Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowe sprzęgło bierze wysoko  (Przeczytany 1967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Biela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Posiadany samochód: C5 II 2004 1.8 116km hatchback oraz C2 2006 1.4 8v 73km VTR
  • Miejscowość: Rzeszów
Nowe sprzęgło bierze wysoko
« dnia: Lipiec 09, 2021, 12:47:54 »
Cześć, 5 tysięcy km temu miałem wymieniany komplet sprzęgła i zamontowany został Luk.
Przed wymianą i po wymianie sprzęgło łapie wysoko, i pedał wydaje się twardszy niż w innych autach.
Gdzie szukać przyczyny?

Silnik to 1.8 116km

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 255
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Nowe sprzęgło bierze wysoko
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2021, 12:51:48 »
Koło zamachowe było sprawdzone? Potrafią mieć krzywą powierzchnię. Moje chyba ma krzywą bo od 100 tysięcy kilometrów sprzęgło "brzęczy" a tarcza, docisk i łożysko oporowe wydają się być ok. (Jakieś 50 tysięcy km temu zaglądałem tam.)

 Druga możliwa przyczyną - LUK bardzo często ma wadliwe zestawy.

 Trzecia możliwa przyczyna, ktoś nasmarował prowadnice po której pracuje łożysko oporowe podczas wciskania.

 Sam zastanawiam się czy nie zakupić drugiego koła zamachowego i wysłać do "otoczaka" na sprawdzenie. Wiąże się to jednak też z wymianą sprzęgła... A skoro jeździ, to jakoś nie mam natchnienia no i czasu póki co na to.

Offline Paweł Biela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Posiadany samochód: C5 II 2004 1.8 116km hatchback oraz C2 2006 1.4 8v 73km VTR
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Nowe sprzęgło bierze wysoko
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2021, 13:04:46 »
Hmm, jeśli znowu by mi przyszło zrzucać skrzynię, to jednak wolę się przyzwyczaić :D

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 255
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Nowe sprzęgło bierze wysoko
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2021, 13:17:42 »
Masz lekką i małą skrzynie. Moja jest już problematyczna z wyjęciem.

 Może też być zgięta "łapa" sprzęgła... to raczej mało prawdopodobne, auto musiałoby mieć chyba dzwona jakiegoś.

Offline Paweł Biela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Posiadany samochód: C5 II 2004 1.8 116km hatchback oraz C2 2006 1.4 8v 73km VTR
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Nowe sprzęgło bierze wysoko
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2021, 13:35:38 »
Samo wyjmowanie skrzyni bez problemu bym powtórzył, gorzej z odkręcaniem, bo mam tak poprowadzone węże od LPG, że akurat blokują dostęp do całej łapy skrzyni biegów, no a że wolałem ich nie demontować, to odkręcanie i potem przykręcanie łapy było mordęgą.

Z ojcem amatorko wymienialiśmy sprzęgła już w kilku autach w domu, ale tutaj było więcej problemów niż w jakimkolwiek innym.

Co do łapy sprzęgła, założyliśmy nową przy wymianie.