Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Maglownica  (Przeczytany 7788 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał Bieszka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Kiełpino
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Kiełpino
Re: maglownica :(
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 26, 2009, 14:22:29 »
aha dzięki ;)

jeszcze jedno, w jaki sposób odkręcić lewy drążek, maglownice wyciągnąłem, pod samochodem ciężko było za cokolwiek się wziąć. Proszę o jeszcze w tym pomoc.

PS. Słyszałem, że nie jest wykręcana, no ale z tej rozmowy wnioskuję, że jest :)

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: maglownica :(
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 26, 2009, 16:46:15 »
W którym miejscu chcesz odkręcić sprecyzuj bardziej dokładnie.

Offline Michał Bieszka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Kiełpino
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Kiełpino
Re: maglownica :(
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:02:11 »
dobra już sobie poradziłem:)

teraz się męczę z przegubami:P bo mam do wymiany gumy:P

temat do zamknięcia:)

Offline Łukasz Bartoszuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
  • Posiadany samochód: Ciroen ZX 1.4i
  • Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Maglownica
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2010, 23:04:30 »
Witajcie.Potzrebuje maglownice bez wspomagania bo moja to juz tak wali na dołach ze az skóra cierpnie...Zrobilem cale zawieszenie kompletne z przodu łacznie z poduszkami amorów i nowymi amorami(wszystko koncepcja mojego "mechanika" wrrrrrr....)ale w koncu doszedlem ze maglownica ma luz wewnątrz.Moz ma ktos z was dobry magiel bez luzów na zbyciu,moze byc bez drążkow bo obydwa mam nowe(rowniez koncepcja mojego mechanika:_))) ehhh...)Chyba ze znacie sklep gdzie zakupie taki magiel tylko nie za 700zl bo taki sklep to i ja mam:-)Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek info bo juz nie moge jezdzic ze moja Cytrynke boli:-)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Maglownica
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2010, 06:07:14 »
bez wspomagania sa duzo tansze, spojrz na allegro jak dobrze kojarze za okolo 200 juz kupisz nowa, problem ze wspomaganiem jest ale na szczescie regeneruja;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Piotr Polikowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Wrocław
Problem z maglownicą ?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 14, 2011, 23:52:05 »
Witam, od dłuższego czasu mam dziwny objaw z układem kierowniczym, mianowicie kierownicą ciężko skręca mi się w lewo do tego są na niej duże luzy, czy to przypadkiem nie wina maglownicy? (maglownica bez wspomagania)

Kolejny problem to dość głośne głuche stukanie z prawego przedniego koła, znajomi mówią że to prawdopodobnie wyrobiona guma pod kielichem amortyzatora ?

auto z silnikiem 1.9D

Z góry dzięki za każda informacje.

pozdrawiam

  • Gość
Re: Problem z maglownicą ?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:47:02 »
Co do luzu przy skręcaniu możliwe, że końcówki drążków kierowniczych masz wytłuczone już (bynajmniej u mnie tak było - zerknij w link w moim opisie i jak masz podobne końcówki to wymieniaj śmiało), rozjechana zbieżność przodu też może spowodować takie objawy, spotkałem się również z opiniami, że zajechane łożysko kolumny amortyzatora mocno utrudnia skręcanie. Co do głuchego stukania z prawego koła może to być dużo rzeczy: od drążków kierowniczych (jeśli poszły ci końcówki to drążki idą następne a potem tulejki w maglownicy), przez klocki hamulcowe, elementy kolumny mcphersona, tuleje w wachaczu na łącznikach stabilizatora i samym stabilizatorze kończąc. Akurat odboje amortyzatora to chyba najbardziej miła wizja z tego stukania.