Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] po mocnym przyśpieszeniu silnik gaśnie na 2 min + APF  (Przeczytany 926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Faruga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 843
  • Skąd: Skoczów / Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: c4GP b+g 2008 1,8 16v ***C3 MK1 2003 1,4HDI
  • Miejscowość: Skoczów / Bielsko-Biała
[Mk1] po mocnym przyśpieszeniu silnik gaśnie na 2 min + APF
« dnia: Kwiecień 30, 2011, 22:21:21 »
Witam, do tej pory myślałem, że było to jednorazowe zdarzenie ale dzisiaj się powtórzyło - otóż przy mocniejszym przyśpieszaniu auto zgasło, włączył się APF i ESP odmówił posłuszeństwa. Po postoju 2 minutowym udało się odpalić, auto jedzie normalnie, przy czym świeci nadal APF.

Z czym to można porównać? po odpaleniu i przygazowaniu nic nie dymi z wydechu, czyściutko, ale wydaje mi się że turbo pracuje Ciut głośniej zwłaszcza w okolicy 2000 obrotów. Do tej pory na to nie zwracałem uwagi, może było to już wcześniej,.


 Ktoś może przerabiał już takie zachowanie auta? Gdyby to było podczas jakiegoś manewru wymagającego zwinności mogłoby być nieciekawie..

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [mk1 2001] po mocnym przyśpieszeniu silnik gaśnie na 2 min + APF
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2011, 22:31:39 »
Niedawno był podobny przypadek. Przeczytaj ten temat oraz linki tam zawarte. Może coś rozjaśni się.
Ja akurat miałem taki przypadek podczas wyprzedzania.

Offline slawomir niemczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: strzegom
  • Posiadany samochód: citroen c5 kombi 2.0 hdi 2002
  • Miejscowość: strzegom
Re: [mk1 2001] po mocnym przyśpieszeniu silnik gaśnie na 2 min + APF
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2011, 09:58:16 »
diagnostyka wykazała czujnik położenia wału ,tez miałem błąd esp/apf po wymianie wszystko wróciło do normy .