Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny  (Przeczytany 19062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 11, 2010, 23:17:14 »
Jak nie ma miejsca? To jak one sie znalazly w glowicy skoro nie ma miejsca zeby je tam wlozyc ? :)
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Andrzej Lukanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Bydgoszcz Dortmund
  • Posiadany samochód: Cirtroen Cactus c4, rok budowy 08.2016, 1,6 diesel
  • Zainteresowania: trike
  • Miejscowość: Bydgoszcz Dortmund
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 13, 2010, 19:07:04 »
Ja mam na mysli,ze nie ma miejsca miedzy walkiem rozrzadu a otworami w ktorych znajduja sie te szklanki.To znaczy ,ze idzie wycagnac walek rozrzadu nie wyciagajac glowicy? Nie wiem, znam np.Fiata Bravo ,Glofa w tych samochodach takie zeczy juz robilem.We Fiacie Bravo np.jest klawiatura ja mozna zdemontowac razem z oskami na ktorych jest ona.W Citroenie nie wiem tego jeszcze nie robilem, bo azeby zagladnac z ciekawosci to sie wiaze z kupnem uszczelki pod przykrywe zaworow a na to nie mam ochoty. Dlatego pytam.
Czy moglbys mi odpisac?
Dzieki.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 13, 2010, 22:03:16 »
Nie trzeba zdejmowac glowicy aby zdemontowac walki a nastepnie aby wyjac szklanki.
Po zdjeciu pokryw (12) trzeba jeszcze zdjac gorna czesc z poplanewkami walkow (13), ktore sa przykrecone do glowicy (14).
Rysunek przykladowy ponizej.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Andrzej Lukanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Bydgoszcz Dortmund
  • Posiadany samochód: Cirtroen Cactus c4, rok budowy 08.2016, 1,6 diesel
  • Zainteresowania: trike
  • Miejscowość: Bydgoszcz Dortmund
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 21, 2010, 19:36:01 »
Piotrze dziekuje Tobie za odpiowiedz i za rysunek.Ale czy tak  naprawde, te szklanki maja jakis wplyw na moj problem? Do konca nie chce mi sie w to wierzyc, bo nawet jakby otwory byly w nich za male to by klekotal jak jest zimny,czego wcale nie robi i przeciez pierwsze trzydziesci sekund pracuje super.Cewka tez jest dla mnie nie logiczna bo gdyby byla walnieta to by caly czas zle pracowala, a nie tylko w tym przejsciowym okresie. U mnie prawie jestem tego pewny, ze to jest wina sensorow, moze programu.
Co zauwazylem, ze umnie nie zawsze sie wlacza pompa powietrzna. Sama pompa na pewno jest ok bo ja na krotko sprawdzilem i sama dziala.
Czy wiecie jak ona jest sterowana, czy ma jakis regler i gdzie on jest?

  • Gość
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 21, 2010, 23:06:30 »
Jedz do ASO Citroen i niech sprawdza i wgraja nowy soft.

W przciwnym razie usterka mechaniczna!Szklanki.......sa do d......

Pompa powietrza nie wplywa fatalnie na rozruch silnika aby nim trzaslo.

Offline Andrzej Lukanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Bydgoszcz Dortmund
  • Posiadany samochód: Cirtroen Cactus c4, rok budowy 08.2016, 1,6 diesel
  • Zainteresowania: trike
  • Miejscowość: Bydgoszcz Dortmund
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 22, 2010, 19:39:03 »
Masz racje to jest chyba najrozsadniejsze bo jak nie oni to gdzie? Elektronika w tych samochodach jest zabujcza.Kiedys to byly czasy troche sie pokrecilo przy gazniku i autko chodzilo jak zegarek, teraz cos nie dziala i czarna magia.
Dzieki
Ps.
Urodzilem i wychowalem sie w Bydgoszczy.Moj ojciec byl taksowkarzem i w gronie jego kolegow jak cos bylo popsute w elektryce to wszyscy jezdzili do elektryka samochodowego ktorego przezywali "znachor".To byl czlowiek ktory znal sie na fachu dla niego nie bylo zeczy niemozliwych potrafil wszystkie problemy elektryczne rozwiazac.
Takich warsztatow teraz nam brakuje gdzie sie samochody  NAPRAWIA a nie wymienie sie czesci az do skutku.

Offline Jurek Brzeski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C8 [2005] 2.2 HDI exclusive
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 20, 2011, 13:32:47 »
Witam.
Miałem tan sam problem, od września 2009r próbowałem zlokalizować drogą eliminacji przyczynę nierównej pracy zimnego silnika. Dwa tygodnie temu zdeterminowany zleciłem mojemu mechanikowi wymianę wspomnianych wyżej szklanek (popychaczy zaworów). Po wymianie objawy ustąpiły jak ręką odjął. Silnik od startu pracuje równiutko, bez szarpania. Zaraz po odpaleniu wrzucam jedynkę i jadę. Nie traci mocy, nie szarpie, nie gaśnie. Strzał w dziesiątkę. Koszty- 470 zł z robocizną (szklanki INA 16x20zł + 150 robota). Przy okazji wymieniłem rozrząd bez pompy wody (wymieniona rok wcześniej-padła). Dodatkowy koszt to części -ok 250 zł.
Pozdrawiam!

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Re: (MK1) Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 20, 2011, 17:53:15 »
A czy przy mrozach tegorocznych zdarzało się Wam, że samochód odpalił idealnie, po tych powiedzmy 30 sek zaczęły się drgawki, a w końcu silnik gasł sam z siebie. Teraz jak jest ciepło wystepują tylko drgawki.

Czy gaśnięcie też było spowodowane przez szklanki, czy może przy okazji jeszcze silnik mógł mieć za uboga mieszankę?
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Marek_S

  • Gość
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 21, 2011, 15:22:51 »
czytam i jestem zaskoczony tym co piszecie .
Przyczyna jest źle dobrana instalacja gazowa , która zmienia adaptacje sterownika benzyny poza zakresy korekt i wtedy pojawia się błąd spalania. Nie tylko należy ustawić mapy ale i korekty po temperaturze , prawidłowe zestrojenia instalki to parę godzin. A co jakiś czas należy sprawdzać układ bo gaz jest zanieczyszczony i filtry się zapychają  .

Offline Slawomir Szczepanski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Poznan, Colliers Wood
  • Posiadany samochód: C5 2.0 SX Break 2003, Peugeot 207 1.4 HDI Verve
  • Miejscowość: Poznan, Colliers Wood
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 21, 2011, 21:47:05 »
Cytuj

Marek Spychalski napisał:
czytam i jestem zaskoczony tym co piszecie .
Przyczyna jest źle dobrana instalacja gazowa ,


nie mam instalacji gazowej, a mam takie same objawy. wymienilem cewke, swiece, czyszczona pompa i przeplywomierz a poprawy nie ma. w lipcu bede wymienial rozrzad to i szklanki pojda w ruch, zobaczymy czy cos da. u mnie tez sie zdarza ze jak jest zimno (okolice zera) to zgasnie a przy normalnych temperaturach to tylko czkawka
Nie każdy myśli, ale każdy jada.  ;-)

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 23, 2011, 09:19:05 »
Cytuj

Slawomir Szczepanski napisał:
[

nie mam instalacji gazowej, a mam takie same objawy. wymienilem cewke, swiece, czyszczona pompa i przeplywomierz a poprawy nie ma. w lipcu bede wymienial rozrzad to i szklanki pojda w ruch, zobaczymy czy cos da. u mnie tez sie zdarza ze jak jest zimno (okolice zera) to zgasnie a przy normalnych temperaturach to tylko czkawka


O fajnie że napisałeś. Myślałem że tylko mój gaśnie. Teraz mniej więcej wiem że chyba trzeba zacząć jednak od szklanek. Planowałem najpierw wymieniać cewkę i przepływomierz, ale widzę że to zostawię ewentualnie na potem.
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Offline Andrzej Orych

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Staśków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 '02 2.0 LPG
  • Zainteresowania: elektronika, audio
  • Miejscowość: Staśków
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 23, 2011, 10:33:13 »
Cytuj

Marek Spychalski napisał:
czytam i jestem zaskoczony tym co piszecie .
Przyczyna jest źle dobrana instalacja gazowa , która zmienia adaptacje sterownika benzyny poza zakresy korekt i wtedy pojawia się błąd spalania. Nie tylko należy ustawić mapy ale i korekty po temperaturze , prawidłowe zestrojenia instalki to parę godzin. A co jakiś czas należy sprawdzać układ bo gaz jest zanieczyszczony i filtry się zapychają  .


To dlaczego pierwszych kilkadziesiąt sekund jak jest zimny pracuje równo ? Dlaczego jak jest rozgrzany też pracuje równo ?
Zapchany filtr to raczej wpłynie na wydolność maksymalną silnika, a nie na wolne obroty. Jeżdżę od lat na gazie i tak naprawdę filtry wymieniam profilaktycznie po 50-60 tys. km, a nie ze względu na objawy złej pracy silnika.
Andrzej Orych
C5 2.0 LPG
mazowsze

Offline Konrad Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: okolice Kórnika
  • Posiadany samochód: jest C3, były: C5 MK1, Xsara MK1, Xantia MK1
  • Miejscowość: okolice Kórnika
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 23, 2011, 13:14:22 »
Cytuj

Teraz mniej więcej wiem że chyba trzeba zacząć jednak od szklanek. Planowałem najpierw wymieniać cewkę i przepływomierz, ale widzę że to zostawię ewentualnie na potem.


Zacznij od resetu adaptacji. To czasem czyni cuda i to bez brudzenia rączek... :-)

Cytuj

To dlaczego pierwszych kilkadziesiąt sekund jak jest zimny pracuje równo ?


Bo wtedy silnik pracuje bez odczytów SL i dostaje tyle paliwa ile powinien. Później zmienia się tryb pracy sterownika i silnik próbuje spełnić "na siłe" normy czystości spalin. Wtedy może mieć i wszystkie podzespoły zdrowe, ale jak ma trochę przebiegu, nie jest rozgrzany i adaptacja nie daje rady to się dusi.

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 23, 2011, 19:13:01 »
Cytuj

Konrad Urbański napisał:


Zacznij od resetu adaptacji. To czasem czyni cuda i to bez brudzenia rączek... :-)


Hmmm, a jak to zrobić, żeby czegoś przy okazji nie popsuć.
Zauważyłem też że przy włączonej klimie samochód traci jakoś za dużo mocy.
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Offline Konrad Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: okolice Kórnika
  • Posiadany samochód: jest C3, były: C5 MK1, Xsara MK1, Xantia MK1
  • Miejscowość: okolice Kórnika
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 24, 2011, 14:50:50 »
Maciek Słowik napisał:
Cytuj

Konrad Urbański napisał:

Cytuj

Zacznij od resetu adaptacji. To czasem czyni cuda i to bez brudzenia rączek... :-)


Hmmm, a jak to zrobić.

Trzeba mieć dostęp do "Lexii".



Cytuj

Zauważyłem też że przy włączonej klimie samochód traci jakoś za dużo mocy.


Ja nie wiem ile traci, bo zawsze mam włączoną :-)

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 25, 2011, 07:41:17 »
Mam podobny problem z silnikiem, ale jednak troszkę inny, więc postanowiłem się podpiąć pod ten temat.
Sprawa wygląda następująco:
Rano, na kompletnie zimnym silniku odpalam auto, zaskoczy, obroty spadają poniżej 500 i auto gaśnie. Dzieje sę tak ze 2-3 razy. Później jak już zaskoczy to nie ważne czy skrzynia jest w położeniu P czy D przy wciśnięciu gazu obroty znowu lecą w dół i jak mocniej przytrzymam to znowu potrafi zgasnąć. Jak delikatnie mu wciskam gaz to muli go, nie reaguje (jak powinien) na pedał gazu ale jak już się wkręci wyżej na obroty to prawidłowo reaguje. Kilka takich prób i można dopiero ruszać. Trwa to ok 3-4 minut. Jest tak za każdym razem jak jest kompletnie zimny, a najgorzej rano.
Auto ewidentnie straciło na mocy. Przy odpalaniu ciepłego silnika- nawet w minimalnym stopniu problem znika, ale czuć że nie ma tych 136 KM.
Dzieje się to jeszcze zanim auto przełączy sięna LPG, ale i na gazie i na benzynie nie ma swojej mocy, skrzynia przeciąga zanim zmieni bieg.

Do wymiany i regulacji mam reduktor od gazu, założyli mi narazie zastępczy bo tamten się rozsypał. Zaczęło się właśnie od padniętego reduktora, CHECKa, APF, błędu P0170.

Na dniach mają wymienić mi na docelowy reduktor i ustawić go pod instalację. Ktoś ma jakiś pomysł?

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 25, 2011, 08:55:52 »
Czytam wasze wątki i przypomina mi się mój problem. W sumie mam HDi ale może i wy macie problem z wiązkami. Wczoraj jeszcze się okazało, że masa mi uciekła.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 25, 2011, 11:20:26 »
Sytuacja rzeczywiście jakby podobna...
Z tym, że u mnie i na P i na D, i na N auto siędusi, kilka razy go przegazuje i jest już ok ( poza brakiem mocy ). Ale w sumie, regeneracja wtrysków, sprawdzenie pompy paliwa, filtrów i przewodów paliwowych, regulatora ciśnienia paliwa napewno nie zaszkodzi. Wątpie czy wtryski były u mnie robione. I znowu coś się dzieje przed moim urlopem ;/ ehhh.
Tylko czemu się tak dzieje tylko na zimnym silniku. Jak jest ciepły to już nic go nie dławi, tylko brak mocy mu doskwiera...

------------------------------------------------------------------------
EDIT:

Mam jeszcze pytanie, czy może być to wina zawalonej przepustnicy? Wolałbym zacząć od  tego co sam moge sprawdzić i nie muszę płacić.
Czyszcząc sprayem przepustnicę (bez jej zdejmowania) będzie trzeba zaadoptować ją, czy tylko wytarczy odpalić silnik i na benzynie go trochę przegonić ?

Offline robert brzeczek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: gdansk
  • Posiadany samochód: c5
  • Miejscowość: gdansk
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 01, 2011, 08:36:47 »
mk1 2004 hdi witam klubowiczow.
moj silnik na wolnych obrotach chodzi nierowno jakby spadal z obrotow ,gdy jest cieply tez.
bylem w warsztacie dwa razy aby go podlaczyc do komputera i nic tam nie pokazuje!!!! mechanik tez juz nie ma pomyslu co to moze byc wiec moze ktos z was mial taki problem? pozdrawiam
BREZKY

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:14:49 »
Cytuj

robert brzeczek napisał:
mk1 2004 hdi witam klubowiczow.
moj silnik na wolnych obrotach chodzi nierowno jakby spadal z obrotow ,gdy jest cieply tez.
bylem w warsztacie dwa razy aby go podlaczyc do komputera i nic tam nie pokazuje!!!! mechanik tez juz nie ma pomyslu co to moze byc wiec moze ktos z was mial taki problem? pozdrawiam


A czytałeś to?

Offline Slawomir Szczepanski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Poznan, Colliers Wood
  • Posiadany samochód: C5 2.0 SX Break 2003, Peugeot 207 1.4 HDI Verve
  • Miejscowość: Poznan, Colliers Wood
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 04, 2011, 20:22:47 »
Cytuj

Emil Uzunow napisał:
Sytuacja rzeczywiście jakby podobna...
Z tym, że u mnie i na P i na D, i na N auto siędusi, kilka razy go przegazuje i jest już ok ( poza brakiem mocy ). Ale w sumie, regeneracja wtrysków, sprawdzenie pompy paliwa, filtrów i przewodów paliwowych, regulatora ciśnienia paliwa napewno nie zaszkodzi. Wątpie czy wtryski były u mnie robione. I znowu coś się dzieje przed moim urlopem ;/ ehhh.
Tylko czemu się tak dzieje tylko na zimnym silniku. Jak jest ciepły to już nic go nie dławi, tylko brak mocy mu doskwiera...

------------------------------------------------------------------------
EDIT:

Mam jeszcze pytanie, czy może być to wina zawalonej przepustnicy? Wolałbym zacząć od  tego co sam moge sprawdzić i nie muszę płacić.
Czyszcząc sprayem przepustnicę (bez jej zdejmowania) będzie trzeba zaadoptować ją, czy tylko wytarczy odpalić silnik i na benzynie go trochę przegonić ?


nie mam automatu, ale przy tem. ponizej zera tez mu sie tak zdarzy. jesli chodzi o przepustnice to mialem czyszczona i nic to nie poprawilo. wczoraj bylem w aso peugeot u znajomego ktory stwierdzil ze cytrynek gubi dane z czujnikow i dlatego go trzesie i dusi :)
Nie każdy myśli, ale każdy jada.  ;-)

Offline Rysiek Kmiec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 99
  • Skąd: Piekary Sl
  • Posiadany samochód: Było c5 2.0 16v lpg 2002r, jest Peugeot 308 Sw Allure 2.0 blue HDi 2015 BVA
  • Miejscowość: Piekary Sl
Re: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 13, 2011, 18:49:19 »
Szklanki kupione cena 365zl do tego uszczelki pokryw i oringi na wałki mechanik umówiony w przyszłym tygodniu i sie okaże

Offline Mariusz Nietupski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Citroen C5 kombi exclusive 2.0 16V
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [Mk1] Nierowna praca silnika jak jest zimny
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 14, 2019, 17:20:02 »
długo te szklanki wymienia ten mechanik