Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Stuki przy wciskaniu i popuszczaniu pedału przyspieszenia.  (Przeczytany 1121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice
Stuki przy wciskaniu i popuszczaniu pedału przyspieszenia.
« dnia: Kwiecień 24, 2022, 14:18:08 »
Witam. Może ktoś z was mi pomorze, bo już rozkładam ręce i nie mam już siły co do tego auta.
Wymieniłem wahacze, wszystkie tuleje, wszystkie poduszki, dwie półośki, obydwa sworznie, dwumas i sprzęgło. I dalej mam problem ze stukaniem podczas dodawania i puszczania gazu. Czasem słyszalne pukniecie podczas zmiany biegów. Gdzie mogę szukać jeszcze przyczyny, bo już jestem załamany wydatkami na części i na mechanika. Nie wiem do jakiego już warsztatu mam się udać na terenie Gliwic, bo każdy rozkłada ręce i zostawiam tylko pieniądze bez żadnego efektu. Może ktoś tutaj z forum mi pomoże, może ktoś z was ogarnia Citroeny. Proszę o pomoc. Dziękuje.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 115
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Stuki przy wciskaniu i popuszczaniu pedału przyspieszenia.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2022, 14:22:53 »
Końcówki kierownicze też zmieniłeś?

 Teoretycznie nie mają nic wspólnego z imprezą... Jednak dokładnie takie stukanie miałem 3 lata w Corsie, zmieniłem poduszkę jednego amortyzatora oczywiście nic to nie dało i dałem sobie spokój z tym. Dopiero na którymś z kolei badaniu technicznym stwierdzili że końcówki kierownicze do wymiany. To zmieniajcie... Jakież było moje zaskoczenie że po tym skończyły się stuki. Nawet na to nie liczyłem.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 199
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Stuki przy wciskaniu i popuszczaniu pedału przyspieszenia.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2022, 17:43:21 »
Jeśli stuki są z prawej strony to do sprawdzenia jest prawa poduszka silnika. Jeśli centralnie są stuki to dolna.
W HDI zwłaszcza jest do sprawdzenia poduszka/łącznik poziomy pomiędzy kielichem a poduszka główną. Najlepiej go sprawdzić na jedynce i ręcznym.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof Rosochacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 X7 TOURER 2.0 HDI 163PS RHH AM6
  • Zainteresowania: muzyka, informatyka
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Stuki przy wciskaniu i popuszczaniu pedału przyspieszenia.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2022, 18:48:49 »
W moim przypadku taki efekt dawała uszkodzona dolna tuleja zwrotnicy. Wewnętrzna część oderwała się od warstwy gumowej i przy przyspieszaniu lub hamowaniu wahacz przesuwał się i stukał o zwrotnicę.

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Stuki przy wciskaniu i popuszczaniu pedału przyspieszenia.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2022, 18:57:43 »
W moim przypadku taki efekt dawała uszkodzona dolna tuleja zwrotnicy. Wewnętrzna część oderwała się od warstwy gumowej i przy przyspieszaniu lub hamowaniu wahacz przesuwał się i stukał o zwrotnicę.


Też wymienione.