Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zwiększone zużycie paliwa - HDI  (Przeczytany 8035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Szargut

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Antwerpen
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDi, Berline, 2003r.
  • Miejscowość: Antwerpen
Re: Zwiększone zużycie paliwa - HDI
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 23, 2008, 10:11:25 »
U mnie srednia(komp) z ostatnich 3452 km to rowniutko 8,0 (jazda miasto/autostrada 60/40%). Srednia (komp) na baku zazwyczaj 7,8 -8,2. Wiadomo w zimie albo jak klima caly czas na full to nawet pod 8,9 na baku.
....wydaje mi sie ze tak poprostu ma byc, a wskazania producenta to chyba byly mierzone bez oporow powietrza :)

Offline Michał Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Warszawa, Mokotów
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso II 2015 1.6 THP 165 S&S EAT6 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa, Mokotów
Re: Zwiększone zużycie paliwa - HDI
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 23, 2008, 10:45:38 »
Cytuj

Robert Gumiński napisał:

Informację o 5 tys uzyskałem z serwisu, gdzie twierdzą że pomiary powyżej owych 5 nie mają już sensu. Przez pierwsze 4,5 tys jeździsz ze średnią ok 6,5 a kolejne 500km katujesz auto gdzie spalanie chwilowe sięga 24-30 litrów. Te 500km do całości przejechanego dystansu nie zmienią lub nieznacznie zmienią wynik. Najpewniejszy pomiar średniego spalania jest do 1tys km.


To ja się trochę poniezgadzam :)
To co mówisz, to prawda, ale równie dobrze ktoś może jechać 1 tyś km ze spalaniem 6,5 l a następne 4 tyś ze spalaniem 10l i średnia będzie bardziej zbliżona do tych ostatnich 4 tys km. Przynajmniej z matematycznego punktu widzenia.

Cytuj

Także jak czytaliśmy w innych postach komp swoje wskazania a my swoje (najpewniejsze). Co ciekawe wskazania spalania przez komputer powinno być wręcz idealne. Robi on pomiar z czasu otwarcia wtrysku i ilości wtryśniętego paliwa.


Z tym idealnie to bym się nie zgodził, co zresztą widać po wynikach - rzadko komp pokazuje tyle, ile wejdzie do baku na stacji.
Po prostu ilość paliwa wtryskiwana w jednym wtryśnięciu jest liczona w mikrolitrach. Dokładny pomiar jest nieopłacalny - to nie statek kosmiczny, który musi idealnie mieć wyliczone parametry, a mały błąd na pomiarze przy jednym wtryśnięciu paliwa może dawać spore różnice w średnim spalaniu.
Uśrednianie ma to do siebie, że dobrze działa na dużych próbach.