Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowy soft  (Przeczytany 1257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Rabczuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen c3 Aircross 1.5d-automat
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Nowy soft
« dnia: Kwiecień 25, 2021, 12:23:46 »
Jest do pobrania na Citroen Update nowy soft  PSA_version_21.08.87.32_NAC-r1.Pobrałem,zaktualizowałem i działa.Są zmiany na małym wyświetlaczu-nie wyświetla zużycia i chwilowego zużycia w sposób ciągły.Ekran pomiędzy zegarami jest ciemny.Dopiero przyciśnięcie przycisku w przełączniku wycieraczek powoduje wyświetlenie.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2021, 21:31:02 »
Hmm... poważnie nie ma zużycia paliwa w sposób ciągły? Jak dla mnie trochę lipa... Jeżeli dobrze rozumiem zamysł twórców: nie zobaczę chwilowego zużycia paliwa w danym czasie (np. wyprzedzanie, jazda pod górę, pedał w podłodze na autostradzie... itd.) - wogóle ALBO jest to "wygaszone" (można podejrzeć TYLKO jeżeli wciśnie się przycisk na manetce kierunkowskazu)? Ki diabeł... Było średnio z systemem w C4GPII (u mnie), ale taka zmiana na minus...
Miałem instalować, ale nie da się "jadąc" jak map do navi, więc póki co szkoda mi czasu na samą aktualizację... :-/


Wojtek: prośba - mógłbyś wrzucić jakąś fotkę (ale nie w trakcie jazdy :-) jak wyglądają zmiany?
Z góry dzięki!

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2021, 16:08:09 »
Ale, że serio...? Może coś źle ustawiasz? Fotkę, zdecydowanie...
Wgrałem na pendrive’a ale nie miałem okazji zrobić instalacji.
Da się w czasie jazdy. Ja ostatnio tylko tak robię. Trochę szkoda mi czasu na siedzenie w aucie na parkingu przez 40 min. A jeszcze mandat można złapać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2021, 19:10:40 »
Jakub... zanim pojawił się post Wojtka, miałem instalkę (update) na penie ale wywaliło info, że (mniej więcej) : zatrzymaj samochód, zostaw włączony silnik i nie wyłączaj aż do powiadomienia o tym by już wyjąć "stick" ;) I od tej pory nie chce mi się stać przez 40 min bez celu ;-) Więc jest nas dwóch (at least :-)

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2021, 19:29:37 »
Jakub... zanim pojawił się post Wojtka, miałem instalkę (update) na penie ale wywaliło info, że (mniej więcej) : zatrzymaj samochód, zostaw włączony silnik i nie wyłączaj aż do powiadomienia o tym by już wyjąć "stick" ;) I od tej pory nie chce mi się stać przez 40 min bez celu ;-) Więc jest nas dwóch (at least :-)
No co Ty gadasz?
No to od teraz też już teraz będę uważał.
I postoję 40 min profilaktycznie.
Profilaktyka to też jakiś powód


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wojciech Rabczuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen c3 Aircross 1.5d-automat
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2021, 19:50:06 »
Zdjęcia w załączeniu,zmiana ekranu po ok.7-8 sek.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2021, 21:08:54 »
Wojtek, dzięki za fotki.
Oby to była kwestia auta; musiałbym zostać beta-testerem, że u mnie może być podobnie... albo że może być inaczej :) ale podskórnie czuję, że to zbyt wysoki level dla programistów z PSA by rozróżnić w kodzie zmian co jak działa w jakim aucie...
We will see... ale nie teraz jeszcze :)

Btw: i tak żałuję, że to co jest ["grafika" :-)] w obecnej wersji C4GPII/GPST wygląda jak rodem z Amigi z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych... a to co było wcześniej: jak z przełomu wieków :)
To PSA - (P)aradoksy (S)ystemów (A)ut...

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2021, 20:02:57 »
Raczej jakiś bug. Ja mam najnowszy soft w Aircrossie i wyświetla mi wszystko po staremu, akurat zawsze jeżdżę na ekranie chwilowego spalania. Tylko chwilę przy ruszeniu przełącza mi się na wyświetlanie ograniczeń prędkości i tak przez kilkanaście sekund, a potem wraca do ekranu, który miałem wybrany. Ale tak było od początku, niezależnie od wersji softu.
Ekranik mam jakiś taki, trochę inny niż kolega. Mam Shine, ale bez HUDa.


Co do aktualizacji i stania z włączonym silnikiem... to taki standardowy europejski "dupochron". Przy każdej aktualizacji coś takiego pisze. Zawsze robię updaty podczas jazdy do pracy i auto nigdy nie zawiodło, bo nie może. Trzeba tylko pamiętać żeby sobie wcześniej puścić radio/klimę/nawiew bo nie będzie do tych funkcji dostępu podczas aktualizacji. Raz zapomniałem włączyć radia przed aktualizacją i to była długa, smutna podróż.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2021, 22:49:49 »
Norbert - co do zasady trudno się nie zgodzić z Twoją wypowiedzią.
Niemniej - mam wrażenie, że przynajmniej u mnie, w tym konkretnym przypadku - aktualizacja nie chciała ruszyć "during the moving" :]
ZTCP: (I) stoję / wrzucam pena / nie ma medium / lipa, nic rusza... (II) zacząłem jechać / wrzuciłem pena / nie ma medium / czy zainstalować... bla bla bla? / potwierdzam / info, by wyłączyć np. S&S, nie wyłączać silnika, auto nie może być w ruchu... / aktualizacja nie rusza (wywala jak za pierwszym razem).
No to powtórka (po przybyciu na miejsce) (III) wrzucam / nie ma medium / lipa, nic nie ruszyło....
Pen sprawdzony (nie raz już służył do w/w celu), sformatowany dla pewności ponownie, wrzucone raz jeszcze co trzeba... i znów (IV) jw.
Dzień świstaka :-)
pamiętam "hocki klocki" przy poprzedniej aktualizacji map (inny wątek) - wywalało w połowie KAŻDEMU przy pierwszej próbie a II próba była już skuteczna.
PSA testuje moją cierpliwość...

Offline Jan Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Posiadany samochód: Citroën Grand C4 Spacetourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2021, 11:36:03 »
pamiętam "hocki klocki" przy poprzedniej aktualizacji map (inny wątek) - wywalało w połowie KAŻDEMU przy pierwszej próbie a II próba była już skuteczna.
PSA testuje moją cierpliwość...
Mapy w wersji 17 i 18 nie były oficjalnie udostępnione oraz miały inny "format" - nie były typową aktualizacją tylko najpierw było kasowanie zainstalowanych map, a dopiero drugie uruchomienie aktualizatora dokonywało właściwą instalację.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2021, 20:47:07 »
no tak.
PSA zastawiło pułapkę na niecierpliwych... :)
byle do następnej...bezobjawowej  :P

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2021, 20:57:01 »
No i tak.
Zainstalowałem.
Zrobiłem to podczas jazdy. Bez problemu.
Mało tego. Jak zwykle zapomniałem wyłączyć start-stop. Działał, co skrzyżowanie :)
Na wyswietlaczu wszystko gra.
Czyli wszytko po staremu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Nowy soft
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2021, 18:32:55 »
Dzięki za info Jakub.
Może instalkę mam uwaloną? Ściągam 3-ci raz, nie zaszkodzi powtórzyć kroki raz jeszcze...
Ile +/- trwała instalacja?
Przez najbliższe dni nie kroi mi się dłuższa (almost 40 min.) trasa.

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Nowy soft
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2021, 11:54:20 »
Instalacja trwała ok 40 min.
W zasadzie zawsze u mnie tyle trwa.
Podobnie jest z mapami.
Pendrive też może mieć znaczenie. Kiedyś raz coś mi się kaszaniło, i zmiana pendrive’a pomogła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2021, 12:45:18 wysłana przez Jakub Siewko »