI Blanc Banquise
  • Miejscowość: Wiśniew/Siedlce
Odp: Kupiłam C5 Kombi (2005) i co dalej?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 05, 2020, 17:59:56 »
U mnie nie pomoglo.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

X1 21td (wyciąłem EPIC'a) 2010=> 02.09.2012; 20:15
X2 2.0HDI (coś ma w procku namieszane) 02.09.2012; 15.30=>
Jumpy III 1.6HDI (blaszak firmowy) 18.09.2013=>
(2 białe Cytryny na podwórku)