Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: fotelika dla dziecka  (Przeczytany 7965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Maźnicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 653
  • Skąd: Strzyżów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V+LPG
  • Zainteresowania: Motocykle !!!
  • Miejscowość: Strzyżów
fotelika dla dziecka
« dnia: Marzec 08, 2013, 17:46:43 »
Witam czy picasso posiada mocowanie fotelika typu isofix?? jak to rozpoznać?
Marcin

Offline Bartosz Klewicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 568
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: KIA CARNIVAL 2.9 2006
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2013, 18:42:47 »
Mocowania są dwa na zewnętrznych tylnych fotelach
były  ZX 1,6 avantage
         XSARA  1.4  2000r
Xsara Picasso 2.0 HDI 03

Offline Marcin Maźnicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 653
  • Skąd: Strzyżów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V+LPG
  • Zainteresowania: Motocykle !!!
  • Miejscowość: Strzyżów
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2013, 21:18:58 »
ok tylko czy w każdym picasso występują? np 2002r. 1.8 16V?
Marcin

Gachu

  • Gość
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2013, 16:30:28 »
w każdym, poczytaj forum

Offline Łukasz Myszala

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Saxo 1.1 2001
  • Miejscowość: Lublin
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2013, 17:08:46 »
Przy okazji warto powiedzieć że w naszych Picasso nie można używać fotelików z podpórką, gdyż nie może ona stać na schowkach, które akurat są przed zewnętrznymi tylnymi fotelami.

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2013, 21:48:25 »
Cytuj

Łukasz Myszala napisał:
Przy okazji warto powiedzieć że w naszych Picasso nie można używać fotelików z podpórką, gdyż nie może ona stać na schowkach, które akurat są przed zewnętrznymi tylnymi fotelami.

Ale czemu nie ? Tak pytam z ciekawości.

Gachu

  • Gość
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2013, 22:13:52 »
Cytuj

Pawel Dienwebel napisał:
Cytuj

Łukasz Myszala napisał:
Przy okazji warto powiedzieć że w naszych Picasso nie można używać fotelików z podpórką, gdyż nie może ona stać na schowkach, które akurat są przed zewnętrznymi tylnymi fotelami.

Ale czemu nie ? Tak pytam z ciekawości.


post wyżej masz odpowiedź

Offline Konrad Sankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso SX Pack, 1.6 16v, 2007
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2013, 15:55:04 »
ciekawe, możecie wyjaśnić dlaczego nie można używać fotela z nóżką?? Czy to jest zabronione, decydują względy bezpieczeństwa?? Czy może chodzi o wygodę w dostępie do schowka??
Ja mam fotelik z nóżką i ona nie opiera się na klapie schowka... więc chciałbym wiedzieć, dlaczego "nie można używać fotelików z podpórką" ????
Yazeen

Offline Łukasz Myszala

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Saxo 1.1 2001
  • Miejscowość: Lublin
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2013, 23:41:59 »
To jak ty masz to zamontowane? Ja to tak rozumiem. Podpórka musi stanowić solidne podparcie fotelika umieszczonego tyłem do kierunku jazdy. Musi się ona opierać na podłodze - elemencie konstrukcyjnym. Jeżeli stoi na klapie schowka to w przypadku wypadku zapada się i fotelik leci nie tak jak trzeba. W każdym sklepie z fotelikami Ci tak powiedzą jeśli powiesz im że masz takie schowki. Najgorsze jest że są one akurat przed fotelami z mocowaniem isofix, więc akurat tymi predystynowanymi do montażu fotelików.

Offline Konrad Sankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso SX Pack, 1.6 16v, 2007
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:35:11 »
Ok. Rozumiem już o co chodzi. Ja mam już większy fotel, który jeździ przodem i jego noga staje jeszcze na podłodze a nie na klapie schowka. Ale faktycznie ma sens to co piszesz przy kolejnym fotelu zwrócę uwagę na ten szczegół. Na szczęście są foteliki z ISO-FIXEM, które nie mają nogi.
A swoją drogą mogliby producenci aut pomyśleć i skoro już montują mocowanie typu ISO-FIX a samochód to mogliby też montować na środku..... wszystkie testy i badania wskazują, że dla fotelika i bezpieczeństwa dziecka to miejsce jest najbezpieczniejsze. (szczególnie, że Pikus ma 3 osobne fotele z tyłu).
Yazeen

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2013, 00:01:59 »
Pikus to ma z tylu 3 krzeselka a nie fotele, one sa dosc waskie. Kazdy ciut wiekszy fotelik dzieciecy zajmuje wiecej miejsca niz szerokosc fotela. A to oznacza ze zamontowanie go centralnie "wypchnie' potencjalnych siedzacych na drzwi. Z kolei montowanie fotelika z brzegu pozwala ja jego przesuniecie i zamocowanie tak zeby nie nachodzil na srodkowy fotel. akurat cwicze dwa foteliki z tylu i wlasnie wolny srodkowy fotel to jedyna kombinacja w ktorej pasazer moze wygodnie siedziec (a dzieki ogromniastym drzwiom rowniez wygodnie wchodzic). Pomijam rzeczy poza samochodowe - czyli co sie dzieje gdy dwa dzieci sa zbyt blisko siebie w aucie ;-)
Pewnie sa jakies inne powody typu przesuwany srodkowy fotel (czego nie wolno zrobic jesli jest zamontowany fotelik) czy najzwyczajnie inne mocowanie pasow.
Tak naprawde wiekszocs aut nie ma mocowania iso na srodku, chociaz najczesciej wlasnie dlatego ze srodekjest wyprofilowany jako zaglowek, albo wezszy niz zewnetrzne siedzenia.
Z praktycznego punktu wiedzenia wole dziecko miec przy drzwiach, zeby latwiej sie wsiadalo i wysaiadalo (a to tez jakis element bezpieczenstwa)
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2013, 10:54:51 »
Pozwolę sobie odświeżyć temat i dodać parę szczegółów:
1. Wg instrukcji obsługi samochodu ISOFIX w picasso może być używany tylko do wagi dziecka 18 kg.
2. Obecnie większość fotelików (jeśli nie wszystkie) z ISOFIXem mają albo nogę (która trafia na schowek), albo obowiązkowy dodatkowy pas (tzw top-tether, v-tether, itp), którego nie da się zamontować w picasso, bo nie ma na niego zaczepu, a instrukcja obsługi fotelika mówi, że jest konieczny.
3. Oglądając ten test zderzeniowy jestem w 100% zdecydowany na fotelik z 5-punktowym pasem bezpieczeństwa.

Mój syn ma obecnie 10,5 kg. Czy ktoś jest w stanie polecić jakikolwiek sensowny fotelik biorąc pod uwagę powyższe?
Miło by też było, żeby miał rozsądną cenę (czyli poniżej 1000 pln).

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2013, 11:03:30 »
Gdzieś na forum była mała "kłótnia" dotycząca fotelików. Ja używam Recaro Young Sport - 5-cio punktowe pasy, cena - jakieś 800 zł. Wygoogluj "testy fotelików" - znajdziesz stronę z publikacją wyników i dokonaj wyboru. Moja córcia jeździ już roczek z haczykiem w Recaro i nie marudzi.

Offline Paweł Wawrzkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Jest: C4 Picasso 1.2 2017 Był:XP 1,6 HDI 2004
  • Miejscowość: Wrocław
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2013, 22:43:00 »
@Michał tym pierwszym to mnie zaciekawiłeś. Wygląda na to, że nie ma sensu kupwać fotelika z ISOFIX z grupy powyżej 18kg.

Jak od 2 lat używam fotelika Ramatti Star Isofix , który jest z nogą. Noga jednak dotyka podłogi przy samym jej końcu i nie jest na schowku. Swoją drogą nie wiedziałem o takim ograniczeniu i fotelik kupiłem w ciemno zwracając uwage na to by miał isofix, bo jak już auto to ma to warto skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia.
Fotelik ma 5 punktowy pas , jednak chłopak ma juz ponad 3 lata i 16 kg , więc czas rozglądnąć się za fotelikiem dla przedszkolaka ;)
Synkowi fotelik odpowiada, bo fajnie wysoko siedzi. Fotelik można też nieznacznie położyć, a przydaje się to jak zaśnie, co dość często sie zdarza ;).
No coż, wygląda na to, ze będzie już bez isofixa. Przy okazji, gdzie znalazłeś taką informacje ?

Offline Konrad Sankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso SX Pack, 1.6 16v, 2007
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Re: fotelika dla dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2013, 13:46:42 »
Informacja o wadze dziecka przy ISOFIXie jest w instrukcji od Pikusia w dziale: ELEMENTY KOMFORTU/URZĄDZENIA ZABEZPIECZAJĄCE DLA DZIECI:
"Foteliki dla dziecka ISOFIX są wyposażone w dwa zatrzaski, które z łatwością można przymocować do tych pierścieni. Tego typu system mocujący przewidziany jest dla dzieci ważących do 18 kg".
Ale wygląda na to, że to sie odnosi ogólnie do mocowania typu ISOfix a nie tylko do Pikusiowego ISOFIXa. Ale pewnie mając Isofix w samochodzie, można go użyć jako dodatkowe zabezpieczenie poza pasami :)
Yazeen