Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana radia z RD na NG4  (Przeczytany 3225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Wymiana radia z RD na NG4
« dnia: Marzec 19, 2022, 07:40:53 »
Cześć
zakupiłem c5 x7 z 2010r. mam tam radio rd (chyba rd45) i mały wyświetlacz. Jest tam układ HIFI i chyba bluetooth w radiu. Wyświetlacz niestety jest uszkodzony, słabo na nim widać (wylany?). Chciałbym zmienić to radio na NG4. Domyślam się że potrzebny jest cały komplet wraz z wszystkimi przewodami. Czy do auta z HIFI jest jakaś specjalna wersja NG4 czy mógłbym kupić dowolną i będzie działać?  Druga sprawa czy jest jakiś sposób na naprawienie wyświetlacza. Zanim go wymienię to chciałbym na nim coś widzieć :)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2022, 09:07:38 »
RD45 jeśli tam jest to może być lepszym rozwiązaniem niż te całe NG4. Wyświetlacz tylko wymiana.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2022, 10:45:59 »
Ng4 lub inne navi musi być. Żona już się przyzwyczaiła i nie wyobraża sobie żeby w aucie "exclusive" był monochromatyczny wyświetlacz.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2022, 12:47:49 »
W tym roczniku raczej jest rd4 + nomade/klm.
Do HiFi jest to samo co do opcji bez wzmacniacza. Wymaga jedynie odpowiedniej konfiguracji radyjka.
Tylko nie wiem po co się upierasz na leciwe NG4? Lepsza opcja to rt6 lub dotykowy smeg.

Koszty pomijam, bo od ręki to są min. 2000+ pln (ramka ekranu/ekran/radio/kabelki). Sama ramka ekranu to min. 400zł.
Ramki ekranu są w dwóch rodzajach więc wypada kupić odpowiednią do danego ekranu.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2022, 13:03:41 »
2010 więc może być równie dobrze KML co i Nomade. RD45 też raczej było później nieco. Fabrycznie w C5 X7 występowało RD45? Jakoś nie spotkałem.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2022, 17:07:50 »
Co do radia to się nie upieram czy to rd4 czy rd45. Nie potrafię ich rozpoznać. Najłatwiej byłoby je wyjąć i odczytać z tabliczki/naklejki jaki to typ.
Do do NG4 też się nie upieram. Wybrałem takie ponieważ tu na forum jest w miarę świeża paczka z mapami. To i tak tylko dla wyświetlacza bo navi jakie używam to janosik + czasem google maps. Więc cała zabawa w sumie ma mały sens ale jak pisałem kobita się uparła że to bez sensu bez wyświetlacza i nawigacji. Czasem korzystałem z RT3 w moim polifcie i mimo że stareńkie to okrutnie to i tak dawało parę razy radę. Może być i nowsze byle bym był w stanie je diagboxem zakodować. Mam wersję 7.57 i wyższej nie jestem wstanie zainstalować. Z jakiegoś powodu po aktualizacji do 7.58 i później do 7.62 pojawia się błąd połączenia (jakieś windowsowe errory) i kabel przestaje działać a diagbox się wiesza. A od wersji diagboxa zależy chyba wersja radia którą będę w stanie zaprogramować.
Z ramką u mnie będzie chyba podwójny problem ponieważ mam brązową skórę Criollo. To i elementy plastikowe też powinny być brązowe.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2022, 17:15:03 »
Trochę dziwna ta wersja C5, bo ma pakiet ze skórą na desce, czyli na bogato a radyjko podstawowe.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2022, 18:04:27 »
Tak, jest panorama dach a nie ma czujników z przodu. Niby exclusive ale taki dziwny. Kolor też nietypowy. Beżowy/złoty ale taki wyblakły wpadający w srebrny, jakby "babski" :)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2022, 18:14:01 »
Zwyczajnie mądrze skonfigurowane auto.  ;) Też bym nie brał czujników parkowania z przodu jak i navi. Zwyczajnie i tak z tego bym nie korzystał więc po co dopłacać?

W Corsie E mam czujniki z przodu i bardziej mi przeszkadzają niż pomagają. Jedynie z systemu z Android auto jestem w miarę zadowolony... Jednak tu znów auta PSA są nieco w tyle. (Tak wiem opel to też już Francja, ale Corsa E jednak jeszcze nie jest z tych czasów.)

 A co kobieta mówi... Hmm mam to w nosie, jak jej samochód nie pasuje to niech chodzi piechotą.  :D

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2022, 18:40:13 »
Przyznaję, widać że niemiec wiedział czego mu potrzeba. Panorama,skóra,afil i masaże ale w ekraniki i czujniki "się bawić" nie chciał. Ja niestety mam astygmatyzm wzroku który objawia się problemem z określeniem prawidłowo odległości. Niestety mnie te czujniki by się przydały.

A tak przy okazji czy możliwe jest że w 2010 nie stosowali już skrętnych reflektorów? Diagbox (używałem pierwszy raz, wcześniej tylko lexia) nie łączy mi z kalkulatorem, jest też błąd korektorów położenia świateł. Doświetlanie mam realizowane przez zapalenie halogenów na dole. Tak ma być? C5 X7 to zupełnie nie moja bajka. Nie raz zarzekałem się tu na forum że takiego auta nie kupię ale polifta MKI znaleźć w dobrym stanie z przebiegiem do 250tys.km to jak wygrać w lotto i stało się. Wola posiadania hydro wygrała z uprzedzeniami. Trochę błędów diagbox pokazuje ale postaram się ogarnąć. Najpoważniejszy chyba to błąd P2566 -geometria turbo ale na razie nic z tym nie robię ponieważ tu na forum ktoś pisał że to może być od słabego akumulatora. Klapę mogę otworzyć z max 2 razy i wywala economy mode. Diagboxem nie jestem wstanie na zgaszonym silniku buszować w aucie dłużej niż 10minut bo economy mode. :/ Mam taki sam akumulator z zeszłego roku w poprzednim c5 więc chyba przełożę na próbę. Może będzie w lepszym stanie. Nie mam niestety prostownika, może wystarczyło by tylko podładować?

sorry za oftop, chyba zrobię osobną stronkę dla tego auta to może podpowiecie mi co i jak w tym aucie trzeba naprawić/ zrobić żeby było dobrze ;)

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2022, 20:20:59 »
Doświetlanie jest na skrętnych soczewkach xenon plus chyba halogeny w zderzaku. Innej soczewki nie było w C5 X7, więc jeśli masz xenony, to powinny się poruszać ale tylko podczas jazdy. Na postoju to nie działa.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2022, 21:06:10 »
Też mój wzrok nie jest idealny niestety. Bardzo irytują mnie duże wyświetlacze a aucie nocą... Nie mniej schodzimy z tematu.

 Jak byś chciał koniecznie bawić się w przeszczep navi będzie to droga zabawa... I jeszcze trzeba wybrać w jaką navi się pchać. Wiązki niemal na pewno trzeba będzie robić lub kłaść dodatkowe.

Offline Kazimierz Czaja

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Świnoujście
  • Posiadany samochód: C5 X7
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Świnoujście
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2022, 23:43:55 »
doświetlanie - soczewki skrętne + dodatkowe żarówki w lampach

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2022, 09:26:38 »
Też mój wzrok nie jest idealny niestety. Bardzo irytują mnie duże wyświetlacze a aucie nocą... Nie mniej schodzimy z tematu.

 Jak byś chciał koniecznie bawić się w przeszczep navi będzie to droga zabawa... I jeszcze trzeba wybrać w jaką navi się pchać. Wiązki niemal na pewno trzeba będzie robić lub kłaść dodatkowe.

Zdaję sobie sprawę że to całe nowe wiązki dlatego chciałbym kupić komplet. Na olx znalazłem ng4 za 1500zl z opcją montażu. Gość z Łodzi ma takie coś na sprzedaż. Na naszym forum jest dostępna względnie świeża mapa. Rneg2 rt6 to chyba trochę większy zabytek mimo że nowszy. Przy rt6 nie tracę półeczki pod radiem. Zastanawiam się jeszcze nad androidem. Jest jakiś taki 9cali w miejsce małego wyświetlacza. Niby działa wszystko z kierownicy tylko chyba tryb darł się nie załączy. Można nawet kamerkę cofania założyć. Obawiam się tylko jakości tych chińskich androidów. Plusem było by pozostawienie ramki i radia bez zmian. A że jak wspominałem ramkę mam brązową to i problem byłby mniejszy. Sam nie wiem. W sumie sam się przyzwyczaiłem do dużego ekranu z parametrami auta. Ten czarny ekranik z czerwonymi literami i piktogramami mi nie leży. Słabo to wygląda poprostu.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2022, 16:09:36 »
Odpowiem sobie sam :) Poczytałem trochę nasze forum i widzę że do Rt6 są tak samo aktualne mapy co do Ng4. A że to pierwsze jest 1 din to chyba wygrywa :)  Zdecydowanie będę polował na RT6 w dobrej cenie. Dzięki za rady.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2022, 16:37:14 »
Do ng4 nie fabrycznych aktualnych map. Są to samoróbki.
Do RT6 są jeszcze aktualizacje fabryczne, te same co w SMEG.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana radia z RD na NG4
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2022, 19:39:11 »
Ok, to tym bardziej lepszym rozwiązaniem będzie RT6 i takiego radia będę szukał. Dzięki za info.