Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowe auta i nowe pytania...  (Przeczytany 4918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Nowe auta i nowe pytania...
« dnia: Styczeń 29, 2008, 22:45:50 »
Na poczatku chcialem sie przywitac z innymi uzytkownikami Xsary Picasso :-)

Przejrzalem forum, ale nie znalazlem odpowiedzi. Spedzilem tez troche na anglojezycznym odpowiedniku, rowniez nic, tylko poszlaki... Tak wiec mam kilka pytan.

Wczesniej kilka zdan o aucie - listopad 2004, 2.0HDi, wrersja exclusive, na liczniku 39200km (24500mil). Auto jezdzone przez jakiegos emeryta. Foczka jest RHD i jezdzi w Anglii, wiec prosze brac na to poprawke :-). Wiec pytanka...

1. Zapalam samochod, pompka ladnie pracuje, wszystko gucio, przekrecam stacyjke - zarzuci troche silnikiem - na tyle, ze czuc to na calym aucie, i silnik pracuje. Dymek minimalny. Jade, chce zgasic auto - wylacza stacyjke, znowu zarzucenie silnikiem, tez dosc odczuwalne. Pytanie - czy to norma?

2. Silnik cieply, czy zimny to samo. Jedynka, chce wrzucic dwojke, wciskam sprzeglo, puszczam gaz i slysze z prawej strony - wziuuuu. Wrzucam dwojke, jade, chce wrzycic trojke - znowu - sprzeglo, gaz, silnik schodzi z obrotow i wziuuuu. Przy trojce na czworke rowniez slyszalne, ale mniej. Poniewaz nie mam obrotomierza, nie wiem, jaki to dokladnie zakres obrotow, ale zarowno przy niskich i bardzo wysokich obrotow tego czegos nie slychac. Tylko w zakresie tak srodka - co zmiana na inny bieg - wziuuu. Podejrzewam, ze to slychac turbine. Dzis jezdzilem z gosciem z Citroena, ale on nic nie slyszal - ja zreszta zmiejsca pasazera tez. Jak tylko usiadlem za kierownica, zaraz to slyszalem...

3. Tempomat mi nie dziala - ma to jakis swoj bezpiecznik? Wszystko inne dziala.

4. Auto rozpedza sie do licznikowych 160km/h i nie bardzo chce jechac dalej - mam czekac dluzej, jak sie rozpedzi, czy bawic sie z linka?

5. Ktos ma jakis patent, jak uchornic Pici przed zalaniem filtra powietrza i katastrofa - bo wejscie filtra jest iscie debilnie pomyslane...

6. Czy w Polsce tez kradna tak kolo zapasowe? I jak to robia, skoro srube odkreca sie z bagaznika?

7. Po prawej stronie mam dzwignie wycieraczek, i w niej przycisk od komputera. Po lewej stronie jest dzwignia kierunkow i swiatel, i ma taki sam przcisk (jak do komputera) - po co ten przycisk, bo go w instrukcji nie znalazlem...

8. Jak jade ulica, widze niektore Xsary z szybami przednimi w takim fioletowym odcieniu. Co to i czy w kazdym aucie wystepuje? Jak patrze u siebie z zewnatrz, to nic takiego nie widze...

9. Przy temperaturach rzedu +7*C i wiecej (nie bylo jeszcze chlodniej), nie pali mi sie kontrolka swiec zarowych - normalne czy cos nie teges?

To by bylo na tyle. Za wszystkie odpowiedzi dziekuje :D

Offline Piotr Cybulski

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 1 718
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 2.0 HDi 180KM, Peugeot 508 2.0 HDi 180KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2008, 22:56:51 »
co od ostatniego poytania masz przerobione auto na lewostronne?
Były:
AX 1990,AX 1996,Xsara 1.6 1998,Xsara Picasso 1.8 2000,C5 2.2HDi 2002,Saxo 1.6VTS 1999,Xsara 2.0 16V VTS Muskieter 1998,Xsara Picasso 2.0 16V 2006,406 Coupe V6 1998,C4 2.0VTS 2006,C4 2.0HDi Loeb,C4 2.0HDi 2007,C5 2.0HDi 2008,4007 2.2HDi 2008,C5 2.7HDi 2009, 308 GT 1.6HDi 2013

  • Gość
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2008, 23:09:50 »
nic nie jest przerabiane - auto jezdzi w Anglii i ma kierownic e po "angielskiej stronie" - jak wspomnialem wczesniej jest RHD.

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2008, 13:21:13 »
1. Przy dieslu to raczej normalne.

4. A do jakiej prędkości chciałbyś go rozpędzić? Przecież to nie rajdówka ;)

6. U mnie jeszcze nikt nie dobierał się do zapasu i nie słyszałem o podobnych przypadkach.

8. Fioletowa szyba to szyba atermiczna, czyli taka która odbija ciepło. Możliwe że w Twoim samochodzie przednia szyba była wymieniana i wstawili zwykłą.

9. To jest normalne. Kontrolka świec żarowych powinna zaświecić się przy temperaturze poniżej 0 stopni.

  • Gość
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2008, 16:18:48 »
Cytuj


4. A do jakiej prędkości chciałbyś go rozpędzić? Przecież to nie rajdówka ;)


Zegarowe 160km/h to jakies 153km/h rzeczywsite - oczekiwałbym coś koło 175 licznikowego, co i tak będzie mniej niż rzeczywsite

Cytuj

6. U mnie jeszcze nikt nie dobierał się do zapasu i nie słyszałem o podobnych przypadkach.


Kurde, a właśnie w Anglii coś płaczą, że kradną zapasy...

Cytuj

8. Fioletowa szyba to szyba atermiczna, czyli taka która odbija ciepło. Możliwe że w Twoim samochodzie przednia szyba była wymieniana i wstawili zwykłą
.

Ale to każda fabrycznie wyposażona Xsara powinna mieć?

Offline Paweł Dobrowolski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDI 110 KM
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2008, 17:10:03 »
Cytuj

Łukasz Marczak napisał:


Cytuj

8. Fioletowa szyba to szyba atermiczna, czyli taka która odbija ciepło. Możliwe że w Twoim samochodzie przednia szyba była wymieniana i wstawili zwykłą
.

Ale to każda fabrycznie wyposażona Xsara powinna mieć?



Oj wydaje mi się że każda

Pozdrawiam
Xsara Picasso 1,6 HDI FAP 110 KM

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2008, 17:34:25 »
Każda każda. Mój to rocznik 2000 czyli jeden z pierwszych i pamiętam że to było standardowe wyposażenie. Później szyba pękła od kamienia i była wymieniona na zwykłą.

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2008, 18:19:11 »
Cześć Łukaszeczek. ;-) Śledziłem Twoje opisy na autokąciku, a teraz widzę, że i tu zawitałeś. Wobec tego i tutaj gratuluję zakupu i życzę zadowolenia z jazdy.
colins

  • Gość
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:13:15 »
Cytuj

Sławomir Koliński napisał:
Cześć Łukaszeczek. ;-) Śledziłem Twoje opisy na autokąciku, a teraz widzę, że i tu zawitałeś. Wobec tego i tutaj gratuluję zakupu i życzę zadowolenia z jazdy.


hihi, mały ten świat :-) Mam tylko nadzieję, że cytrynka mnie nie rozczaruje. Na razie auto mam na 3 miesięcznej gwarancji, więc jak najwięcej chcę się dowiedzieć co i jak. Po mocnym grzebaniu na angielskim forum udało mi się dotrzeć, co może być przyczyną nie działania tempomatu. Jak tylko wrócę do domu, zaraz sprawdzę, czy się to sprawdzi.

A wszystkich zapraszam do dalszej dyskusji, bo tematów nie rozstrzygniętych jest jeszcze kilka ;)

Pozdrawiam

Offline Bart Baradziej

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 88
  • Skąd: Evesham
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Evesham
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2008, 20:34:52 »
odpowiedź na 7.

Wciśnij a się przkonasz :p to klakson :D
Citroën Xsara Picasso 1.6 Benzyna 2001 anglik

  • Gość
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2008, 20:42:54 »
to byl klakson ale w wersjach sprzed liftu. A teraz nic sie nie dzieje, jak to wcisne... zrobie fotke, bo to taki dziwny przycisk... zastanawiam sie, czy nie byl on od swiatel zostajacych wlaczone na minute...

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2008, 20:51:49 »
No to po starej autokącikowej znajomości :-] udzielę odpowiedzi na Twoje pytania porównując zachowanie Twojego Pikusia z moim. Od razu dodam, że jeśli Twoje Picasso ma autentyczny przebieg, to powinno być w zasadzie jak nowe.
I po kolei:
1. U mnie nie ma rzucania silnikiem/autem przy zapalaniu czy gaszeniu, ale spotkałem kilka zupełnie innych, całkiem zdrowych aut z dieslem, w których tak się działo więc nie masz się raczej czym przejmować. Jeśli silnik pali na dotyk, pracuje cicho i gaśnie od razu po przekręceniu kluczyka, to nie ma strachu. W zimie, po uruchomieniu silnika szary dymek to norma, później po nagrzaniu nie powinno być kopcenia (ewentualnie jakiś czarny bączek po mocnym przegazowaniu, ale w żadnym wypadku niebieski).
2. To wziuuu :), o którym piszesz to najprawdopodobniej dźwięk turbosprężarki - spróbuj zmieniać biegi przy różnych obrotach silnika (wiem, wiem - nie ma obrotomierza, ale chyba masz słuch? :]) i wtedy zobaczysz czy masz taki gwizd. Jednocześnie dodam, że zdrowa turbinka zachowuje się w Pikusiu bardzo cicho i np. w moim muszę uchylić okno żeby usłyszeć jej charakterystyczny gwizd przy rozpędzaniu.
3. Jeśli chodzi o tempomat, to ja tego nie mam więc się nie wypowiadam. A może u Ciebie też nie ma?
4. Pisałeś, że autem jeździł jakiś dziadek więc może zamulił z lekka Twoją maszynę. Lej dobre paliwko i przegoń bolida kilka razy po autostradzie, to może sie rozjeździ i przekroczysz te magiczne 160 km/h :evil: choć od razu zaznaczam, że Pikuś z tym motorem do jazdy wyścigowej się nie nadaje i np.mój egzemplarz do jakichś 130-140 km/h rozpędza się dość żwawo, ale potem to już czuć, że się męczy (ponadto przyznam się bez bicia, że nie testowałem prędkości maksymalnej - kilka razy przycisnąłem do 150 kilku km/h i czułem, że jeszcze trochę by poszedł, ale odpuszczałem).
5. Gdzieś kiedyś czytałem o przypadku zalania filtra powietrza, ale nie znam patentu na to. Może wolniej przez kałuże i będzie git. ;-)
6. Słyszałem o przypadkach kradzieży paliwa, ale koło - pierwszy raz słyszę. Czyżby TAM było większe złodziejstwo???
7. Z tego co pamiętam, to ten przycisk służy do "odpalenia" klaksonu. Nie wiem kto wpadł na tak debilny pomysł umieszczenia trąbki w malusim guziczku na końcu dźwigni. :-( Przecież w chwilach złości chce się raczej walnąć z piąchy w kierownicę, by wykrzesać jakieś trąbnięcie no i tam powinien być klakson. Niestety nic na to nie poradzimy - ot, taka budowa Pikusiowej trąbki. :D PS. Po liftingu przycisk chyba ma inne zastosowanie więc może niech inni się wypowiedzą.
8. Też oglądam każde napotkane Picasso, ale nie zwracałem nigdy uwagi na kolor szyb więc nie wypowiadam się. Sprawdź u siebie oznaczenia szyb - wszystkie powinny być z tego samego roku.
9. Kontrolka świec pali się tak krótko, że nawet nie wiem która to jest. :D Masz wszystko w porządku.
To tyle moich przemyśleń. Od razu zaznaczam, że sugerowałem się zachowaniem mojego potwora, no ale myślę, że każdy zdrowy Pikuś z tym motorem zachowuje się podobnie więc jakieś porównanie masz.
Jeszcze raz pozdro...
colins

  • Gość
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2008, 14:58:09 »
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

Aha, rozwiazalem zagadke lewego przycisku - sluzy do nawigacji do przywolania ostatniego komunikatu. W instrukcji nie jest zaznaczony, a tylko w instrukcji radia, a ze nawigacji nie mam, to ten dzial omijalem. Ale ta zagadka jest juz rozwiazana. A klakson mam po ludzku, na kierownicy :-)

Offline Piotr Cybulski

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 1 718
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 2.0 HDi 180KM, Peugeot 508 2.0 HDi 180KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:16:22 »
jak to masz przycisk do nawigacji a nawigacji nie masz?
Były:
AX 1990,AX 1996,Xsara 1.6 1998,Xsara Picasso 1.8 2000,C5 2.2HDi 2002,Saxo 1.6VTS 1999,Xsara 2.0 16V VTS Muskieter 1998,Xsara Picasso 2.0 16V 2006,406 Coupe V6 1998,C4 2.0VTS 2006,C4 2.0HDi Loeb,C4 2.0HDi 2007,C5 2.0HDi 2008,4007 2.2HDi 2008,C5 2.7HDi 2009, 308 GT 1.6HDi 2013

  • Gość
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2008, 17:24:37 »
Ano tak. I chyba wszystkie Exclusivy po FLu ten przycisk maja, bo samo dolozenie nawigacji to wtedy pikus :D

Offline Piotr Cybulski

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 1 718
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 2.0 HDi 180KM, Peugeot 508 2.0 HDi 180KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe auta i nowe pytania...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2008, 18:53:56 »
szczerze to Ci powiem ze mnie zdziwiles nie wiem jak było , ale w zeszle wakacje jezdzilem dwoa picasso jeden 2,0 HDi a drugi 1,6 HDi w wersji exclusive z roku 2007 i w zadnym nie widzialem zeby byly na dziwgence z obu stron te znaczki.  Ale moze w anglii to kazdy mial ... :)
Były:
AX 1990,AX 1996,Xsara 1.6 1998,Xsara Picasso 1.8 2000,C5 2.2HDi 2002,Saxo 1.6VTS 1999,Xsara 2.0 16V VTS Muskieter 1998,Xsara Picasso 2.0 16V 2006,406 Coupe V6 1998,C4 2.0VTS 2006,C4 2.0HDi Loeb,C4 2.0HDi 2007,C5 2.0HDi 2008,4007 2.2HDi 2008,C5 2.7HDi 2009, 308 GT 1.6HDi 2013