Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dołożenie skórzanych elektrycznych foteli do podstawowej wersji.  (Przeczytany 1969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek Duda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0 HDI 163KM '10
  • Miejscowość: Bytom
Witam klubowiczów. Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie myśl aby doposażyć mego Citroena w fotele skórzane. Od razu wspomnę że posiadam najzwyklejszą tapicerkę. Czytałem również inne tematy ale moje wątpliwości nie zostały rozwiane.
A więc:
- auto jest z 2010 roku z materiałową tapicerką,
- wtyczka która wychodzi z pod podłogi posiada chyba 10 kabli które do niej wchodzą,
Do rzeczy:
- czy jak podepnę fotele skórzane do tej wtyczki to jest szansa że sterowanie elektryczne będzie w nich działać ?
- przypuszczam że auto wyposażone fabrycznie w fotele elektryczne posiada " bogatszą" wiązkę?


Załóżmy że chciałbym wsadzić fotele skórzane z masażem i podgrzewaniem , przypuszczam że przez moją "ubogą" wiązkę te dodatki nie mają prawa działać zgadza się ?
Najbardziej by mi zależało na sterowaniu tymi fotelami, wiązkę z czasem może bym ogarnął. Chciałbym się również dowiedzieć jak wygląda przełożenie foteli z wersji angielskiej , na pewno część dodatków będzie miał pasażer a nie kierowca prawda? To również mógłbym ścierpieć.


Proszę o wypowiedź kogoś kto miał już taki problem jak ja :)
Nie poruszajmy tematu czy to się opłaca, konkretne odpowiedzi na trudności które mogą mnie spotkać :)
Jeśli już było to poruszane to przepraszam .

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 354
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dołożenie skórzanych elektrycznych foteli do podstawowej wersji.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2020, 21:48:14 »
Wersja GB będzie w EU działać bez problemu ale, ISOFIX będziesz miał na siedzisku kierowcy, no i pamięć fotela będzie dla pasażera.
Wiązkę musisz dorabiać bo nic nie będzie działało, po dorobieniu wiązki trzeba jeszcze wszystko telekodować w BSI bo bez tego (pomimo zrobienia instalacji) też nic nie zadziała.

Poruszane było więc poszukaj, sam zamieszczałem schemat złączy foteli w pełnej elektryce.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

gienas

  • Gość
Odp: Dołożenie skórzanych elektrycznych foteli do podstawowej wersji.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2020, 15:14:39 »
Ogrzewanie powinno działać.
 Ale czy sam "masaż" bez bez systemu AFIL zadziała?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Dołożenie skórzanych elektrycznych foteli do podstawowej wersji.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2020, 16:13:32 »
Ogrzewanie powinno działać.
 Ale czy sam "masaż" bez bez systemu AFIL zadziała?
Masaż i AFIL to różne systemy i różne silniczki.

Offline Rafal Kawulski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 HDI AM6 Excl.
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Dołożenie skórzanych elektrycznych foteli do podstawowej wersji.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2020, 11:43:34 »
Niedawno wsadzałem takie fotele (full opcja) do innego auta :)
Jedyne co potrzebujesz to kompletny fotel z modułem który jest pod fotelem.(kierowca ma typowy moduł, pasażer tylko przekaźniki).
Każdy fotel działa niezależnie,czyli możesz kupić jeden i będzie w nim wszystko działać.

Z kostki w aucie idą dwa plusy i dwa minusy ( jak masz 4 grube kable w kostce w aucie to jesteś w domu) - tylko podłączasz o ile  się upewnisz że jest w nich napięcie bo np możesz
niemieć bezpieczników w skrzynce, i na jednym cienkim jest jeszcze plus po stacyjce.
Jedyne co nie będzie działać to pamieć foteli, no chyba że dokupisz przycisk na drzwi i będziesz miał do niego instalację(+kodowanie BSI),ale chyba nie warto się z tym tak bawić.

Offline Przemek Duda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0 HDI 163KM '10
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Dołożenie skórzanych elektrycznych foteli do podstawowej wersji.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2020, 13:03:45 »
Dziękuję za odpowiedzi . Widzę że każdy ma inne spojrzenie jak i doświadczenie przy takiej przeróbce. Na pamięci mi nie zależy bo i tak sam użytkuję auto. Najważniejsze dla mnie to ustawienie pozycji fotelów . Jeszcze raz dzięki :)

Offline Rafal Kawulski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 HDI AM6 Excl.
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Dołożenie skórzanych elektrycznych foteli do podstawowej wersji.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2020, 13:04:30 »
Ja miałem na myśli wersje EU, w GB nie warto się bawić.
Udało mi się kupić fotele przód full wersje na allegro za 800zł w stanie bdb - ale przegladałem aukcje prawie pół roku,bo mi się nie spieszyło ;)